Справа №2-447 2009 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2009 р. м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області В складі: головуючого - судді Стефурака Є.М. Секретаря Козаченко Л.Д.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Городенка справу за позовом ОСОБА_1 до Срільченської сільської Ради
Городенківського району, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про встановлення додаткового строку на прийняття та оформлення спадщини в порядку спадкування за законом.
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася в суд із позовом, щоб постановити рішення про встановлення їй додаткового строку для прийняття та оформлення спадщини в порядку спадкування за законом після смерті сина ОСОБА_4, як такого, що пропущений з поважних причин.
Свої позовні вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її син -ОСОБА_4. Після його смерті залишилось спадкове майно -житловий будинок з господарськими спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1. Коли позивачка звернулася в нотаріальну контору з приводу прийняття спадщини, на той час Городенківська державна нотаріальна контора була зачинена, і було написано, що потрібно звертатися до нотаріальної контори у м. Снятии. По стану здоров»я, та через похилий вік, позивачка не в змозі була їхати в Снятинську нотаріальну контору, а тому пропустила строк подачі заяви про прийняття спадщини, що змусило її звертатися з позовом до суду.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просить позов задовольнити.
Відповідачі, позовні вимоги визнали, в процесі розгляду справи подали суду заяви в яких просять справу продовжити слухати у їх відсутності.
Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов слід задовольнити із слідуючих підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер син позивачки ОСОБА_4, про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1. Після його смерті відкрилась спадщина.
Ст. 1217 ЦК України встановлено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Заповітного розпорядження померлий ОСОБА_4 не залишив.
Згідно ст. 1258 ЦК України - спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України, до першої черги спадкоємців відносився, діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Тобто мати спадкодавця, позивачка по справі, має першочергове право на спадкування, так як його дружина та син спадкодавця, не заперечують відносно задоволення позовних вимог ОСОБА_1, про що подали заяви.
Протягом шести місяців з дня відкриття спадщини позивачка не подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 цього кодексу не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Наведені позивачкою доводи щодо причин пропуску строку прийняття спадщини суд вважає поважними, тому приходить до висновку що позовні вимоги слід задовольнити.
На підставі ст. ст. 1217, 1258, 1261, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 214-215 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Встановити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк три місяці з часу набрання рішенням законної сили для подання в Городенківську державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини по закону після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.