ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2-39-2007
04.05.2007 року смт. Верхній Рогачик
Херсонської області Верхньорогачицький районний суд Херсонської області у складі: головуючого судді Сидорякіної А.Я., при секретарі Бедюх А.В., з участю представника позивача - ОСОБА_1, розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право на користування жилим приміщенням, третя особа, що не заявляє самостійних вимог - Верхньорогачицький районний відділ внутрішніх справ УМВС України в Херсонській області,
ВСТАНОВИВ:
12.03.2007 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою про визнання ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування жилим приміщенням в його будинку, в якій зазначає, що він 02.04.2004 року купив жилий будинок за адресою: АДРЕСА_1 у ОСОБА_4 по договору купівлі-продажу, що посвідчений у Верхньорогачицькій нотаріальній конторі за реєстром № 195.
Після купівлі будинку він встановив, що в будинку зареєстрований ОСОБА_3, що не дає йому можливості вільно розпоряджатися його будинком і в даний час він не може його продати. З часу купівлі будинку продавець йому обіцяв, що ОСОБА_3 знімиться з обліку в будинку, але він до цього часу в селі не з'явився і місце його проживання, або знаходження йому не відомо на протязі двох років. З періоду купівлі будинку він жодного разу не з'явився в будинку, що підтвердять свідки та довідка Первомаївської сільської ради.
Оскільки він власник будинку і не надавав право його зареєструвати в своєму будинку і відповідач більше двох років не проживає в цьому будинку, він має право вільно розпоряджатися своїм майном на свій розсуд. Відповідач на протязі всього часу житлом не користувався, квартплату не платив і договір найму житла він з ним не заключав. Просить суд позбавити ОСОБА_3 права користування житловим будинком позивача, що розміщений за адресою: АДРЕСА_1, в зв'язку з відсутністю договору оренди і як такого, що втратив право на проживання в будинку, в зв'язку зі зміною власника. Зняти з реєстрації місця проживання ОСОБА_3 за вищевказаною адресою, тобто з будинку позивача.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги в повному обсязі, просить позов задовольнити та зобов"язати Верхньорогачицький районний відділ внутрішніх справ УМВС України в Херсонській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_3 з будинку ОСОБА_2, який розміщений за адресою: АДРЕСА_1 на підставі ст. 14 "Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем
проживання" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 35 для усунення перепон в користуванні та розпорядженні будинком позивача.
Відповідач в судове засідання не з'явився, рекомендований лист про виклик до суду ОСОБА_3 було повернуто до суду представником позивача ОСОБА_1, що підтверджується заявою від 30.03.2007 року (а.с. 21) як вручений помилково їй відділенням зв"язку, оскільки вона не являється членом сім"ї ОСОБА_3 і який за вказаною адресою не проживає, а в даному будинку проживає вона з власником. Вищевказаний факт підтверджується повідомленням Центру поштового зв'язку № 6 Херсонської дирекції УДППЗ "Укрпошта" від 30.03.2007 року вих. № 01-233, згідно якого рекомендований лист з копією ухвали про відкриття провадження у справі, в якій зазначено час та місце проведення попереднього судового засідання по справі, копією позовної заяви та доданих до неї документів ОСОБА_3 необхідно вважати не врученим адресату, в зв'язку з відсутністю адресата за вказаною адресою (а.с. 19). Також згідно адресної довідки адресного бюро УМВС в Херсонській області ОСОБА_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.20). Враховуючи вищевикладене відповідач викликаний до суду через оголошення у пресі відповідно вимог ч. 9 ст. 74 ЦПК України 07.04.2007 року, задовольнивши клопотання представника позивача (а.с.27).
Таким чином ОСОБА_3 належним чином повідомлений через оголошення в районній газеті "Рідний край" про час та місце розгляду справи (а.с.27), але своїх заперечень проти позову суду не надав, про причину неявки суду не повідомив. На підставі ст. 224 ЦПК України, в зв'язку з тим, що відповідач у судове засідання не з'явився, але належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи і від якого не надійшло повідомлення про причину неявки до суду, суд вважає необхідним розглянути справу та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів і позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Пояснення представника позивача підтверджуються також поясненнями свідків.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснив, що йому відомо про те, що 02.04.2004 року ОСОБА_2 придбав будинок у ОСОБА_4. Через деякий час сім"я Броваренків виїхала на постійне місце проживання до Німеччини. їх син ОСОБА_3, який був зареєстрований в будинку свого батька на 01.01.2001 року (ас. 11), тобто до продажу будинку, але вже майже два роки з моменту продажу будинку не з'являється в с Первомаївка і всі мешканці села вважають, що він також виїхав в Німеччину жити і в нього немає підстав для збереження права користування житловим приміщенням за ним.
Свідок ОСОБА_6 дала суду аналогічні пояснення.
їх пояснення підстверджуються випискою з по господарської книги №5 (а.с.П) в якій відповідач зареєстрований в будинку позивача на 01.01.2001 року, як син ОСОБА_4 і останній разом з дружиною вибув з будинку 23.03.2001 року, тобто до продажу будинку.
Відповідно до ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Тому на підставі цього позивачем правомірно пред"явлено позов до суду, оскільки відповідач, який зареєстрований в його будинку заважає йому повноцінно розпоряджатися майном на свій розсуд.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 року та ст. 4 Закону України "Про власність" від 07.02.1991 року позивач звернувся до суду з позовом про визнання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право на користування жилим приміщенням, оскільки він зареєстрований в будинку, але на протязі двох років в селі не
з'являвся і місце його проживання, або знаходження не відомо, що підтверджується довідкою Первомаївською сільської ради № 343 від 23.02.2007 року (а.с. 9).
Відповідно договору купівлі-продажу від 02.04.2004 року (а.с. 4), який укладено між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 (а згідно п. 2 даного договору власником будинку являється продавець, тобто ОСОБА_4) позивач купив, тобто набув право власності на будинок АДРЕСА_1 та зареєстрував в Каховському державному бюро технічної інвентаризації 27.05.2004 року, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії СВА № 670446 від (а.с. 5 ) за позивачем.
Відповідно до ст. 150, ст. 152 Житлового кодексу, оскільки відповідач на протязі 2-х років не проживав в будинку позивача і не з'являвся, причин з яких житлове приміщення збереглося б за ним на підставі ст. 116 ЖК України, судом в не встановлено і він не є членом сім'ї і договору найму житла з позивачем не заключав, суд вважає що ОСОБА_3 втратив право користування жилим приміщенням позивача внаслідок відсутності цієї особи понад 6 місяців і позивач не надавав йому права на проживання в його будинку, він не являється членом сім'ї позивача і при продажу будинку вже досяг повноліття, а право на проживання він отримав від попереднього власника, як член сім'ї.
На підставі вищевикладеного, ст. 4 Закону України "Про власність", ст. 150 ЖК України для усунення перепон в користуванні та розпорядженні його будинком, зобов'язати Верхньорогачицький районний відділ внутрішніх справ УМВС України в Херсонській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_3 з будинку ОСОБА_2, який розміщений за адресою: АДРЕСА_1, на підставі ст. 14 "Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 35.
Взв'язку з вищевикладеним, дослідивши зібрані по справі докази суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі, оскільки на його задоволенні представник позивача наполягає, бо відповідач тривалий час не з'являється за місцем реєстрації та місце його знаходження залишається невідомим, тому ця обставина не дає позивачу можливості вільно розпоряджатися своїм майном.
Керуючись ст. 50 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 року ,ст. 4 Закону України "Про власність" від 07.02.1991 року, ст.ст. 150, 152 ЖК України, ст. 382,386,391 Цивільного кодексу України, ст. З, 6, 10, 14, 60, 79, 81, 88, 209, 213, 215, 223, 224, 227, 233, 293, 294 ІГДК України; суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право на користування жилим приміщенням задовольнити в повному обсязі.
Позбавити ОСОБА_3 права користування житловим будинком, розміщеним за адресою: АДРЕСА_1, що належить на праві власності ОСОБА_2.
Зобов'язати Верхньорогачицький районний відділ внутрішніх справ УМВС України в Херсонській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_3 з будинку ОСОБА_2, який розміщений за адресою: АДРЕСА_1 в зв'язку з втратою права користування жилим приміщенням.
На рішення Верхньорогачицького районного суду, Херсонської області може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про
апеляційне оскарження, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України. Роз'яснити відповідачу, що заочне рішення може бути переглянуте судом за його письмовою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.