Справа № 2-П-344/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2007 року смт. Березнегувате
Березнегуватський районний суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді Міщенка Г.В.
при секретарі Михалюк С.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою
ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3., в якій зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати- ОСОБА_4. Після смерті матері відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 6,83 га, яка розташована на території Новоочаківської сільської ради Березнегуватського району Миколаївської області. До Березнегуватської нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини він не звертався, оскільки не знав про існування складеного заповіту. Позивач просить визнати причину пропуску ним строку для подачі заяви про прийняття спадщини поважною, визначити додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, просить визначити йому додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, проти визначення судом додаткового строку для прийняття спадщини не заперечує .
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, проти визначення додаткового строку для прийняття спадщини не заперечує.
Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про її смерть. Після смерті спадкодавиці відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 6,83 га, яка розташована на території Новоочаківської сільської ради. ОСОБА_1 є сином померлої та відноситься до спадкоємців першої черги згідно ст.1261 ЦК України. Спадкоємець заяву про прийняття спадщини у встановлений законом шестимісячний строк не подав у зв'язку з тим, що не знав про існування складеного заповіту. За життя ОСОБА_4. склала заповіт ,в якому повністю заповідала ОСОБА_1 право на земельну частку (пай ) (а.с.7).
За таких обставин суд вважає, що строк прийняття спадщини був пропущений позивачем з поважної причини.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст.10,11.209,212,214-215 ЦПК України,ст.1272 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
2
Поновити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 та визначити додатковий строк у три місяці, з моменту набрання рішення суду законної сили, для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.