ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2011 р. Справа № 2а/0470/6868/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Серьогіної О.В.
при секретаріКалині В.М.
за участю:
прокурора Денисенка ДВ.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Покровського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Покровському районі Дніпропетровської області до Відокремленого підрозділу дитячого оздоровчого центру «Маяк»Державного підприємства «Красноармійськвугілля»про стягнення заборгованості в сумі 26854,28 грн., -
ВСТАНОВИВ
Прокурор Покровського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Покровському районі Дніпропетровської області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відокремленого підрозділу дитячого оздоровчого центру «Маяк»Державного підприємства «Красноармійськвугілля», в якому просить стягнути з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в Покровському районі Дніпропетровської області заборгованість в сумі 26854,28 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок порушення вимог п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 № 1058-ІV позивачем своєчасно не сплачені страхові внески у строки визначені п. 5.1, 5.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.07.2011 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 08.08.2011 року.
Судовий розгляд адміністративної справи здійснювався з повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу "Камертон".
У судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.
Розглянувши матеріали справи та доводи позовної заяви, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
У відповідності зі статтею 58 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі Закон № 1058-IV) пенсійний фонд є органом, який, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій.
Згідно статті 63 Закону № 1058-IV виконавчими органами правління Пенсійного фонду є виконавча дирекція та територіальні органи, якими, зокрема, є головні управління Пенсійного фонду в областях, управління Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах. Головні управління та управління Пенсійного фонду є юридичними особами.
Статтею 64 Закону № 1058-IV встановлено, що виконавча дирекція Пенсійного фонду та територіальні органи мають, зокрема, право: вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також від фізичних осіб усунення виявлених порушень законодавства про порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків, здійснювати інші функції, передбачені законодавством.
Статтею 23 Закону № 1058-IV встановлено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Статтею 3 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Отже, виконавча дирекція Пенсійного фонду України та територіальні органи при реалізації ними прав, передбачених Законом № 1058-IV, є суб'єктами владних повноважень.
Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно статті 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Відповідач зареєстрований в управління Пенсійного фонду України в Покровському районі Дніпропетровської області як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 6 ст. 20 Закону України № 1058-IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Як вбачається з матеріалів справи, сума недоїмки по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування склала 26670,49 грн., що підтверджується карткою особового рахунку страхувальника.
Згідно з п. 8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону № 1058-IV визначено, що виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Згідно розрахунку сум заборгованості позивач має заборгованість перед позивачем по штрафним санкціям в сумі 99,35 грн. та пені в сумі 84,44 грн.
Доказів сплати вказаних сум позивачу відповідачем не надано.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись п. 6 ст. 20, п. 2 ч. 9 ст. ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 № 1058-IV, ст. ст. 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відокремленого підрозділу дитячого оздоровчого центру «Маяк» Державного підприємства «Красноармійськвугілля» на користь управління Пенсійного фонду України в Покровському районі Дніпропетровської області заборгованість в сумі 26854,28 грн. (двадцять шість тисяч вісімсот п’ятдесят чотири гривні 28 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –12.08.2011 року.
Суддя
О.В. Серьогіна