Судове рішення #17753763

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Справа № 22-ц/0191/610/2011 Головуючий суду першої інстанції Кисельов Є.М.

Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Кустова І.В.


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії в складі:

    головуючого – судді         Кустової І.В.,

    суддів                 Авраміді Т.С.,

Притуленко О.В.

    при секретарі             Воронович К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про стягнення аліментів на отримання неповнолітніх дітей, за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на рішення Нижньогірського районного суду АР Крим від 23 березня 2011 року,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_4 уточнивши свої позовні вимоги звернулася до суду із позовом до ОСОБА_5 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх доньок ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у твердій грошовій сумі 750 грн., щомісячно, на кожну дитину з дня подачі позову до досягнення дітьми повноліття.

Позовні вимоги мотивовані тим, що сторони з 2007 року перебувають у зареєстрованому шлюби, від якого мають дітей - доньку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 також ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач разом із сім’єю не проживає, матеріальну допомогу на  утримання дітей не надає, позивачка самостійно утримувати дітей, які є інвалідами, не може, знаходиться у тяжкому матеріальному становищі, тому просить  вимоги задовольнити.  

Рішенням Нижньогірського районного суду АР Крим від 23 березня 2011 року позов задоволений - стягнуто з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання неповнолітніх дітей – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 750 грн., щомісячно на кожну дитину, починаючи з 11 листопада 2010 року і до досягнення ними  повноліття, зазначено, що рішення підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць, та  вирішено питання щодо розподілу судових витрат.

Не погодившись з вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду змінити, зменшивши розмір аліментів на утримання дітей до 300 грн. щомісячно на кожну дитину, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин справи.

Апелянт вказує, що судом першої інстанції при визначенні розміру аліментів недостатньо врахований його матеріальний стан.

Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що рішення Нижньогірського районного суду АР Крим від 23 березня 2011 року оскаржується лише в частині визначення судом розміру аліментів.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги за матеріалами справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно із вимогами частини 1 статті 303 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

Судом встановлено, що неповнолітні діти ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, є сином сторін, та проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні. Матеріалами справи встановлено, що діти є інвалідами та потребують постійного догляду та санаторно – курортного лікування (а.с. 53,54). Відповідач з сім’єю не проживає, не працює (а.с. 47).

Вказані обставини не заперечуються сторонами та підтверджені матеріалами справи.

Відповідно до статті 213 ЦПК України, рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим.

Згідно з положеннями статті 180 Сімейного кодексу України (далі -СК України) батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення (частина 1 статті 182 СК України).

Частиною 1 статті 184 цього Кодексу зазначено, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Визначаючи розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача, у твердій грошовій сумі  по 750 грн. на кожну дитину, суд першої інстанції врахував стан здоров'я та матеріальне становище дітей, відсутність у відповідача на утриманні інших дітей та непрацездатних осіб, а також те, що його заробіток має мінливий нерегулярний характер.

Між тим, при визначенні розміру аліментів, судом не достатньо враховані положення статті 182 СК України, зокрема - матеріальний стан відповідача, який не працює, тобто не отримує стабільного доходу, мешкає разом з матір’ю, яка є інвалідом другої групи (а.с. 49, 51).

Відтак, колегія суддів дійшла висновку про необхідність зміни розміру аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на утримання неповнолітніх дітей,  та визначення їх розміру  у сумі по 600 грн. на кожну дитину.

Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 309 Цивільного процесуального кодексу України неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, є підставою для зміни рішення  Нижньогірського районного суду АР Крим від 23 березня 2011 року.

На підставі наведеного, керуючись статтею 303, пунктом 3 частини 1 статті 307, пунктом 1 частини 1 статті 309, статтями 313, 314 і 316 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів,

ВИРІШИЛА:

    Апеляційну скаргу ОСОБА_5 задовольнити.

Рішення Нижньогірського районного суду АР Крим від 23 березня 2011 року в частині визначення розміру аліментного платежу - змінити, зменшивши розмір аліментів, які підлягають стягненню з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 на утримання неповнолітніх дітей - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, до 600 гривень щомісячно, на кожну дитину.

В решті рішення суду залишити без змін.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з дня проголошення, однак може бути оскаржене до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.

Судді

І.В. Кустова Т.С. Авраміді О.В. Притуленко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація