Судове рішення #1752738
Справа № 2-728/07

Справа № 2-728/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

01 серпня 2007 року Торезький міський суд Донецької області в складі:

Головуючої судді                                                                      АрапіноїН.Є.

при секретарі                                                                             Терещенко 1.О.,

За участю:

позивача                                                                                    ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тереза цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м.Торезі про відшкодування шкоди в зв'язку з втратою годувальника,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернулася до суду з позовною заявою до відповідача про відшкодування

шкоди в зв'язку з втратою годувальника, в якій зазначено, що позивач перебувала в

зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 з 03 червня 1967

року. Проживали однією сім'єю, вели спільне господарство, мали спільний бюджет.

Чоловік позивача, ОСОБА_2., працював на підприємствах вугільної промисловості, і

12 липня 1994 року згідно висновку МСЕК йому встановлено професійне захворювання з

втратою працездатності 80%, безстроково, визнано інвалідом 2 групи. Згідно висновку

ЛЕК №7649 від 06 травня 2005 року ОСОБА_2. встановлено заключний діагноз:

хронічний обструктивний бронхіт, емфізема легенів. ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік

позивача помер. Однак, 21 листопада 2006 року Донецька МСЕК не встановила

причинного зв'язку між професійним захворюванням, встановленим в законному порядку,

та настанням смерті чоловіка. З висновком МСЕК від 21 листопада 2006 року не згодна.

Позивач вважає, що має право на отримання одноразової допомоги та щомісячних виплат

в зв'язку з втратою годувальника. У зв'язку з наведеним позивач просить зобов'язати

відповідача   виплатити   одноразову   допомогу   в   розмірі   п'ятирічного  заробітку

потерпілого, ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 та розмірі річного заробітку на утриманця, і надалі виплачувати щомісячні страхові виплати в зв'язку з втратою годувальника.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги. Дала пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві.

Представник відділення виконавчої дирекції Фонда позовні вимоги не визнав. Пояснив, що право на отримання страхових виплат і одноразової допомоги у разі смерті потерпілого мають непрацездатні особи, які знаходилися на утриманні померлого або мали на день його смерті право на отримання від нього утримання за наявності причинного зв'язку смерті потерпілого з профзахворюванням. Згідно висновків експертизи причинний зв'язок смерті ОСОБА_2 з профзахворюванням не встановлений. Просить позивачці в позові відмовити.

Заслухав позивачку, представника відділення виконавчої дирекції Фонда, дослідив матеріали справи суд встановив наступні фактичні обставини.

Згідно трудовій книжці ОСОБА_2. працював на підземних роботах, звільнений за станом здоров'я за п.2 ст. 40 КЗпП України (а.с. 3-4).

 

12  липня   1994  року  згідно  висновку  МСЕК     йому  встановлено  професійне  -.......

захворювання з втратою працездатності 80%, безстроково, визнано інвалідом 2 групи. Згідно висновку ЛЕК №7649 від 06 травня 2005 року ОСОБА_2. встановлено заключний діагноз: хронічний обструктивний бронхіт, емфізема легенів. ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивача помер (а.с. 2, 6-17).

Аналізуючи набуті докази суд доходить висновку.

Встановлення факту необхідно позивачці для призначення щомісячних страхових виплат в зв'язку з втратою годувальника.

Відповідно до ст.ст. 33, 34 п.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійному захворюванні, що спричинили стійку втрату працездатності» у випадку смерті потерпілого право на одержання щомісячних страхових виплат (пенсій) мають непрацездатні особи, що перебували на утриманні померлого, або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання, при наявності причинного зв'язку смерті потерпілого з отриманим каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я. Причинний зв'язок смерті потерпілого з отриманим каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я повинен підтверджуватися висновками відповідних медичних установ.

Зазначені обставини позивач не довів, чим не виконав вимоги ст. 10 ЦПК України, відповідно до якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посілається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Згідно висновків Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності не встановлено причинно-слідчий зв'язок між професійним захворюванням і смертю ОСОБА_2 (а.с.65-66).

Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги по суті є безпідставними і з урахуванням зазначеного не підлягають задоволенню .

Керуючись ст.ст. 33, 34 п.9 Закону України ««Про загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійному захворюванні, що спричинили стійку втрату працездатності», ст.ст. 10,11,15,60,79,88,209,210,212,214,215,223 ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні  позовних  вимог ОСОБА_1 до Відділення виконавчої   дирекції   Фонду   соціального   страхування   від   нещасних   випадків   на виробництві і професійних захворювань України в м.Торезі про відшкодування шкоди в зв'язку з втратою годувальника відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Торезький міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація