Справа № 2-175109
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2009 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого судді Науменка М.М., при секретарі Момот Л.С.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадщину, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом до своїх синів ОСОБА_2 та ОСОБА_4 про визнання за нею права власності на будинок, розташований в АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., посилаючись на те, що за його життя вони вдвох за спільні кошти придбали старий жилий будинок за вказаною адресою, який після придбання знесли та побудували на його місці новий. Чоловік до смерті не встиг оформити право власності на новозбудований будинок, який після його смерті був про інвентаризований на його ім.»я Фастівським МБТІ. Вона після смерті чоловіка фактично прийняла спадщину, оскільки періодично проживає в спадковому будинку, користується присадибною земельною ділянкою, сплачує встановлені податкові та страхові платежі, однак не може одержати свідоцтво про право на спадщину, оскільки чоловік при житті не оформив новобудову на своє ім»я. Крім неї спадкоємцями є також їх сини, які на спадщину не претендують.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_4 в судове засідання не з»явились, письмово просять справу розглядати без їх участі, від спадщини відмовились на користь матері.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідачі проти позову не заперечують, доводи позовної заяви визнані ними повністю, визнання відповідачами позову не суперечить вимогам закону, не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб, на підставі чого суд вважає можливим визнання відповідачами позову прийняти, позовні вимоги задовольнити.
Суд при цьому виходить з того, що жоден з учасників судового розгляду, також Веприцька сільрада, не заперечують того факту, що ОСОБА_5 за життя разом з дружиною придбав в с.Веприк старий будинок, якого зніс і на його місці побудував для потреб сім»ї новий жилий будинок, яким разом з сім»єю користувався до своєї смерті.
Відповідно до ст.331 ч.1, 2 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена /створена/ особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно /житлові будинки, будівлі, споруди тощо/ виникає з моменту завершення будівництва/створення майна/.
Статтею 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять всі права та обов»язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Суд враховує, що ні жоден з учасників судового розгляду, ні представник органу місцевого самоврядування - Веприцької сільради, не заперечують того, що ОСОБА_5 на придбаній в установленому порядку садибі побудував для власних потреб та потреб своєї сім»ї новий двоповерховий будинок з необхідними надвірними будівлями, користувався ним, сплачував необхідні страхові та інші платежі, і на підставі цього вважає позов обґрунтованим і доведеним.
Позивачка є єдиним спадкоємцем першої черги після смерті чоловіка ОСОБА_5, оскільки їх сини відмовились від спадщини на її користь, у встановлений законом строк звернулась до нотконтори з заявою про прийняття спадщини, однак не може отримати свідоцтво про спадщину із-за відсутності належним чином оформленого права власності її чоловіка на створене ним майно, тому за нею необхідно визнати право власності на це майно в порядку спадкування за законом після його смерті
Керуючись ст.ст. 10, 60, 174 ЦПК України, ст.ст. 331, 1218, 1258, 1261, 1268 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право власності на жилий будинок АДРЕСА_1, Фастівського району, Київської області.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Фастівський міськрайсуд шляхом подачі: протягом 10-ти днів з дня виготовлення повного рішення - заяви про його апеляційне оскарження та протягом наступних 20-ти днів -апеляційної скарги.