Судове рішення #17652360

Справа №  2-4660/10

                                                                            Р І Ш Е Н Н Я
                                                                    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          10.03.2011  року.  Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:                     головуючого – судді – Зємцов В.В.

                                 при секретарі          -  Гетьманець О.С.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в м. Кременчуці справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки,

             В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення спричиненої майнової та моральної шкоди, завданих внаслідок ДТП.

В позові зазначав, що 18 жовтня 2009 року ОСОБА_2, керуючи автомобілем «Мерседес» д.н. НОМЕР_1, який належав на праві приватної власності ОСОБА_3, в м. Кременчук по вул. Молодіжній, не витримав безпечну дистанцію, що призвело до зіткнення з автомобілем ВАЗ 2107 д.н. НОМЕР_2, яким керував ОСОБА_1. Під час зіткнення автомобіль позивача був попереду.

Згідно висновків ДАІ та суду дорожньо-транспортна пригода сталася з вини водія ОСОБА_2 Дане підтверджується постановою по справі №3-2314/2009 від 20.11.2009 р. про застосування адміністративного стягнення та довідкою №22815 про дорожньо-транспорту пригоду.

Крім того, вина водія ОСОБА_2 підтверджується протоколом та схемою ДТП і поясненнями учасників та свідків пригоди.

Згідно висновку експертного автотоварознавчого дослідження №131 від 25.03.2010 року вартість відновлювального ремонту автомобіля позивача складає 5 228,37 грн.

Одночасно до суми відшкодування додає витрати на експертні послуги, які склали 350,00 грн. (копія платіжної квитанції додається), вартість витягу з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб –підприємців – 60,00 грн.

Враховуючи, що ДТП, внаслідок якого пошкоджено автомобіль позивача, сталася з вини відповідача, сума загального відшкодування збитків складає: 5 839,77 грн.

Відповідно до ст. 1187 шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки. Відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об’єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

В зв’язку з тим, що 18 жовтня 2009 року ОСОБА_2 здійснював керування автомобілем Мерседес державний номер НОМЕР_1 на законних підставах, тобто являвся володільцем джерела підвищеної небезпеки, саме ОСОБА_2 зобов’язаний відшкодувати позивачу матеріальні збитки, які були спричинені дорожньо-транспортною пригодою.

Просив стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 5 839,77 (п’ять тисяч вісімсот тридцять дев’ять) гривень 77 копійок відшкодування матеріальної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 2 500 (дві тисячі п’ятсот) гривень відшкодування моральної шкоди.


В судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали, просили його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги не визнав. Пояснив, що його цивільна відповідальність була застрахована в СК Партнер, та саме вона повинна  відшкодовувати шкоду позивачу.

Треті особи та їх представники в судове засідання не з’явилися. Про час та місце проведення судового засідання були повідомлені завчасно та належним чином.

Суд, вислухавши пояснення позивача, представника позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази у їх сукупності, встановив.

Відповідно до ст. 1166  ЦК України майнова шкода,  завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю  особистим  немайновим правам фізичної або юридичної особи,  а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа,    яка   завдала   шкоди,   звільняється   від   її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.  Шкода,  завдана каліцтвом,  іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи внаслідок непереборної сили, відшкодовується у випадках, встановлених законом. Шкода,  завдана  правомірними  діями,  відшкодовується   у випадках, встановлених цим Кодексом та іншим законом.

Згідно ст. 1167 ЦК України моральна  шкода,  завдана  фізичній  або  юридичній  особі неправомірними рішеннями,  діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою,  яка її завдала,  за наявності  її  вини,  крім  випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Відповідно до ст.. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Моральна шкода зокрема полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;

у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів;

у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна;

у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов'язана з розміром цього відшкодування.

Моральна шкода відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно зі ст. 1194 ЦК особа, яка застрахувала свою цивільну відповідальність, в разі недостатності страхової виплати (страхового відшкодування) для повного відшкодування завданої нею шкоди зобов’язана сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).

За ч. 22.1 ст. 22 Закону від 1 липня 2004 р. N 1961-IV «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті ДТП життю, здоров’ю, майну третьої особи.

Згідно з ч. 9.2 ст. 9 Закону N 1961-IV обов’язковий ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 25 тис. 500 грн. на одного потерпілого.

18 жовтня 2009 року ОСОБА_2, керуючи автомобілем «Мерседес» д.н. НОМЕР_1, який належав на праві приватної власності ОСОБА_3, в м. Кременчук по вул. Молодіжній, не витримав безпечну дистанцію, що призвело до зіткнення з автомобілем ВАЗ 2107 д.н. НОМЕР_2, яким керував ОСОБА_1. Під час зіткнення автомобіль позивача був попереду.

Згідно висновків ДАІ та суду дорожньо-транспортна пригода сталася з вини водія ОСОБА_2 Дане підтверджується постановою по справі №3-2314/2009 від 20.11.2009 р. про застосування адміністративного стягнення та довідкою №22815 про дорожньо-транспорту пригоду.

Крім того, вина водія ОСОБА_2 підтверджується протоколом та схемою ДТП і поясненнями учасників та свідків пригоди.

Згідно висновку експертного автотоварознавчого дослідження №131 від 25.03.2010 року вартість відновлювального ремонту автомобіля позивача складає 5 228,37 грн.

Одночасно до суми відшкодування додає витрати на експертні послуги, які склали 350,00 грн. (копія платіжної квитанції додається), вартість витягу з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб –підприємців – 60,00 грн.

Враховуючи, що ДТП, внаслідок якого пошкоджено автомобіль позивача, сталася з вини відповідача, сума загального відшкодування збитків складає: 5 839,77 грн.

Згідно полісу № ВС № 5324077 був укладений договорі страхування першого типу строком дії з 11.04.09 року по 10.04.10 року.

Згідно ст. 15 «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»  договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності можуть укладатися на умовах страхування відповідальності за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю, майну третіх осіб внаслідок експлуатації транспортного засобу, визначеного в договорі страхування, будь-якою особою, яка експлуатує його на законних підставах (договір I типу).

Відповідальними за завдану позивачу шкоду у даному випадку є ЗАТ «СК»Партнер», відповідно до положень закону України «Про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів» в межах, передбачених договором обов’язкового страхування цивільної відповідальності.

Позивач заперечував проти заміни неналежного відповідача ОСОБА_2 на належного СК Партнер.

Отже в задоволенні позову до ОСОБА_2 слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 16, 23, 1166, 1167, 1172, 1187 ЦК України,  ст. ст. 14, 57 – 59, 208, 209, 212, 215, 218, 223 ЦПК України,

      В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Полтавської області  через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




          Суддя:

  • Номер: 4-с/489/11/18
  • Опис:
  • Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
  • Номер справи: 2-4660/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
  • Суддя: Зємцов В.В.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.01.2018
  • Дата етапу: 25.04.2018
  • Номер: 22-ц/784/585/18
  • Опис: за скаргою публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк» на дії державного виконавця Інгульського відділу державної виконавчої служби міста Миколаїв Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Сагайдака А. Д. в справі за позовом ПАТ "ВАБ" до Царькова К.С., Павленко О.О. про стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-4660/10
  • Суд: Апеляційний суд Миколаївської області
  • Суддя: Зємцов В.В.
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.03.2018
  • Дата етапу: 25.04.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація