Справа №2-267/2007 рік
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«07» червня 2007 року смт. Нова Водолага.
Нововодолазький районний суд Харківської області в складі: Головуючого судді Смірнова О.С. при секретарі Товстик Н.І. розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Навчального центру Оперативно - рятувальної служби цивільного захисту МНС України про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок, -
ВСТАНОВИВ:
До Нововодолазького районного суду Харківської області звернувся ОСОБА_1 з позовом до Навчального центру Оперативно - рятувальної служби цивільного захисту МНС України про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок в якому зазначив, що він в добровільному порядку був призваний на військову службу через Кам'янець-Подільский районний військовий комісаріат Хмельницької області. У період з 19 серпня 1997 року по 11 серпня 2004 року проходив військову службу у військовій частині Д0050 з якої згідно з наказом командира в/ч Д0050 за №159 від 11 серпня 2004 року був звільнений з посади та призначений на посаду старшого інспектора групи державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки 6-ЗДПО-6 по охороні Київського району м. Харкова Головного Управління МНС України в Харківській області.
Відповідно до чинного законодавства України, як військовослужбовцю йому надані відповідні права. Так згідно Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей "від 20 грудня 1991 року розділу II "Права військовослужбовців", стаття 9 передбачає: Військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також продовольчі пайки або за їх бажанням грошову компенсацію замість них та замість речового майна."
Після переведення на внутрішню службу в Головне Управління МНС України в Харківській області військова частина Д0050 не провела з ним розрахунок та не виплатила грошову компенсацію за продовольчий пайок в зв'язку з відсутністю коштів на розрахунковому рахунку.
Згідно наказу МНС України від 08.11.2005 року №320 «Про здійснення організаційно -штатних заходів у організаційних структурах, підпорядкованих МНС України» п. 2 правонаступником військової частини Д0050, після розформування, є Навчальний центр Оперативно рятувальної служби Цивільного захисту МНС України, тому всі зобов'язання щодо виплати грошової компенсації за продовольчий пайок повинен здійснювати даний Навчальний центр.
Позивач вважає що відповідач відповідно до «Положення про продовольче забезпечення військовослужбовців Збройних сил у мирний час» повинен виплатити грошову компенсацію за продовольчий пайок з розрахунку 1590 дободача по 1 грн. 76 на добу на загальну суму 2798 грн. 40 коп.
На підставі вищевикладеного позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь грошову компенсацію за продовольчий пайок у розмірі 2798 грн. 40 коп.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, вважає їх необгрунтованими за наступних підстав.
Відповідно до Закону України №1459 -Ш від 7 лютого 2006 року «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів» були внесені зміни в ст. 9 Закону України №2011-12 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в частині одержання військовослужбовцями продовольчих пайків або за їх бажанням грошової компенсації замість них та замість речового майна. Також військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань забезпечувались продовольчими пайками відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 року №316 «Про норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу Міністерства внутрішніх справ», нормою №7 (9 найменувань), вартість якої становила 1, 76 грн. (станом на 11.03.2000 року).
Але Кабінетом Міністрів України 29 березня 2002 року була прийнята постанова №426 «Про норми харчування військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань», що передбачала нові норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців та скасувала постанову Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 року №316 «Про норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу Міністерства внутрішніх справ».
Слід врахувати, що постанова КМУ від 29 березня 2002 року №426 «Про норми забезпечення військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань та осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту» не тільки скасовує постанову Кабінету Міністрів України від 12 березня 1996 року №316 «Про норми забезпечення продовольчими пайками військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства, військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу Міністерства внутрішніх справ» але й не передбачає норму №7, за якою забезпечувались продовольчими пайками військовослужбовці МНС України.
Отже з прийняттям Закону України від 17 лютого 2000 року №1459-111 та постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №426 з 2000 року і по даний час кошти для виплати грошової компенсації військовослужбовцям, які проходили військову службу в МНС України, не передбачались Державним Бюджетом України і тому на розрахункових рахунках Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України, а також Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи коштів для здійснення відповідних виплат немає.
На підставі викладеного представник відповідача просить суд відмовити позивачеві в задоволенні позову про стягнення грошової компенсації в зв'язку з відсутністю коштів в Державному бюджеті..
Оскільки відповідно до ч. 1 п.1 ст. 17 КАС України спори фізичних і юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, розглядаються у порядку адміністративного судочинства, суд, перевірив матеріали справи вважає за необхідне провадження по справі закрити так як у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206 ЦПК України, суд -
Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Навчального центру Оперативно - рятувальної служби цивільного захисту МНС України про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок к - закрити.
Роз'яснити позивачу що розгляд відповідної категорії справ відноситься до юрисдикції Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом пс&ачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядкМ/Ч. 4 ст. 295 ЦПК України.