Судове рішення #1744071

 

                                              Справа № 2-1157/07

Р І Ш Е Н Н Я

                                   І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

22 листопада 2007 року      Ківерцівський   районний   суд     Волинської   області

в     с к л а д і:   головуючого        судді     Пономарьової  О.М.

при   с е к р е т а  р і                                     Оніщук Н.Є.

з  участю представника  позивача              ОСОБА_3

відповідача                                                     ОСОБА_2

розглянувши  у  відкритому  судовому  засіданні в м. Ківерці  справу  за  позовом  ОСОБА_1   до  ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок  та надвірні господарські будівлі в порядку  спадкування, -

                                               В С Т А Н О В И В :

            ОСОБА_1 звернулась з позовом про визнання права власності на житловий будинок  та надвірні господарські будівлі в порядку  спадкування. Як доказ заявлених вимог вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся ОСОБА_4. Дідусь ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Після їх смерті відкрилась спадщина , яка складається з житлового будинку з надвірними господарськими будівлями, що знаходться в АДРЕСА_1. Вона є спадкоємцем  померлого ОСОБА_5. за заповітом і прийняла спадщину вступивши у її володіння, шляхом догляду за будинком та присадибною земельною ділянкою. Відповідач ОСОБА_2, дочка померлого, як і її брат -син померлого  ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3,  спадщини не приймали. Інших спадкоємців не має.  Через відсутність  у  померлого спадкодавця правовстановлюючих документів на будинок  вона не може  оформити спадщину  в нотаріальній конторі  і тому просить в судовому порядку визнати  за  нею  право  власності  на  житловий  будинок з надвірними господарськими  спорудами  в  порядку  спадкування  після  смерті діда  ОСОБА_5.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3. підтримав заявлені позивачем вимоги, дав пояснення за викладеними в позові обставинами, та просить задовольнити позов.

            Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні визнала заявлені вимоги та не заперечує проти  визнання за позивачем права власності на спадкове майно.

            Заслухавши  пояснення сторін, дослідивши  матеріали  справи,  суд  приходить  до  висновку,  що  позов  підставний  та підлягає  до  задоволення. 

            Судом встановлено,  що  згідно заповіту, 31.07.2001року  посвідченого секретарем виконкому Хорлупівської сільської ради  Сергійчик  О.Е. (а.с.18), спадкодавець ОСОБА_5  розпорядився належним йому житловим будинком, що знаходиться вАДРЕСА_1 , заповівши  його своїй внучці ОСОБА_1.   Згідно  свідоцтва про смерть (НОМЕР_1 а.с. 14) ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.  Його дружина - ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2(свідоцтво про смерть НОМЕР_2).  Як встановлено з пояснень сторін вказаний спадковий будинок був побудований ОСОБА_4 під час перебування в шлюбі і є спільною сумісною власністю подружжя. Оскільки після смерті  ОСОБА_4 їх діти: ОСОБА_6 та ОСОБА_2  не прийняли спадщини, єдиним спадкоємцем спадкового майна ОСОБА_4був її чоловік ОСОБА_5., який фактично прийняв спадщину, продовжуючи проживати в будинку, та відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом (АЕР №159093 а.с.19) набув спадкового права на інше майно. Згідно довідки Холупівської сільської ради (а.с. 20) спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_5, прийняла його внучка - позивач у справі ОСОБА_1, вступивши у володіння спадковим майном шляхом догляду за житловим будинком. Відповідач - ОСОБА_2  спадщину після смерті батька не приймала та не заперечує проти визнання права власності на спадкове  майно за ОСОБА_1

           Згідно  з технічним  паспортом  на  об'єкт  нерухомого  майна, виготовленим  07.11.2007року  Волинським  обласним  бюро технічної  інвентаризації,  вартість  нерухомого майна  складає  12634грн.  Враховуючи, що  право  власності  на  нерухоме  майно  відповідно  до   закону  підлягає  державній  реєстрації і  виникає  з  моменту  державної  реєстрації, відсутність  належно  оформленого свідоцтва  на  право власності на  нерухоме  майно у  померлого  спадкодавця  унеможливлює  спадкоємцеві- позивачу  по справі  оформити  свідоцтво  про  право на  спадщину.     Беручи  до  уваги  викладене,  суд  вважає  за   можливе   визнати за позивачем ОСОБА_1 право  власності на  житловий  будинку з надвірними господарськими будівлями, що знаходиться вАДРЕСА_1 ,   в  порядку  спадкування за заповітом  після  смерті діда ОСОБА_5.

Керуючись  ст. 60,  ст. 212-215 ЦПК України,

 ст. ст. 534, 549 ч.1 ЦК України (1963р.), суд  -

 

                                                    В И Р І Ш И В :

           

            Позов ОСОБА_1   до  ОСОБА_2 про визнання права власності на житловий будинок  та надвірні господарські будівлі в порядку  спадкування  задовольнити.

            Визнати за ОСОБА_1 право  власності  на житловий  будинок з надвірними господарськими  спорудами,  що знаходяться  в АДРЕСА_1, в порядку  спадкування за заповітом після  смерті діда ОСОБА_5.

Рішення  набуває  законної  сили  після   закінчення  строку  на  апеляційне  оскарження.  Заява  про  апеляційне  оскарження   рішення  може  бути  подана  до  Ківерцівського  районного  суду   протягом  10 днів  з  дня  проголошення  рішення.  Апеляційна  скарга  подається   протягом  20 днів  після  подання  заяви  про апеляційне  оскарження.

 

 

 

 

                                         Су д д я                                               О.М.Пономарьова 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація