Судове рішення #17763461


  

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018,  м. Львів,  вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

03 серпня 2011 р.р.                                                                                 2а-8726/11/1370

      Суддя Львівського окружного адміністративного суду Журомська М.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Пшонки Віктора Павловича Генерального прокурора України, Білецького Ігоря Альфредовича заступника прокурора Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Пшонки Віктора Павловича Генерального прокурора України, Білецького Ігоря Альфредовича заступника прокурора Львівської області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідачів: Генерального прокурора України Пшонки В.П., заступника прокурора Львівської області Білецького І.А. за результатом розгляду повідомлення про злочин від 24.05.2011 р.;

- зобов’язати Генерального прокурора України Пшонку В.П. відреагувати на повідомлення про злочин від 24.05.2011 р. чітко у відповідності до вимог КПК України, провести належну перевірку фактів та надати обгрунтований процесуальний документ, що передбачено ст. 97 КПК України.

Як вбачається із позовної заяви, спірні відносини між позивачем та відповідачами виникли під час організації перевірки повідомлення про злочин від 24.05.2011 року.

З огляду на норму ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Положеннями п. 2 ч. 3 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Відповідно до ч. 2 ст. 97 КПК України по заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень:

1) порушити кримінальну справу;

2) відмовити в порушенні кримінальної справи;

3) направити заяву або повідомлення за належністю.

Суд бере до уваги позицію Вищого адміністративного суду України, викладену в ухвалі від 22 вересня 2009 року, Справа К-9902/09, в якій вказано, що захист прав і свобод людини не може бути надійним без надання їй можливості оскаржити до суду окремі процесуальні акти, дії чи бездіяльність органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду. Проте, таке оскарження може здійснюватись у порядку, встановленому Кримінально-процесуальним кодексом України, оскільки діяльність посадових осіб прокуратури має свої характерні особливості і належить до управлінської сфери.

В рішенні Конституційного Суду України № 6-рп/2001 від 23.05.2001 року зазначено, що кримінальне судочинство –це врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду (суддів) щодо порушення розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу –підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом щодо зобов’язання  Генерального прокурора України прийняти рішення відповідно до вимог ст. 97 КПК України, це в свою чергу виключає можливість розгляду поданого позивачем позову в порядку адміністративного судочинства.

Частиною 3 статті 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Згідно приписів частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

          Керуючись ст.ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Пшонки Віктора Павловича Генерального прокурора України, Білецького Ігоря Альфредовича заступника прокурора Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати позивачу, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

        Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Роз’яснити позивачу про його право на звернення до суду в порядку, визначеному нормами Кримінально-процесуального кодексу України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

          Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

        Суддя                                                                                          Журомська М.В.

З оригіналом згідно

         Суддя                                                                                         Журомська М.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація