СПРАВА №2-1619/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2007 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Горчакової О. І., за участю секретаря - Перестороніної О. А., розглянувши у попередньому судовому засіданні у залі судових засідань Лозівського міськрайонного суду Харківської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до територіальної громади Новоіванівської сільської ради Лозівського району Харківської області, третя особа: Лозівська державна нотаріальна контора Харківської області, про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, -
встановив:
Позивач звернувся до суду 10 липня 2007 року з позовом до відповідача про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2, після смерті якої залишився спадкове майно у вигляді домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Позивач є єдиним спадкоємцем після смерті матері по заповіту, оскільки його батько - ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Позивач в установлений законом строк звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, проте нотаріус не може оформити свідоцтво про право власності на спадщину, оскільки зазначене домоволодіння не зареєстроване у Лозівському бюро технічної інвентаризації і право власності на нього ні за ким не оформлено. Вищезазначений житловий будинок побудували батьки позивача під час перебування у шлюбі і факт належності ОСОБА_2 вказаного будинку підтверджується рішенням № 75 Новоіванівської сільської ради, за яким було передано безкоштовно у приватну власність земельну ділянку площею 0,15 га для ведення підсобного особистого господарства. Також рішенням № 33 Новоіванівської сільської ради було вирішено оформити право приватної власності гр. ОСОБА_2 на житловий будинок та господарчі будівлі і споруди в цілому за адресою: АДРЕСА_1. У зв'язку з викладеним позивач звернувся до суду і просить визнати за ним право власності на домоволодіння в порядку спадкування за заповітом
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у попереднє судове засідання не з'явився, проте надав до суду лист, у якому зазначив, що територіальна громада Новоіванівської сільської ради Лозівського району Харківської області не заперечує проти визнання права власності на домоволодіння, розташоване в АДРЕСА_1, за ОСОБА_1, а також прохає розглянути справу за їхньої відсутності.
Представник третьої особи також у попереднє судове засідання не з'явився, проте надіслав лист, в якому зазначив, що Лозівська державна нотаріальна контора Харківської області не заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 та прохає розглянути справу за їхньої відсутності.
Допитана у попередньому судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_4, також пояснила, що ОСОБА_1 фактично прийняв спадщину, оскільки періодично проживає у житловому будинку, доглядає за ним, сплачує податок за землю.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання
відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача -ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 8), після смерті якої залишився спадкове майно у вигляді домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Позивач є єдиним спадкоємцем після смерті матері по заповіту (а.с. 13), оскільки його батько - ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 9). Позивач в установлений законом строк звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, проте нотаріус не може оформити свідоцтво про право власності на спадщину, оскільки зазначене домоволодіння не зареєстроване у Лозівському бюро технічної інвентаризації і право власності на нього ні за ким не оформлено, що підтверджується довідкою № 69 від 20.06.2007 року, виданою Лозівським бюро технічної інвентаризації (а.с. 12). Вищезазначений житловий будинок побудували батьки позивача під час перебування у шлюбі і факт належності ОСОБА_2 вказаного будинку підтверджується рішенням № 75 Новоіванівської сільської ради, за яким було передано безкоштовно у приватну власність земельну ділянку площею 0,15 га для ведення підсобного особистого господарства (а.с. 15). Також рішенням № 33 Новоіванівської сільської ради було вирішено оформити право приватної власності гр. ОСОБА_2 на житловий будинок та господарчі будівлі і споруди в цілому за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 16).
Відповідно до ст.1236 ЦК України заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.
Таким чином, суд, вислухавши пояснення позивача, свідка, вивчивши письмові докази у справі, дійшов висновку, що позовні вимоги є законними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню, оскільки вони не суперечать закону, не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 27, 30, 60, 130, 174, 213-215, 218 ЦПК Украины, ст.ст. 1222, 1235, 1236, 1241, 1269 ЦК України, суд,-
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до територіальної громади Новоіванівської сільської ради Лозівського району Харківської області, третя особа: Лозівська державна нотаріальна контора Харківської області, про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, право власності на домоволодіння, розташоване за адресою: АДРЕСА_1, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.