Судове рішення #1781239
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

      КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД      

01025, м.Київ, пров. Рильський, 8                                                            т. (044) 278-46-14

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 25.02.2008                                                                                           № 33/278

 Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

 головуючого:          Капацин  Н.В.

 суддів:            Коротун  О.М.

 при секретарі:           

 За участю представників:

 Позивача - ОСОБА_1(довір. №7-22/19 від 02.01.08);  Від відповідача  1 -  ОСОБА_2. 

 Від відповідача 2 -    Євдоченко Н.Д. (довір. б/н від 03.04.06);

 

 розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Українська акціонерна страхова компанія АСКА"

 на рішення Господарського суду м.Києва від 22.01.2008

 у справі № 33/278  

 за позовом                               Закритого акціонерного товариства "Українська акціонерна страхова компанія АСКА"

 до                                                   Суб"єкта підприємницької діяльності  ОСОБА_3

                                                  Житлово-будівельного кооперативу "Авіатор-4"

             

                       

 про                                                  стягнення 3519,00 грн.

 

ВСТАНОВИВ:

 Рішенням Господарського суду міста Києва від 22.01.08р. у справі №33/278  в позові Закритого акціонерного товариства „Українська страхова компанія „АСКА”  відмовлено повністю.

          Рішення суду першої інстанції ґрунтується на тому, що в результаті настання страхового випадку за договором страхування, укладеним між ЗАТ „Українська страхова компанія АСКА” та ОСОБА_3. позивач ЗАТ „Українська страхова компанія АСКА” виплатило страхувальнику 3 519,00 грн., у зв'язку з чим до нього перейшло право вимоги до відповідача в розмірі фактичних затрат. За власною ініціативою судом залучено в якості відповідача Житлово-будівельний кооператив „Авіатор-4”. Відповідно до договору №1 оренди  нежилого приміщення від 25.12.2003р.  метою передачі в оренду приміщення було проведення капітального відновлення дахового приміщення та здійснення підприємницької діяльності орендатора - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3. Судом встановлено, що приміщення, що передане в орендне користування є власністю орендодавця  - ЖБК „Авіатор-4”.  Останній відповідно до акту, згідно якого були виконані роботи по встановленню системи гарячого водопостачання та сантехнічного обладнання, прийняв вказані роботи без зазначення будь-яких претензій, тому він є відповідальний за залиття приміщення. Оскільки вимога позивача заявлена тільки до відповідача 1, а судом встановлено, що відповідальність за залиття приміщення покладається на власника (відповідача 2), до якого позивачем не заявлено позовних вимог  судом відмовлено в задоволенні позову.  

          Не погоджуючись із вказаним рішенням суду позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить  Київський апеляційний господарський суд ( з уточненням в судовому засіданні 25.02.2007р.)  скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 22.01.2008р. по даній справі, прийняти нове рішення , яким задовольнити позовні вимоги.

          В апеляційній скарзі позивач вказує про те, що згідно п.18 Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями  власники квартир зобов'язані забезпечувати збереження жилих і підсобних приміщень квартири. Оскільки між власником приміщення, що знаходиться на АДРЕСА_1, ЖБК „Авіатор-4” та особою, що завдала шкоди - СПД ОСОБА_2. 25 грудня 2003р укладено договір оренди №1 п.5.3 якого передбачено, що орендар зобов'язаний забезпечувати зберігання орендованого приміщення, перешкоджати його пошкодженню і псуванню, підтримувати орендоване приміщення в порядку, передбаченому санітарними нормами і правилами пожежної безпеки . Виконані роботи не були передані на обліковий баланс ЖБК „Авіатор-4”, про що свідчить не підписання акту приймання-передачі виконаних робіт.   

           Дослідивши доводи апеляційної скарги, наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, колегія суддів встановила наступне.

          30.05.2006р. між позивачем та ОСОБА_4укладено договір страхування №1773016 відповідно до якого застраховане майно останньої за адресою АДРЕСА_2.

          В результаті настання страхового випадку, а саме залиття застрахованої квартири АДРЕСА_2, позивач (ЗАТ  „Українська страхова компанія АСКА”) виплатило страхувальнику 3 519,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №2081 від 20.09.2006р.

          Згідно акту житлово-будівельного кооперативу „Авіатор-4” м. Києва від 15.08.2006р. залиття квартири сталося з розташованої на 17 поверсі фірми суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3.

          Відповідно до п. 18 Правил користування приміщеннями  житлових будинків прибудинковими територіями  затверджених  постановою Кабінету Міністрів України  №572 від 08.10.1992 року власники квартир, наймачі та орендарі зобов'язані використовувати приміщення житлових будинків за призначенням, забезпечувати збереження жилих і підсобних приміщень квартир  та технічного обладнання будинків, дотримувати правил пожежної безпеки. При появі несправностей у квартирі вживати заходів до їх усунення власними силами або силами підприємств по обслуговуванню житла.

          Відповідно до п.1.2 договору оренди  нежилого приміщення №1 від 25.12.2003р. укладеного між ЖБК „ Авіатор-4” (орендодавець) та Суб'єктом підприємницької діяльності фізичною особою ОСОБА_3(орендар)  приміщення, що передається в орендне користування є власністю орендодавця відповідно до балансової довідки та розташування на земельній ділянці, закріпленої на праві користування за житлово-будівельним кооперативом „Авіатор-4”.

