Дата документу Справа №
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Головуючий у 1 інстанції: Галущенко Ю.А.
Справа № 22 – 4269 / 2011 р.
У Х В А Л А
15 липня 2011 року м. Запоріжжя
Суддя апеляційного суду Запорізької області Сапун О.А., при вирішенні питання про прийняття до апеляційного розгляду апеляційної скарги ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» на додаткове рішення Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 15 квітня 2011 року по справі за позовом Акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит»до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про звернення стягнення на предмет іпотеки, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Шевченківського районного суду м. Запоріжжя позов АТ «Банк «Фінанси та Кредит»задоволено. В рахунок погашення заборгованості за кредитним договором в розмірі 552 883 грн. 58 коп. звернуто стягнення на предмет іпотеки –квартиру АДРЕСА_1.
Додатковим рішенням Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 15 квітня 2011 року в задоволенні позовних вимог АТ «Банк «Фінанси та Кредит»про солідарне стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4 боргу за кредитним договором відмовлено.
Не погоджуючись з додатковим рішенням, ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит»подало апеляційну скаргу, яку необхідно залишити без розгляду з наступних підстав.
За змістом статті 220, частин 1,3 статті 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Скарга, подана після закінчення строків, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно статті 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі пропущення його з поважних причин.
З матеріалів справи вбачається, що додаткове рішення постановлено 15 квітня 2011 року, апеляційна скарга ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит»на додаткове рішення подана тільки 29 червня 2011 року, тобто з пропуском передбаченого законом строку на її подачу ( а. с. 65-82 ).
Заява про поновлення строку на апеляційне оскарження додаткового рішення ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит»не подавалась.
З огляду на зазначене, апеляційну скаргу ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит», яка подана на додаткове рішення Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 15 квітня 2011 року, необхідно залишити без розгляду. Апелянту роз’яснити його право на звернення до суду з клопотанням про поновлення строку на подачу апеляційної скарги, де зазначити поважні причини пропуску цього строку.
Посилання в апеляційній скарзі на ту обставину, що копію додаткового рішення товариство отримало 14 червня 2011 року, не може бути підставою для прийняття апеляційної скарги.
Частиною 1 статті 294 ЦПК України передбачено, що апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії судового рішення можуть подавати особи, які беруть участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення.
Однак з матеріалів справи, зокрема з журналу судового засідання від 15 квітня 2011 року, зі змісту описової частини додаткового рішення, видно, що з заявою про постановлення додаткового рішення звернулося ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит», представник якого за довіреністю ОСОБА_5 брав участь у судовому засіданні 15 квітня 2011 року і був присутнім при проголошенні додаткового рішення ( а. с. 47-48,53,55-56,65-68 ).
Після 15 квітня 2011 року апелянт не звертався до суду з заявою про видачу йому копії додаткового рішення і тільки 29 червня 2011 року подав на нього апеляційну скаргу.
Тому, з урахуванням конкретних обставин справи, прихожу до висновку, що товариство пропустило передбачений статтею 294 ЦПК України строк на подачу апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст. 294,295, 296, 297 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит», яка подана на додаткове рішення Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 15 квітня 2011 року, залишити без розгляду.
Роз’яснити апелянту його право на звернення до суду з клопотанням про поновлення строку на подачу апеляційної скарги, де зазначити поважні причини пропуску цього строку.
Справу повернути до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Суддя: О.А. Сапун