Придніпровський районний суд м.Черкас
Справа № 2а-6020/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 серпня 2011 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого: судді – Макаренка І.В.
при секретарі - Кожем’яці І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити призначення пенсії за вислугою років, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (в подальшому позивач) звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси (в подальшому відповідач) про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити призначення пенсії за вислугою років, мотивуючи свій позов тим, що він звернувся з заявою до відповідача про призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України „Про прокуратуру”. На розгляд комісії позивачем були подані заява, трудова книжка, диплом, довідка про стаж роботи в прокуратурі, довідка про заробітну плату. Рішенням про результати розгляду заяви відповідачем відмовлено в призначенні пенсії за вислугу років, оскільки позивачем не дотримані норми ст. 50-1 Закону України „Про прокуратуру”, а саме підтверджено 17 років 07 місяців 16 днів роботи в органах прокуратури, так як відповідач не може зарахувати до стажу половину строку навчання у Львівському державному університеті „ім. І. Франка” за спеціальністю „Правознавство”. Однак відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України „Про прокуратуру” прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. До 20-річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у ст. 56 цього Закону, в тому числі у військовій прокуратурі, стажистами в органах прокуратури, слідчими, суддями, на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, офіцерських посадах Служби безпеки України, посадах державних службовців, які займають особи з вищою юридичною освітою, в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівникам, яким присвоєно класні чини, на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, що мають класні чини, були направлені туди, а потім повернулися в прокуратуру, строкова військова служба та ін. До стажу роботи зараховується також навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі, а тому позивач просить визнати дії відповідача неправомірними та зобов`язати підтвердити та включити до стажу роботи позивача весь строк навчання у Львівському державному університеті „ім. І. Франка” за спеціальністю „Правознавство” та призначити пенсію за вислугу років.
Позивач в судове засідання не з’явився, але подав до суду заяву, в якій просив розглядати справу без його участі. Позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, але подав до суду заперечення на адміністративний позов та просили відмовити у задоволенні позову, так як відповідно ч. 5 ст. 50-1 Закону України „Про прокуратуру” до 20-річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, зараховується половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до рішення комісії по призначенню пенсії при Управлінні Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси № 23 від 21 червня 2011 року позивачу відмовлено в призначенні пенсії за вислугою років згідно ст. 50-1 Закону України „Про прокуратуру”, оскільки він не має необхідних 20 років спеціального стажу, що дає право на пенсію.
Відповідач відмовився зарахувати позивачу в стаж, що дає право на пенсію за вислугою років період навчання у вищому навчальному закладі, мотивуючи тим, що відповідно до законодавства до 20-річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, зараховується половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах.
Відповідно до п. „б” ч. 3 ст. 56 Закону України „Про пенсійне забезпечення” визначено, що до трудового стажу зараховується також: „навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі”.
Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у випадках, передбачених законом.
Таким чином, необхідно зобов’язати відповідача підтвердити та включити до стажу роботи позивача весь строк навчання позивача у Львівському державному університеті „ім. І. Франка” за спеціальністю „Правознавство” та призначити йому пенсію за вислугу років.
Керуючись ст. ст. 69, 86, 159 –163 Кодексу Адміністративного судочинства України,-
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати протиправним дії Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугою років.
Зобов’язати Управління пенсійного фонду України в Придніпровському районі міста Черкаси підтвердити та включити до стажу роботи весь строк навчання ОСОБА_1 у Львівському державному університеті „ім. І. Франка” за спеціальністю „Правознавство” та призначити йому пенсію за вислугу років.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси, який ухвалив оскаржуване судове рішення, шляхом подачі апеляції в 10-денний строк з дня проголошення постанови.
Суддя:І. В. Макаренко