Справа №2-491/08
2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2008 року Печерський районний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Умнової О.В.
при секретарі - Скопенко Л.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва
- про зарахування стажу в якості наукової роботи та перерахування пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із зазначеним вище позовом. Мотивує свої вимоги тим, що з січня 1974 року по вересень 1986 року працював інструктором сектору меліорації і водного господарства сільгоспвідділу ЦК Компартії України. На займаній посаді займався підготовкою директивних документів з питань розвитку меліорації і водного господарства в Україні, координував діяльність проектно-вишукувальних і науково-дослідних інститутів водогосподарської галузі та брав участь у розробці та запровадження різних водогосподарських об'єктів та меліоративних систем. Вважає, що його робота у якості інженера зараховується як наукова діяльність. Вказує на те, що йому присуджено науковий ступінь доцента, має звання кандидат економічних наук, заслужений працівник освіти України. Просить зобов'язати відповідача зарахувати до стажу наукової роботи період роботи в ЦК Компартії України з 2.01.1974 року по 17.09.1986 рік на посаді інструктора відділу сільського господарства і харчової промисловості ЦК КПУ та провести перерахунок пенсії за віком відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” з урахуванням до стажу наукової роботи період з 2.01.1974 по 17.09.1986 року.
В судовому засіданні позивач, його представник підтримали позов з викладених в ньому підстав, просили задовольнити вимоги.
Представник відповідача в судовому засіданні 8.02.2008 року позов не визнав. В обґрунтування позиції зазначив, що посада, яку займав позивач в період з січня 1974 року по вересень 1986 року, не відноситься до категорій виборних і відповідальних, а отже не може бути зарахована до стажу державної служби і наукової роботи. В подальшому представник в судове засідання не з'явився, про день, час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, вислухавши позивача, його представника, покази свідків, дослідивши матеріали справи вважає можливим закінчити розгляд справи у відсутність представника відповідача і позов залишити без задоволення, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 з січня 1974 року по вересень 1986 року працював інструктором відділу сільського господарства і харчової промисловості ЦК Компартії України.
2.01.1974 року розпорядженням Управління справами ЦК Компартії України №1 ОСОБА_1 був затверджений інструктором сільгоспвідділу ЦК КПУ.
В зв”язку із реорганізацією відділу, розпорядженням УС ЦК КПУ від 3.08.1983 року ОСОБА_1 затверджений з 2.08.1983 року інструктором відділу сільського господарства і харчової промисловості ЦК Компартії України та звільнений від виконання обов'язків інструктора сільгоспвідділу ЦК КПУ.
З 17.09.1986 року звільнений з займаної посади, згідно розпорядження УС ЦК КПУ №179 від 19.09.1986 року, в зв”язку з направленням на керівну посаду в Міністерство меліорації та водного господарства СССР - директором Всесоюзного інституту підвищення кваліфікації керівних працівників Міністерства водного господарства СРСР.
Відповідно до ст. 24 Закону України “Про наукову і науково технічну діяльність” для осіб, які працюють на посадах, що згідно із законодавством належать до посад державного службовця, попередній стаж наукової роботи, набутий у державних установах, організаціях, закладах, зараховується до стажу державної служби незалежно від наявності перерв у роботі, а для осіб, які працювали (працюють) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників, попередній стаж державної служби зараховується до стажу наукової роботи незалежно від наявності перерв у роботі.
Постановою КМУ №283 “Про порядок обчислення стажу державної служби” від 3.05.1994 року, виданої на виконання постанови Верховної Ради України від 16.12.1993 року “Про введення в дію Закону України “Про державну службу”, передбачено, що до стажу державної служби зараховується час роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та інших громадських організаціях) передбачених статтею 118 КЗпП України, а саме - перебування на виборних посадах в державних органах, а також у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях.
Даною постановою передбачено, що до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.
Посада інструктора відділу сільського господарства і харчової промисловості ЦК Компартії України, яку з січня 1974 року по вересень 1986 року займав позивач не відноситься до категорій виборних і відповідальних, що, зокрема, підтверджується показами свідків, які показали суду, що ОСОБА_1 був запропонований на дану посаду трудовим колективом. Разом з тим, остаточне рішення щодо його призначення приймало ЦК, і саме за розпорядженням останнього позивач призначався інструктором.
Крім того, в додатку до Постанови КМУ №283, - переліку державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, період роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби - посада інструктора відділу сільського господарства і харчової промисловості ЦК Компартії України відсутня.
За таких обставин, правових підстав для зарахування ОСОБА_1 до стажу наукової роботи, період роботи в ЦК КПУ з 2.01.1974 року по 17.09.1986 року на посаді інструктора відділу сільського господарства і харчової промисловості ЦК КПУ та здійснення перерахунку пенсії за віком згідно Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” з урахуванням до стажу наукової роботи період з 2.01.1974 по 17.09.1986 року не вбачається.
Оцінюючи зібрані по справі докази у їх сукупності, суд вважає, що позов не обґрунтований і задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, Законом України “Про державну службу”, Постановою КМУ №283 “Про порядок обчислення стажу державної служби” від 3.05.1994 року, ст.ст. 5,6,10,11,59,60,88,208,209,212-216,218,223 ЦПК України, суд , -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва про зарахування стажу в якості наукової роботи та перерахування пенсії залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Печерський райсуд м. Києва.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Умнова О.В.