Судове рішення #17782304

  

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

11 липня 2011 року                               м. Київ                              П/9991/373/11

Суддя Вищого адміністративного суду України Веденяпін О.А., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3. та ОСОБА_4. до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення №1586/Дп-11 від 19 травня 2011 року та зобов’язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3. та ОСОБА_4. звернулись до суду з адміністративним позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі –Комісія), в якому просять:

1) витребувати у Комісії матеріали, пов’язані з перевіркою, яка проводилась протягом вересня 2010 року –травня 2011 року;

2) скасувати незаконне рішення Комісії від 19 травня 2011 року №1586/Дп-11;

3) зобов’язати Комісію відсторонити від розгляду всіх звернень позивачів члена комісії Сокуренка Д.М.;

4) зобов’язати Комісію прийняти законне рішення та відкрити дисциплінарне провадження відносно судді Орленка В.В.;

5) зобов’язати Комісію ініціювати питання про притягнення судді Орленка В.В. та інших винних осіб до кримінальної відповідальності у зв’язку з порушенням Конституції України.

За формою і змістом адміністративний позов має відповідати статтям 105 та 106 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України).

Зокрема, згідно із частиною 4 статті 105 КАС України адміністративний  позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Частиною 4 статті 18 КАС України передбачено, що Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначені у статті     171-1 КАС України.

Частиною 5 статті 171-1 КАС України встановлено, що Вищий адміністративний суд України за наслідками розгляду справи може:

1) визнати акт Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України незаконним повністю або в окремій його частині;

2) визнати дії чи бездіяльність Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України протиправними, зобов'язати Верховну Раду України, Президента України, Вищу раду юстиції, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України вчинити певні дії.

Визначений перелік повноважень Вищого адміністративного суду України як суду першої інстанції є вичерпним.

Зміст позовних вимог ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3. та ОСОБА_4. не відповідає частині 5 статті                 171-1 КАС України, оскільки Вищий адміністративний суд України як суд першої інстанції може визнати рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України незаконним та лише, визнавши дії чи бездіяльність Комісії протиправними, може зобов’язати її вчинити певні дії, тому позовні вимоги підлягають уточненню відповідно до цієї норми.

Крім того, згідно з пунктом 2 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається ім’я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Проте, позивачами в позовній заяві не зазначено своїх імен та не додано до заяви документу про сплату судового збору чи документу, який би підтверджував наявність пільг щодо сплати судового збору.

Таким чином, позовна заява Лабазнікових подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України

За правилами частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачам строку для усунення виявлених недоліків шляхом уточнення позовних вимог відповідно до частини 5 статті 171-1 КАС України, зазначення своїх імен та додання до позовної заяви документу про сплату судового збору чи документу, який би підтверджував наявність пільг щодо його сплати.

          Для усунення недоліків надати строк до 09 серпня 2011 року.

          Роз’яснити ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3. та ОСОБА_4., що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде повернута з підстав, передбачених пунктом 1 частини 3 статті 108 КАС України.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 171-1 КАС України,

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3. та ОСОБА_4. до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про скасування рішення №1586/Дп-11 від 19 травня 2011 року та зобов’язання вчинити певні дії залишити без руху.

Встановити ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3. та ОСОБА_4. строк до 09 серпня 2011 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків позовної заяви.

Попередити ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3. та ОСОБА_4., що в разі не усунення недоліків позовна заява буде повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого

адміністративного суду України                                                           О.А.Веденяпін




                                                                        О.А. Веденяпін

  • Номер:
  • Опис: інформація щодо виплати суддям вихідної допомоги при виході у відставку, ДСА України
  • Тип справи: Запит на інформацію
  • Номер справи:    
  • Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Веденяпін О.А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.06.2019
  • Дата етапу: 27.06.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація