Судове рішення #17763688


  

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018,  м. Львів,  вул. Чоловського, 2


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

20 липня 2011 р.                                                                                    № 2а-5197/11/1370  

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді                                                              Журомської М.В.

за участю секретаря судового засідання                             Новосада В.М.

представника позивача Ядчишин О.Т.

представника відповідача  Тимківа Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за  позовною заявою Львівського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства «Діам–охорона»про стягнення заборгованості, -    

          

          В С Т А Н О В И В :

Позов заявлено Львівським обласним відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства «Діам–охорона» про стягнення боргу в сумі 11682 грн. 35 коп. адміністративно- господарських санкцій та пені 20 грн. 45 копза невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила суд стягнути з відповідача 11682 грн. 35 коп. адміністративно-господарських санкцій та 20 грн. 45 коп. пені.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав викладених в запереченні на позов від 25 травня 2011 року, відповідно до якого вказує, що обов’язок підприємства із створення робочого місця для інвалідів не супроводжується його обов’язком займатися пошуком інвалідів для працевлаштування, оскільки згідно із ст..18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»працевлаштування інвалідів здійснюється органами виконавчої влади, з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів та пояснив, що на підприємстві працює один інвалід.

Заслухавши представників сторін, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити з наступних підстав.

Згідно із ст. 18 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів та звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у встановленому чинним законодавством порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 18 згаданого Закону виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

Як вбачається із поданого Приватним підприємством «Діам–охорона»звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2010 рік, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб) відповідача становить у цьому році 17 осіб (рядок 01). Чисельність інвалідів -штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»- 1 осіб, фактично працювало інвалідів – 0 (інвалід працював лише 2 місяці).

Відповідно до ч.І ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Згідно розрахунку заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання у 2010 році нормативу робочих місць для інвалідів та пені, станом на 22.04.2011 року заборгованість відповідача до Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів становить 11702,80 грн. (11682,35 грн. адмін.-госп. санкції + 22,45 грн. пеня) та підлягає стягненню.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.

         Керуючись ст.ст.7-14, 17, 18, 49, 51, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного   судочинства  України , суд-

                                                       П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Стянути з Приватного підприємства «Діам–охорона» (ЄДРПОУ 36992443, м.Львів, вул.Леонтовича, 3/11) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (ЄДРПОУ 23949066, м. Львів, пл. Маланюка, буд. 6) заборгованість в сумі 11702 грн. 80 коп. (одинадцять тисяч сімсот дві грн. 80 коп.)

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

         Суддя                                                                                 Журомська М.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація