Судове рішення #1769013
9/215-5174

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"25" лютого 2008 р.

Справа № 9/215-5174


Господарський суд Тернопільської області

у складі                

Розглянув справу

за позовом  Спілки громадських організацій "Тендерна палата України" вул. Хрещатик, 6, м. Київ.           


до  УМВС України в Тернопільській області вул. Валова, 11, м.Тернопіль            


за участю представників сторін:   

позивача:   не з’явився  

відповідача:  Андрусів Б.Б.,  старший  інспектор,  довір.  №  625 від  24.09.2007 р.  


Представникам сторін, які прибули в судове засідання, роз’яснено права та обов’язки учасників судового процесу у відповідності до приписів ст.ст. 20, 22, 811 ГПК України.

          Судом в порядку ст. 811 ГПК України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалася через відсутність письмового клопотання сторін.


Позивач , Спілка громадських організацій “Тендерна палата України”, м. Київ,  звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою   від  20.12 .2007 р.  ( вх. № 5080)  з  до  Відповідача,  УМВС України в Тернопільській області,  вул.. Валова,11, м. Тернопіль,  4600, про відміну процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) на закупівлю крупи(рис, гречка,  перловка,  ячмінна, пшенична) , посилаючись на те, що Відповідачем всупереч вимог ст. 4-1, ч. 2 ст. 32, ч. 1 ст.  29-1 Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” не виконано    обов’язку   щодо    оприлюднення  оголошення про результати проведеної процедури закупівлі   за державні кошти. Остання  обставина,  вказує Позивач  ,     є    підставою згідно частини 3 статті 42 та статті 8 Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” для відміни торгів.


На доведення  своїх доводів   Позивачем подано      копію  оголошення № К19045407, опублікованого в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України № 19(19) від 30.07.2007р., та   висновок Тендерної палати № в- 15/12 від 04.12.2007р. , наданий відповідно до статті 173 Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” щодо правомірності застосування замовником процедур закупівель.


          Позивач у судове засідання 25.02.2008р. не з’явився, причин своєї відсутності суду не повідомив.


          Відповідач   згідно представленого відзиву на позов   позовні вимоги не визнає, вказує на те, що  торги не відбулися,   однак, 07.08.2007 р.  за вихідними номерами   15 та 16  на адресу  ТОВ „Європейське консалтингове    агентство”, яке  повинно   здійснювати розміщення інформації у   мережі Інтернет , було     направлено звіт про результати проведення  торгів та   здійснення процедури   запиту цінових пропозицій(котирувань) . Вдруге   таке    повідомлення  було   направлено  до інформаційної системи   електронною  поштою      секретарем    тендерного комітету.  

Розглянувши матеріали справи, оцінивши  подані докази,  , суд  прийшов до висновку,  що у задоволенні   позову слід відмовити,     виходячи з такого.


Відповідно до ст. 32 Закону України “Про закупівлю  товарів, робіт та послуг за державні кошти ”№ 1490-ІІІ (далі Закону № 1490-ІІІ), замовник може здійснювати закупівлю шляхом застосування процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) щодо товарів, робіт і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, та за умови, що вартість предмета закупівлі не перевищує 50 тисяч гривень (у разі закупівлі товарів і послуг) та 200 тисяч гривень (у разі закупівлі робіт). Для отримання цінових пропозицій замовник публікує оголошення щодо запиту цінових пропозицій (котирувань) відповідно до статті 8 цього Закону та одночасно надсилає запит щодо цінових пропозицій (котирувань) не менше ніж трьом учасникам та розміщує його в інформаційних системах у мережі Інтернет.


          Частиною 8 вказаної статті Закону встановлено, що повідомлення про результати процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) публікуються у порядку, передбаченому статтею 291 цього Закону.