          Відповідно до договору оренди №1 від 25.12.2003р.  метою передачі в оренду приміщення було проведення капітального відновлення дахового приміщення та здійснення підприємницької діяльності орендатора - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3.

          Пунктом 2.3 договору оренди нежилого приміщення від 25.12.2003р. сторони погодили, що орендодавець - житлово-будівельний кооператив „Авіатор-4” повинен провести капітальний ремонт наданого приміщення або доручити його проведення орендатору - суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_3. відповідно додаткової угоди з наступним відшкодуванням витрат, які поніс орендатор на ремонт або зарахуванням в рахунок орендної плати.

          Пунктом 1.4.1 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій    затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005р. визначено, що  переобладнання і перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у будинках приміщень дозволяється робити після одержання дозволу виконавчого комітету Ради народних депутатів відповідно до законодавства.

          Відповідно до п.1.4.2 вказаних правил переобладнання жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень містить у собі - улаштування в окремих жилих будинках, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів; влаштування і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів.

          Пунктом 1.4.5 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій  затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005р. визначено, що для одержання дозволу на переобладнання або перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень їх власник або уповноважена ним особа, наймач (орендар) приміщення за згодою його власника подають до органу місцевого самоврядування заяву про надання дозволу на переобладнання або перепланування.

          В матеріалах справи наявний лист №96 від 01.10.2007р. з якого вбачається, що саме власник - Житлово-будівельний кооператив „Авіатор-4” зверталось до  Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації  за дозволом на проведення переплануванняАДРЕСА_1.

          Частиною 4 ст.319 Цивільного кодексу України встановлено, що власність зобов'язує.

          В матеріалах справи наявний акт обстеження технічного стану житлового будинку (житлового приміщення) з метою встановлення  його відповідності санітарним та технічним нормам від 28.11.2007р. висновком комісії якого зазначається, що житлово-будівельному кооперативу „Авіатор-4” терміново надати припис суб'єкту підприємницької діяльності  ОСОБА_3. щодо необхідності узаконення виконаного перепланування на технічному поверсі житлового будинку поАДРЕСА_1та приведення в належний технічний стан систем (каналізаційна, вентиляційна, зливоприймальна та система ППА і ДВ) життєзабезпечення будинку.  

          Доводи скаржника в апеляційній скарзі про те, що виконані роботи не були передані на обліковий баланс ЖБК „Авіатор-4”, про що свідчить не підписання акту приймання-передачі  спростовуються  п.1.2 договору оренди погодженого сторонами , відповідно до якого приміщення, що передається в орендне користування є власністю орендодавця відповідно до балансової довідки та розташування на земельній ділянці , закріпленої на праві користування за житлово-будівельним кооперативом „Авіатор-4”.

          Крім того необхідно зазначити про те, що відповідно до акту №2 до договору №1 від 25.12.2003 року від 02.04.2004р. приймання виконаних робіт з ремонту та перепланування  дахового приміщення  за березень 2004р. на об'єкті за адресою:АДРЕСА_1, який підписаний сторонами договору №1 від 25.12.2003р. без зазначення претензії по якості, строкам та вартості виконаних робіт. В даному акті в переліку назви робіт зазначається: розбирання трубопроводів із водогазопровідних труб, прокладання трубопроводів водопостачання та інше.

          Оскільки судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що власником дахового приміщення АДРЕСА_1є житлово-будівельний кооператив „Авіатор-4”  позовні вимоги підлягають задоволенню, а рішення Господарського суду міста Києва від 22.01.08р. підлягає скасуванню.

          Керуючись ст.ст.101-105 Господарського процесуального кодексу, колегія суддів, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 1. Апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства „Українська страхова компанія АСКА” задовольнити.

        2. Рішення Господарського суду міста Києва від 22.01.08р.  у справі    № 33/278 скасувати.

        3. Резолютивну частину рішення викласти в наступній редакції:

          „Позовні вимоги  Закритого акціонерного товариства „Українська страхова компанія АСКА” задовольнити.

          Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу „Авіатор-4”  (03115, м.Київ, пр.Перемоги,93 , р/р 26000301290339  в Ленінградському відділенні ПІБ м. Києва, МФО 322108, код 23493364) на користь Закритого акціонерного товариства „Українська страхова компанія АСКА” ( 03186, м. Київ вул. Авіаконструктора Антонова, 5 код ЄДРПОУ 21505322, р/р 26500040068200 в ЗАТ „Донгорбанк”, МФО 380065,) -  3519 грн. боргу, 102 грн. державного мита за подання позовної заяви, 51 грн. державного мита за подання апеляційної скарги 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4. Видачу наказу на виконання даної постанови доручити  Господарському суду м. Києва.

5. Матеріали справи № 33/278 повернути до Господарського суду м. Києва.       

 Головуючий суддя                                                                      

 

 Судді                                                                                          Коротун  О.М.

 

 29.02.08 (відправлено)

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація