Судове рішення #17396929

21.06.2011

                             

У К Р А Ї Н А

НАХІМОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

Справа № 2а-3663/11

 У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

21 червня 2011 року Нахімовський районний суд міста Севастополя у складі головуючого судді Котешко Л.Л., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя про зобов’язання нарахування та сплату недоплаченої державної соціальної допомоги,

                           В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_1 17 червня 2011 року звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості по недосплаченої соціальної допомоги «Дітям війни»за період з 01 січня 2009 року по листопад 2010 року у сумі 2780,40 грн., зобов’язання Управління пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя призвести йому перерахунок щомісячної надбавки до пенсії як «Дитині війни»відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та ст. 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та виплачувати її в подальшому.  

    Вивчивши матеріалі адміністративного позову, приходжу до висновку, що він підлягає залишенню без розгляду, виходячи з наступних підстав.  

    Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

    Відповідно до ч.1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строків, про що постановляється ухвала.    

          У інформаційному листі Вищого адміністративного суду від 13.10.2010 року № 1425/11/13-10, зазначено, що поважною причиною пропуску строку звернення до адміністративного суду, є зокрема звернення особи до суду з заявленими вимогами про перерахування та сплату надбавки 30% до мінімальної пенсії за віком передбачену Законом України «Про соціальний захист дітей війни», у порядку цивільного судочинства, тобто до постановлення Конституційним судом України Рішення від 09.09.2010 року у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», та не розгляд судом справи з цих підстав.    

          Також суд звертає увагу позивача на те, що Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, відповідно до якого позивач набув право на отримання соціальних виплат, було оприлюднене в офіційних виданнях України, тому ОСОБА_1 мав можливість дізнатися про своє порушене право саме з моменту оприлюднення зазначеного рішення, а тому і перебіг строку звернення до суду для позивача розпочався з моменту оприлюднення вказаного рішення.

    З матеріалів позову вбачається, що позивачем заявлено вимоги про зобов’язання відповідача нарахувати на користь позивача недоплачену йому як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за період з 01.09.2009 року по листопад 2010 року. Отже позивачем пропущений шестимісячний строк звернення з позовом до суду, передбачений ч.2 ст. 99 КАС України.

    Згідно із штампом місцевого суду на позовній заяві, позивач подав позовну заяву до суду 17.06.2011 року. Таким чином, вимоги ОСОБА_1 про зобов’язання відповідача нарахувати на користь позивача недоплачену йому як «Дитині війни»щомісячну державну соціальну допомогу за період з 01.09.2009 року по листопад 2010 року, суд знаходить такими, що підлягають залишення без розгляду, оскільки ним не надано будь-яких доказів поважності пропуску строку звернення з адміністративним позовом.

    Керуючись ст. 99, ст. 100 КАС України, суддя   

У Х В А Л И В:

    

У клопотанні про поновлення строку звернення з адміністративним позовом - відмовити.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Нахімовському районі м. Севастополя про зобов’язання нарахування та сплату недоплаченої державної соціальної допомоги - залишити без розгляду.   

    Ухвала суду може бути оскаржена до Севастопольського адміністративного  апеляційного суду  протягом п’яті  днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.   

Суддя –підпис

Копія вірна.

Суддя Нахімовського райсуду

м.  Севастополя                                             Л.Л.  Котешко



 

 

                



  • Номер: 2-аво/333/43/15
  • Опис: заява УПФУ у Комунарському районі м.Запоріжжя про виправлення описки в постанові
  • Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
  • Номер справи: 2-а-3663/11
  • Суд: Комунарський районний суд м. Запоріжжя
  • Суддя: Котешко Л.Л.
  • Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.08.2015
  • Дата етапу: 10.08.2015
  • Номер: 2-а/2303/215/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3663/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Котешко Л.Л.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.06.2011
  • Дата етапу: 21.01.2013
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація