АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
У Х В А Л А
10 серпня 2011 року м. Сімферополь
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду
Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого судді: Дралла І.Г,
суддів: Павловської І.Г, Пономаренко А.В,
при секретарі: Таранець О.О,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі заяву Дочірнього підприємства «Санаторій «Ясна поляна» ЗАТ лікувально-оздоровчих установ профспілок України «Укрпрофздравниця» про роз’яснення ухвали Апеляційного суду АР Крим від 22 червня 2011 року, а також питання щодо виправлення описки в ухвалі Апеляційного суду АР Крим від 22 червня 2011 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ЗАТ лікувально-оздоровчих установ профспілок України «Укрпрофздравниця», Дочірнього підприємства «Санаторій «Ясна Поляна» ЗАТ лікувально-оздоровчих установ профспілок України «Укрпрофздравниця», треті особи: Дочірнє підприємство «Ялтакурорт» ЗАТ лікувально-оздоровчих установ профспілок України «Укрпрофздравниця», ОСОБА_4 про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди, -
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Апеляційного суду АР Крим від 22 червня 2011 року ухвала Ялтинського міського суду АР Крим від 13 квітня 2011 року про відкриття провадження у справі залишена без змін.
В ухвалі суду апеляційної інстанції зазначено, що вона може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
ДП «Санаторій «Ясна поляна» звернулося до суду із заявою про роз’яснення ухвали суду апеляційної інстанції від 22.06.2011 року і просять роз’яснити який є порядок оскарження ухвали суду апеляційної інстанції.
З ініціативи суду також вирішується питання щодо виправлення описки в ухвалі суду апеляційної інстанції від 22.06.2011 року, оскільки помилково зазначено, що ухвала суду оскаржується в касаційному порядку протягом двох місяців шляхом подання касаційної скарги до Верховного Суду України.
Дослідивши доводи заяви про роз’яснення ухвали суду від 22.06.2001 року колегія суддів не вбачає підстав для її задоволення, але є підстави для виправлення описки виходячи із наступного.
Згідно з правилами статті 221 ЦПК України, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз’яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
З ухвали Апеляційного суду АР Крим від 22.06.2011 року вбачається, що вона є зрозумілою і роз’яснення не потребує.
Та обставина, що в ухвалі неправильно вказаний порядок її оскарження не є підставою для роз’яснення ухвали суду апеляційної інстанції, а є підставою для виправлення описки.
Згідно з правилами статті 219 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.
У даному випадку в ухвалі Апеляційного суду АР Крим від 22.06.2011 року допущено описку, помилково зазначено, що ухвала апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дні набрання нею законної сили.
Згідно з положеннями статті 323 ЦПК України, касаційною інстанцією у цивільних справах є Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Відповідно до ч.1 статті 325 ЦПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду.
Право касаційного оскарження визначено у статті 324 ЦПК України. згідно з якою, ухвала суду першої інстанції про відкриття провадження у справі (п.5 ч.1 статті 293 ЦПК України) не підлягає оскарженню у касаційному порядку, та відповідно не підлягає оскарженню у касаційному порядку ухвала суду апеляційної інстанції про залишення ухвали суду першої інстанції без змін, що була оскаржена у відповідності до п.5 ч.1 ст. 293 ЦПК України, оскільки у даному випадку ухвала суду апеляційної інстанції не перешкоджає подальшому провадженню у справі.
За наведених обставин суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що рішення суду є зрозумілим і підстав для його роз’яснення немає, але є підстави для виправлення описки в ухвалі суду апеляційної інстанції в зазначенні порядку оскарження ухвали суду апеляційної інстанції. Замість посилання на те, що ухвала апеляційного суду може бути оскарженна в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили слід вказати, що ухвала апеляційного суду оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Керуючись ст. ст. 219, 221 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Заяву Дочірнього підприємства «Санаторій «Ясна поляна» ЗАТ лікувально-оздоровчих установ профспілок України «Укрпрофздравниця» про роз’яснення ухвали Апеляційного суду АР Крим від 22 червня 2011 року залишити без задоволення.
Виправити описку в ухвалі Апеляційного суду АР Крим від 22 червня 2011 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ЗАТ лікувально-оздоровчих установ профспілок України «Укрпрофздравниця», Дочірнього підприємства «Санаторій «Ясна Поляна» ЗАТ лікувально-оздоровчих установ профспілок України «Укрпрофздравниця», треті особи: Дочірнє підприємство «Ялтакурорт» ЗАТ лікувально-оздоровчих установ профспілок України «Укрпрофздравниця», ОСОБА_4 про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди зазначивши в резолютивній частині ухвали замість посилання на те, що ухвала апеляційного суду може бути оскарженна в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили слід вказати, що ухвала апеляційного суду оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і оскаржується в касаційному порядку протягом двадцяти днів до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ відповідно до статей 323-325 ЦПК України.
Судді : Дралло І.Г. Павловська І.Г. Пономаренко А.В.