УХВАЛА
Іменем України
"26" червня 2007року
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області в складі: головуючого-судді: Худякова A.M., суддів: Широкової Л.В., Павицької Т.М., при секретарі судового засідання; Хоменко Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Малинського районного суду Житомирськ.ої області від 13 грудня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Енергопостачальна компанія «Житомир-обленерго» про визнання актів незаконними,
ВСТАНОВИЛА:
В жовтні 2006 року ОСОБА_1 звернулась із вказаним позовом. Свої вимоги обґрунтовувала тим, що працівниками ВАТ "Енергопостачальна компанія "Житомир-обленерго" в особі Малинського РЕМ (далі - ВАТ "ЕК" Житомиробленерго") в будинку де вона проживає виявлено порушення Правил користування електричною енергією, про що складені акти від 28.07.2006 року та 27.09.2006 року. Посилаючись на те, що вказані акти були оформлені з порушенням чинного законодавства, позивачка просила задовольнити позов.
Рішенням Малинського районного суду Житомирської області від 13 грудня 2006 року в задоволені позову відмовлено за безпідставністю.
У апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати це рішення та постановити нове рішення про задоволення позовних вимог. Апелянт посилається на невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення судом норм процесуального права.
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно з п.53 "Правил користування електричною енергією для населення", затверджених Постановою KM України від 26.07.1999 року №1357, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування
Справа № 22ц/795 Головуючий в суді 1і інст, Ярмолєнко В.Г,
Категорія 16 Доповідач Худяков A.M.
2
електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
Як видно із змісту актів про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем №031654 від 28.07.2006 року та №031680 від 27.09.2006 року, вони складались в день виявлення порушення відповідно з п.53 "Правил користування електричною енергією для населення" і підписані трьома працівниками відповідача.
Крім того, акт від 28.07.2006 року підписав ОСОБА_2 в присутності свідків, а акт від 27.09.2006 року позивачка відмовилась підписати.
На підставі наявних у справі доказів, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що обидва акти складені відповідно до вимог чинного законодавства, а тому обґрунтовано відмовив в задоволенні позову.
Доводи апелянта про невідповідність висновків суду обставинам справи безпідставні. Як пояснив в суді апеляційної інстанції представник відповідача, ОСОБА_2 обізнаний у підключенні електроприладів, оскільки раніше працював електриком в Малинському РЕМ.
Доводи апелянта про порушення судом норм процесуального права при розгляді справи є помилковими, оскільки у справі є розписка про те, що позивачка повідомлялась про час і місце розгляду справи і одержувала судову повістку (а.с.48). Справа була розглянута без її участі і порушень при цьому судом першої інстанції не допущено.
Судом об'єктивно оцінено зібрані по справі докази, дано їм правильну правову оцінку. Оскаржуване рішення є законним і обґрунтованим, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст.304,307,308,314,315 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Малинського районного суду Житомирської області від 13 грудня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України на протязі двох місяців.