АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-ц-1155/11Головуючий у 1-й інстанції Тесля О.П.
Категорія - 45 Доповідач - Ходоровський М.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 серпня 2011 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
головуючого - Ходоровського М.В.
суддів - Гурзеля І. В., Костіва О.З.
при секретарі – Сенику В.В.
з участю ОСОБА_1 адвоката ОСОБА_2
відповідачки ОСОБА_3 представника третьої
особи Сидоренка П.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Чортківського районного суду від 14 червня 2011 року, по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третьої особи Заводської селищної ради Чортківського району про визнання недійсним державного акту про право власності на земельну ділянку та демонтаж гаража, -
ВСТАНОВИЛА:
В квітні 2011 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_3 про визнання недійсним державного акту про право власності на земельну ділянку та зобов”язання звільнити земельну ділянку шляхом знесення гаража.
В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що рішенням Заводської селищної ради Чортківського району від 22 липня 2002 року за № 12 за поданою заявою йому було виділено земельну ділянку для гаражного будівництва в АДРЕСА_1 площею 30 кв.м. Згідно додатку до рішення-списку та схеми розміщення земельних ділянок він у списку зазначений першим, а також земельна ділянка є першою. Цим же рішенням було виділено земельну ділянку для будівництва гаража чоловікові відповідачки ОСОБА_5, він в списку значиться під № 4 Рішенням Заводської селищної ради Чортківського району від 15 листопада 2007 року за № 211 виділена йому земельна ділянка передана відповідачці ОСОБА_3, яка її приватизувала та збудувала на ній гараж.
Посилаючись на те, що відповідачкою побудовано гараж на його земельній ділянці, позивач просив його вимоги задовольнити.
Рішенням Чортківського районного суду від 14 червня 2011 року відмовлено у позові ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання недійсним державного акта про право власності на земельну ділянку площею 41 кв.м. по АДРЕСА_1 для гаражного будівництва, виданого на ім'я ОСОБА_3 Заводською селищною радою Чортківського району та в зобов'язанні ОСОБА_3 звільнити вказану земельну ділянку шляхом демонтажу гаража.
В апеляційній скарзі апелянт ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким визнати Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 41 кв.м. для будівництва гаража в АДРЕСА_1, виданого на ім'я ОСОБА_3 - недійсним та зобов'язати відповідачку не чинити перешкод в користуванні вказаною земельною ділянкою та демонтувати збудований на ній гараж посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, неповне з”ясування судом обставин справи.
У судовому засіданні апелянт ОСОБА_1 апеляційну скаргу підтримав, посилаючись на доводи викладені в ній, відповідачка ОСОБА_3 та представник третьої особи заперечили відносно апеляційної скарги та пояснили, що рішення суду винесено з додержанням норм матеріального та процесуального права, а доводи апеляційної скарги є безпідставними.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення сторін, ознайомившись з матеріалами справи, доводами апеляційної скарги в її межах, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення.
Постановляючи рішення, суд виходив з того, що Державний акт на право власності на земельну ділянку видано ОСОБА_3 на виділену їй а не позивачу ОСОБА_1 земельну ділянку, державний акт видано у відповідності до вимог діючого законодавства.
З таким висновком суду слід погодитись, оскільки він відповідає вимогам закону та грунтується на матеріалах справи.
Відповідно до положень ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень селищних рад у галузі земельних відносин на території селища належить:
розпорядження землями територіальних громад;
передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до положень ст. 125 Земельного кодексу України, в редакції статті, яка діяла на час спірних відносин —право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.
Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.
Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.
Відповідно до положень ст. 126 Земельного кодексу України, в редакції статті, яка діяла на час спірних відносин право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами.
Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
Судом встановлено, що рішенням Заводської селищної ради від 22 липня 2002 року за № 12, громадянам, в тому числі позивачу ОСОБА_1, було виділено земельну ділянку для гаражного будівництва в тимчасове користування на умовах оренди строком на 2 роки з подальшою їх приватизацією. Зобов'язано громадян в місячний термін укласти договір оренди на земельну ділянку.
Договору оренди земельної ділянки ОСОБА_1 відповідно до рішення ради з Заводською селищною радою не уклав.
Відведення ОСОБА_1 земельної ділянки для будівництва гаражу в натурі на місцевості з видачею акта відведення не проводилось.
Передача громадянам земельних ділянок у приватну власність для будівництва гаражів Заводською селищною радою здійснювалась після затвердження рішенням Заводською селищною радою від 03.10.2007 року за №186 генерального плану будівництва гаражів в гаражному кооперативі по АДРЕСА_1.
Рішенням Заводської селищної ради від 15.11.2007 року за № 211 ОСОБА_3 передано безоплатно у власність земельну ділянку для гаражного будівництва згідно списку, який додавався до рішення, в яких вона значилась під №741.
15.05.2010 року ОСОБА_3 одержала державний акт на право власності на земельну ділянку на підставі зазначеного рішення, площею 0,0041 га. в межах згідно з планом, розташованої по АДРЕСА_1.
Окрім цього встановлено, що рішенням Заводської селищної ради від 30.12.2010 року за № 24 вилучено земельну ділянку для індивідуального гаражного будівництва виділену ОСОБА_1 рішенням сесії № 12 від 22 липня 2002 року в зв'язку із закінченням дії даного рішення, небажанням ОСОБА_1 освоювати земельну ділянку, а саме проводити будівництво гаража.
Зазначене рішення ОСОБА_1 не оспорює.
Таким чином, колегія суддів вважає, що відповідачка прав позивача не порушила, гараж збудувала на виділеній їй в установленому законом порядку земельній ділянці, яку у відповідності до вимог земельного законодавства приватизувала.
Колегія суддів вважає, що твердження позивача про те, що спірна земельна ділянка належить йому а не відповідачці є необгрунтовані, оскільки список громадян, який долучався до рішення не вказував номера земельних ділянок. Схема розміщення земельних ділянок для гаражного будівництва, долучена позивачем є неналежним доказом, оскільки вона не завірена посадовими особами Заводської селищної ради.
Рішення суду є законне, підстав для його скасування не має.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315, ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу апелянта ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Чортківського районного суду від 14 червня 2011 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ на протязі двадцяти днів.
Головуючий - підпис
Судді - два підписи
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду
Тернопільської області М.В. Ходоровський