          Статтею 291 Закону № 1490-ІІІ передбачено, що оголошення про результати проведення процедур торгів оприлюднюється і публікується в інформаційних системах в мережі Інтернет та у спеціалізованих друкованих засобах масової інформації та в інформаційному бюлетені, який видає Тендерна палата України, а у випадках, коли вартість договору перевищує суму, передбачену частиною третьою статті 8 цього Закону, - також у міжнародному інформаційному бюлетені, що видає Тендерна палата України, та інших відповідних міжнародних виданнях, протягом 10 календарних днів після укладення договору про закупівлю або після прийняття рішення про відміну процедур відкритих і двоступеневих торгів, торгів з обмеженою участю та редукціону або визнання їх такими, що не відбулися.


          Згідно ст. 41 Закону № 1490-ІІІ, замовник зобов'язаний забезпечити прозорість здійснення державних закупівель шляхом оприлюднення необхідної інформації, передбаченої цим Законом щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти за допомогою інформаційних систем у мережі Інтернет, а саме розмістити, крім іншого, оголошення про результати проведеної процедури закупівлі.


          Статтею 8 Закону № 1490-ІІІ встановлено, що з метою створення оптимального конкурентного середовища діяльності засобів масової інформації у сфері закупівель оголошення про заплановану закупівлю чи про проведення попередньої кваліфікації учасників публікуються у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації із загальнодержавною сферою розповсюдження, що публікує інформацію виключно з питань державних закупівель та має назву, яка відноситься безпосередньо саме до сфери державних закупівель (далі - спеціалізований друкований засіб масової інформації), та в Інформаційному бюлетені, що видає Тендерна палата України, в інформаційних системах у мережі Інтернет.


На підставі ч.8 ст.173 Закону Тендерна палата України у разі виявлення порушень у сфері державних закупівель, які були допущені замовником, з метою здійснення громадського контролю має право на звернення до суду з позовом про оскарження дій або бездіяльності замовника.

 Позивачем   пред’явлено  вимогу про  відміну процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) на закупівлю крупи(рис, гречка,  перловка,  ячмінна, пшенична) у зв’язку  з невиконанням    замовником     встановленого  ст. 41 Закону № 1490-ІІІ обов’язку  щодо  розміщення      за допомогою інформаційних систем у мережі Інтернетоголошення про результати проведеної процедури закупівлі.


Між тим,      за  цим Законом    нерозміщення   такого  роду  інформації  не має наслідком   відміну  процедури запиту  цінових пропозицій (котирувань), адже  відповідно до   частини  сьомої статті 32  цього Закону     процедура  запиту  цінових  пропозицій  відміняється лише   у разі, якщо:     було подано менше трьох пропозицій , або    було відхилено всі пропозиції внаслідок їх невідповідності вимогам замовника, зазначеним у запиті (оголошенні ).


          При таких обставинах справи   у задоволенні позову    слід відмовити,   а судові витрати згідно ст. 49 ГПК   покласти на Позивача у справі.    


          За згодою представника Відповідача  у судовому засіданні 25 лютого 2008р. оголошено лише вступну та результативну частини рішення відповідно до статті 85 ГПК України.


          На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 6 Закону України "Про судоустрій України", статтями 1, 2, 20, 22, 32, 33, 34, 35, 43, 44, 49, 811, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, Законом України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, господарський суд


ВИРІШИВ:

1.  Відмовити Спілці громадських організацій “Тендерна палата України”, м. Київ, вул. Хрещатик, 6, ідент. код 33498176, у  задоволенні позову  до  УМВС України в Тернопільській області,  вул.. Валова,11, м. Тернопіль,    про    відміну процедури запиту цінових пропозицій (котирувань) на закупівлю крупи(рис, гречка,  перловка,  ячмінна, пшенична) (оголошення   щодо запиту  цінових пропозицій (котирувань) №   К19045407, опублікованого в Інформаційному бюлетені Тендерної палати України № 19(19) від 30.07.2007р..

 


          На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання, протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення "29" лютого 2008 р. через місцевий господарський суд.

 




 


Суддя                                                                                          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація