Справа № 2-122-2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 ЛЮТОГО 2008 РОКУ САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У СКЛАДІ: СУДДІ БУШУЛЯНА В.І.,
ПРИ СЕКРЕТАРІ КОРЖАН О.В.,
РОЗГЛЯНУВШИ У ВІДКРИТОМУ СУДОВОМУ ЗАСІДАННІ В С.М.Т. САРАТА В ЗАЛІ СУДУ ЦИВІЛЬНУ СПРАВУ ЗА ПОЗОВНОЮ ЗАЯВОЮ
ОСОБА_1
ДО
САРАТСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРО
ВИЗНАННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ В ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ,
СУД -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивачки звернувся до суду з позовом, вказуючи, що в 1975 році позивачка в законний брак з громадянином ОСОБА_2, який на той час працював в Саратському РВ ГУМВС України в Одеській області.
В 1977 році, Саратським райвиконкомом їм була виділена квартира, яка розташована по АДРЕСА_1.
ІНФОРМАЦІЯ_1, чоловік позивачки ОСОБА_2. трагічно помер. Позивачка, її мати ОСОБА_3 та син ОСОБА_4 продовжили проживання у вищевказаній квартирі.
В серпні 1998 року, відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», квартираАДРЕСА_1, була приватизована по 1/5 частині на кожного члена родини: ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 які проживали всі разом у вищевказаній квартирі.
ІНФОРМАЦІЯ_2, матір позивачки (ОСОБА_3.) померла. При житті ОСОБА_3. заповіту не залишила, тому позивачка є єдиною спадкоємицею, але у встановлений законом строк, в нотаріальну контору для відкриття спадщини на частку квартири, вона не звернулась.
Так як позивачка проживала разом з померлою ОСОБА_3., вели одне спільне господарство, позивачка доглядала померлу до останнього дня її життя, після смерті здійснила поховання.
Враховуючи вищевикладене представник позивачки просив суд визнати за позивачкою право власності в порядку спадкування за законом на вказану вище 1/5 частку квартири розташованої по АДРЕСА_1, яка належала її покійній матері.
У судовому засіданні представник позивачки позов підтримав та просив суд його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але від нього надійшла заява в якій він позов визнав та не заперечував проти його задоволення (а.с.23).
Заслухавши представника позивачки, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Суд вважає, що між сторонами склалися правовідносини, що випливають зі спадкового права по встановленню факту прийняття спадщини і визнання права власності на спадкове майно, тому необхідно керуватися Цивільним Кодексом України.
Згідно ст.ст. 524, 525, 529, 548, 549, 553 ЦК України, в редакції 1963 року - Спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом… При спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти… померлого… Для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв… Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини… Часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця… Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину… якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном… Спадкоємець за законом або за заповітом вправі відмовитися від спадщини… При цьому він може заявити, що відмовляється від спадщини на користь кого-небудь з інших спадкоємців…
Відповідно до копії свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_1 (а.с.5), 05 жовтня 1975 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1було укладено шлюб. Після укладення шлюбу ОСОБА_5. присвоєно прізвище чоловіка - ОСОБА_1.
Як видно з копії довідки № 149/04-86 відділу реєстрації актів цивільного стану, від 14 жовтня 2005 року, ОСОБА_3 являється матір'ю ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.11).
Відповідно до копії свідоцтва про смерть НОМЕР_2 (а.с.5), ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до копії свідоцтва про смерть НОМЕР_3 (а.с.6), ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
З копії технічного паспорту, №885 на житловий будинок індивідуального житлового фонду, який розташован поАДРЕСА_1, та свідоцтва про право особистої власності від 18 серпня 1998 року, на цю квартиру (а.с.7-10, 13), видно, що ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 є власниками цієї жилплощі.
Як видно з довідки Саратської селищної ради, від 13 грудня 2007 року (а.с.21), ОСОБА_1 дійсно на момент смерті ОСОБА_3. проживала разом з нею, здійснювала за нею догляд та вела спільне господарство.
Суд вважає, що в судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивачка є єдиною спадкоємицею першої черги на час відкриття спадщини, після смерті матері фактично прийняла спадщину у вигляді вищевказаної 1/5 частки квартири розташованої по АДРЕСА_1. Позивачка не заявила про відмову від спадщини, тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
КЕРУЮЧИСЬ СТ.СТ. 1220, 1223, 1258, 1261, 1268, 1270, 1274 ЦК УКРАЇНИ, СТ. СТ. 3-8, 10, 11, 60, 130, 174, 212-215, 218, 294 ЦПК УКРАЇНИ,
СУД,
ВИРІШИВ:
ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОВНІСТЮ. ВИЗНАТИ ЗА ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_3, МЕШКАНКИ М. БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКОГО ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ, ПРАВО ВЛАСНОСТІ В ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАКОНОМ НА 1/5 ЧАСТКИ КВАРТИРИ РОЗТАШОВАНОЇ ПО АДРЕСА_1, ЩО НАЛЕЖАЛА ОСОБА_3, ЯКА ПОМЕРЛА ІНФОРМАЦІЯ_2.
ЗАЯВА ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ МОЖЕ БУТИ ПОДАНА ДО САРАТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОТЯГОМ ДЕСЯТИ ДНІВ З ДНЯ ПРОГОЛОШЕННЯ РІШЕННЯ.
АПЕЛЯЦІЙНА СКАРГА ПОДАЄТЬСЯ ПРОТЯГОМ ДВАДЦЯТИ ДНІВ ПІСЛЯ ПОДАЧІ ЗАЯВИ ПРО АПЕЛЯЦІЙНЕ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ СУДУ ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
СУДДЯ: