Справа № 2о-33/ 2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2007 року Совєтський районний суд
Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого - судді Кудряшової A.M.
при секретарі -Мосіної В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Совєтський Совєтського району Автономної Республіки Крим цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. 10 квітня 2007 року звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин зі своїм батьком - ОСОБА_2, якій помер ІНФОРМАЦІЯ_1року. Вимоги мотивовані тим, що в написанні анкетних даних його батька маються різночитання з написанням прізвища та по батькові заявника, зазначених у його правовстановлюючих документах, дана обставина перешкоджає заявнику у даний час оформити право на спадщину, у зв'язку з чим, просить встановити факт родинних відносин між ним і його батьком - ОСОБА_2.
У судовому засіданні заявник просив встановити факт родинних відносин між ним і його батьком ОСОБА_2, посилаючись на обставини, викладені у заяві, у тому числі пояснив, що у його свідоцтві про народження в Узбекистані була допущена помилка, тому запис про його батька зроблений так як говорилося, а оскільки його батько був неграмотною людиною, тому не звертав ніколи це уваги, але у цей час виникла необхідність в оформленні документів при прийнятті спадщини, що залишилося після смерті батька, тому виявилося ця помилка, у зв'язку з чим просить у судовому порядку встановити факт родинних відносин зі своїм батьком. Крім того, вказує, що при житті його батько звертався до суду про встановлення факту належності йому правовстановлюючих документів, у яких його прізвище та ім'я були вказані "ОСОБА_2". Вказує, що іншої можливості встановити факт родинних відносин не має, оскільки відсутня можливість внести відповідні зміни до свідоцтва про його народження, оскільки орган, яким була допущена помилка, знаходиться за межами України, але він не має можливості туди їхати.
Представник заінтересованої особи - Совєтської державної нотаріальної контори у судове засіданні не з'явився, про час і місце розгляду справи сповіщень належним чином, направив до суду заяву, в якої просив ухвалити рішення на розсуд суду та розглянути справу за їх відсутністю, що суд вважає можливим відповідно до положень ст. ст. 158 ч.2, 169 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення заявника, показання свідків, дослідивши матеріали справи, встановив, що відповідно до свідоцтва про народження серії ІІ-ЮС № НОМЕР_1 червня 1974 року у к/р Кіровська Букінського району Ташкентської області народивсяОСОБА_1 та у графі батько записано - "ОСОБА_2" (а.с. 8), тому відповідно до паспорту серії EC № НОМЕР_2 виданого 06 квітня 1999 року Совєтським РВ ГУ МВС України в АР Крим заявник є -ОСОБА_1 (а.с. 7). Із інших правовстановлюючих документів вибачається, що ОСОБА_2 (ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, 09 січня 1958 року зареєстрував шлюб з ОСОБА_3, та після реєстрації шлюбу чоловік вказаний як - ОСОБА_2,
що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії ТЮ № НОМЕР_3 (а.с. 9). Як вбачається із свідоцтва про смерть серії І-АП № НОМЕР_4, виданого Іллічевської сільської радою Совєтсткого району Автономної Республіки Крим, ІНФОРМАЦІЯ_1року у віці 73 років помер ОСОБА_2 (а.с. 6), який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу вказаний власником транспортного засобу "ВАЗ-2103", але в різних правовстановлюючих документах на його ім'я малися різночитання в написанні прізвища та імені, тому відповідно до рішення Совєтського районного суду Автономної Республік Крим від 28 квітня 2004 року був встановлений факт належності ОСОБА_2у деяких правовстановлюючих документів.
Допитані у судовому засіданні у якості свідків ОСОБА_4. - мати заявника, ОСОБА_3 та ОСОБА_5. - родичі заявника, підтвердили суду, що померлий ОСОБА_2 був батьком заявника.
Аналізуючи сукупність досліджених доказів, виходячи з того, що іншим способом встановити факт родинних відносин, не представляється можливим, а у судовому засіданні факт родинних відносин між заявником та його батьком ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1року, знайшов своє підтвердження, у зв'язку з чим заяваОСОБА_1 обґрунтована і підлягає задоволенню. Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки надає право на одержання свідоцтва про право на спадщину після смерті його батька.
На підставі викладеного, ст. 256 ч.1п.1 ЦПК України, керуючись ст. ст. 10, 14, 60, 212-218, 259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити факт, щоОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженець к/р Кіровська Букінського району Ташкентської області, є сином ОСОБА_2, якій помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження через Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набуває чинності після закінчення десятиденного строку, передбаченого для подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, та двадцятиденного строку для подання апеляційної скарзі, який вираховується з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.