ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
------------------------------------------------------------------------------------------
Справа № 2-788/08
У Х В А Л А
04 березня 2008 року Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючого: судді Оніщука М.І.,
при секретарі: Сливка А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на її користь заборгованість в сумі 18685,00 грн.
В судовому засідання на обговорення поставлено питання про передачу справи за підсудністю на розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва за місцем проживання відповідача.
Позивач та її представник проти передачі справи на розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва заперечували, зазначивши, що дана справа підсудна Печерському районному суду м. Києва за місцем виконання договору.
Відповідач проти передачі справи на розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва не заперечувала, вказавши, що вона зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, що територіально знаходиться в Шевченківському районі м. Києва.
Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь в справі, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що дана справа не підсудна Печерському районному суду м. Києва з наступних підстав.
Позивач звернулась до Печерського районного суду м. Києва за відомим їй місцем проживання відповідача: АДРЕСА_2, проте судові повідомленні, що направлялись на адресу відповідача, вказану в позовній заяві, останнім не отриманні.
В судовому засіданні, під час встановлення особи відповідача, встановлено що остання зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, що територіально знаходиться в Шевченківському районі м. Києва.
Відповідно до ч. 1 ст. 109 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за місцем її проживання.
При цьому слід зазначити, що твердження позивача та її представника про підсудність справи Печерському районному суду м. Києва за місцем виконання договору, не може братись до уваги, оскільки у відповідності із ч. 8 ст. 110 ЦПК України позови, що виникають з договорів, можуть пред`являтись також за місцем їх виконання, у випадку якщо в них зазначено місце виконання або виконувати такі договори, через їх особливості, можна тільки в певному місці.
Проте, в даному випадку вказані вимоги закону, які дають право на пред`явлення позову в суд за місцем виконання договору, відсутні. Крім того, сторонами в договорі також і не визначено договірну підсудність.
За викладених підстав, вбачається, що зазначений позов має бути пред'явлений за загальним правилом ч. 1 ст. 109 ЦПК України, тобто за місцем проживання відповідача.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 116 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншого суду, якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилось, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності.
Згідно із ч. 1 ст. 173 ЦПК України рогляд справи по суті розпочинається доповіддю головуючого про зміст заявлених позовних вимог.
Отже, за таких підстав, коли позов пред'явлений до Печерського районного суду м. Києва - за відомим місцем проживання відповідача, однак до початку судового розгляду (розгляду справи по суті) встановлено, що відповідач зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, що територіально знаходиться в Шевченківському районі м. Києва, то дана справа не підсудна Печерському районному суду м. Києва, а тому її слід передати на розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 109 ч. 1, 116 ч. 1 п. 2 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів - передати на розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали може бути подано протягом п'яти днів з дня її проголошення, а апеляційну скаргу протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ М.І. ОНІЩУК