Справа № 1-148 2006 рік
ВИРОК
І М"Я М УКРАЇНИ
17 травня 2007 року Ніжинський міськрайонний суд
Чернігівської області в складі:
головуючої* - судді Діденко О.П.,
при секретарі Овчарику В.М. ,
з участю прокурора Мазун О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ніжині
кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Носівки Ніжинського
району, українки, громадянки України, з середньою спеціальною освітою,
одруженої, працюючої прибиральницею в АКИБ „Укрсиббанк",
зареєстрованої в АДРЕСА_1, фактично проживаючої в АДРЕСА_2, несудимої, за ст. 358 ч.3 КК України,
ВСТАНОВИВ:
19 березня 2007 року о 08 год. 23 хв. ОСОБА_1. використала шляхом надання в квиткову касу залізничної станції Чернігів, яка розташована в м. Чергігові, підроблене нею пенсійне посвідчення НОМЕР_1 пенсіонера за віком на ім"я ОСОБА_2. з вклеєною її фотокарткою, яке видається та посвідчується підприємством, установою, організацією, яка має право видавати та посвідчувати такі документи, і яке надає права або звільняє від обов'язків, по якому отримала безкоштовний квиток № 149454, який надає право безкоштовного проїзду в приміському електропоїзді від ст. Чернігів до ст. Київ-пасажирський, та в зворотному напрямку, по даному квитку та підробленому пенсійному посвідченню в цей же день о 10 год.30 хв. електропоїздом Чернігів-Ніжин прибула від ст. Черпнігів до ст. Ніжин, а близько 11 год.20 хв., продовжуючи злочинні дії, на Чернігівській посадочній платформі ст. Ніжин у м. Ніжині, слідуючи на посадку до приміського електропоїзду № 6919 сполученням Ніжин-Київ-Волинський, достовірно знаючи, що зазначене пенсійне посвідчення є підробленим, з метою безкоштовного проїзду до станції Київ-Пасажирський, використала його шляхом надання разом з одержаним по зазначеному посвідченню проїздним квитком працівникам станції, які здійснювали перевірку наявності проїздних документів у пасажирів.
Підсудна ОСОБА_1. вину в інкримінованому злочині визнала та дала показання щодо обставин його скоєння, які, як встановлені в суді, викладені вище.
Інші докази щодо обставин скоєння злочину відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України в судовому засіданні не досліджувались, так як ніким не оспорювались.
З огляду на встановлене суд приходить до висновку, що вина підсудної ОСОБА_1. в інкримінованому злочині доведена і вона повинна нести відповідальність за використання завідомо підробленого документа за ст. 358 ч.3 КК України.
При призначенні покарання підсудній ОСОБА_1., суд враховує ступінь суспільної небезпечності скоєного, особистість підсудної, відсутність обтяжуючих покарання обставин, її щире каяття в скоєному, що є пом"якшуючою покарання обставиною, що вона раніше несудима, працює, має на утриманні неповнолітню дочку і вважає можливим застосувати покарання у виді штрафу.
Позов Чернігівської транспортної прокуратури про стягнення з підсудної ОСОБА_1. на користь державного територіально-галузевого об'єднання „Південно-Західна залізниця" вокзалу ст. Чернігів вартості незаконно придбаного нею залізничного квитка в сумі 12 грн.96 коп., який підтриманий на судовому слідстві прокурором, та який визнала підсудна, суд вважає необхідним задовольнити.
Суд також вважає необхідним стягнути з підсудної ОСОБА_1. на користь держави 306 грн.85 коп. у відшкодування витрат за проведену судово-технічну експертизу документів та 224 грн.10 коп.3а проведену судово-портретну експертизу.
Підроблене пенсійне посвідчення, яке є речовим доказом, слід залишити в матеріалах справи.
Запобіжним заходом до набрання чинності вироком суду ОСОБА_1. слід залишити підписку про невиїзд з місця проживання.
Керуючись ст. . ст. 323, 324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною за ст. 358 ч.3 КК України та призначити покарання у виді штрафу на користь держави у розмірі 600 (шістсот) грн.
Запобіжним заходом до набрання чинності вироком суду ОСОБА_1. залишити підписку про невиїзд з місця проживання.
Позов Чернігівської транспортної прокуратури задовольнити та стягнути з ОСОБА_1 на користь державного територіально-галузевого об'єднання „Південно-Західна залізниця" вокзалу ст. Чернігів вартість незаконно придбаного залізничного квитка в сумі 12 (дванадцять) рн. 96 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 306 грн.85 коп. у відшкодування витрат за проведену судово-технічну експертизу документів та 224 грн.10 коп.3а проведену судово-портретну експертизу, а всього стягнути 530 (п"ятсот тридцять) грн.95 коп.
Підроблене пенсійне посвідчення, яке є речовим доказом, залишити в матеріалах справи.
На вирок може бути подана апеляція протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.