Справа №2-1871
РІШЕННЯ
іменем України
16 липня 2007р. м. Житомир
Корольовський районний суд міста Житомира в складі:
судді Котік Т.С.
секретаря Рудницької С.М.
адвоката ОСОБА_10
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом
ОСОБА_1до ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна», ОСОБА_2та ОСОБА_3про визнання недійсним ордеру
та відновлення порушеного права,
Встановив:
Позивачка звернулася з вказаним позовом та в обгрунтування вимог зазначила, що пропрацювала на Житомирському заводі хімічного волокна 22 роки та проживає в гуртожитку поАДРЕСА_1.
Вважає, що її безпідставно позбавили права на отримання додаткової жилої площі в гуртожитку, яка надавалася згідно наказу від 23.02.2006 року, оскільки додаткову жилу площу надали відповідачці ОСОБА_2., яка взагалі не працювала на заводі та відповідачці ОСОБА_3., яка близько трьох років пропрацювала на заводі.
Позивачка вважає, що вона має перевагу для отримання додаткової жилої площі в гуртожитку, оскільки тривалий час пропрацювала на заводі, її склад сім'ї складається з 5-ти осіб, а тому просить визнати недійсними ордери, які видавалися відповідачам на додаткові жилі кімнати та зобов'язати ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» видати їй ордер на додаткову жилу кімнату.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги в повному об'ємі та пояснила, що вчасно звернутися із заявою про надання додаткової жилої площі не могла, оскільки її син хворів та потребував її догляду. Після її звернення до осіб, що вирішують вказані питання, вона отримала відмову з посиланням на те, що вже виписані ордери на інших осіб.
3-я особа на стороні позивачки ОСОБА_4. вимоги позову підтримав.
Представник відповідача ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» вимоги позову не визнав та пояснив, що підстав для визнання ордерів недійсними немає, оскільки вони видані особам на підставі їх заяв та відповідно до рішення постійно діючої комісії на підприємстві. Позивачка не зверталася на підприємство з такою заявою. Окрім того, представник зазначає, що позивачка не має права на отримання додаткової жилої кімнати, оскільки займає дві кімнати в яких зареєстровано дві особи, вона та син.
Відповідачі ОСОБА_2. та ОСОБА_3. вимоги позову не визнали та пояснили, звернулися із заявами про отримання додаткових жилих кімнат та правомірно їх отримали.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до часткового задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до змісту рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради №131 від 24.02.2005 року, гуртожитку по АДРЕСА_1надано статус жилого будинку, однак до вказаного часу, приміщення гуртожитку не передано до комунальної власності міста та рахується за В AT «Житомирський завод хімічного волокна».
На підставі ордеру №1888 від 14.07.1997 року, позивачка зареєстрована та проживає в кімнатах під номером 106 «а» та «б» по АДРЕСА_1загальною площею 30,6 кв.м. Разом з нею зареєстрований та проживає її син, ОСОБА_4., а також проживають її чоловік ОСОБА_5. та син чоловіка ОСОБА_6. разом з дружиною, які були зареєстровані у вказаному помешканні до 06.07.2001 року.
Відповідачка ОСОБА_2. проживає в кімнаті 105 «а» по АДРЕСА_1разом із сином ОСОБА_7, 1995 року народження та займає жилі приміщення площею 30,9 кв.м.
2
Відповідачка ОСОБА_4. проживає в кімнаті 108 «а», «б» та 110 «б» по АДРЕСА_1разом із сином ОСОБА_8, 1991 року народження та дочкою ОСОБА_9, 1993 року народження та займає жилі приміщення площею 47,8 кв.м.
Наказом №10 від 23.02.2006 року по ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» було вирішено вважати додаткові приміщення, які використовувалися як побутові, додатковими жилими приміщеннями.
Пунктом 3 вказаного наказу передбачено коло осіб, які мають право на отримання додаткових жилих приміщень у зв'язку з тим, що товариство не веде будівництва житлових будинків для своїх працівників і вести не буде. Ними є, особи, які відпрацювали не менше 5-ти років на ВАТ «ЖЗХВ» і які займають кімнати жилою площею 13 або 17,7 кв.м при складі сімей із 4-х, 5-ти осіб.
Питанням розподілу додаткової жилої площі займається постійно діюча комісія ВАТ «ЖЗХВ», яка відповідно до свого рішення від 21.07.2006 року вивела приміщення із статусу не жилих та надала їм статус жилих кімнат в гуртожитку поАДРЕСА_1.
Відповідно до вказаного рішення, саме на вказана комісію покладено обов'язок по вирішенню питання надання додаткових жилих приміщень та при розгляді вказаних питань необхідно враховувати: дату подачі заяви, стаж роботи на заводі не менше п'яти років, кількість членів сім'ї; яку площу займає сім'я ; спроможність сплатити за комунальні послуги та житло; наявність боргу. Також комісія встановила, що додаткові жилі кімнати не надаються особам, які не перебували в трудових відносинах із заводом та довели свої житлові кімнати до антисанітарних норм.
На підставі вказаного рішення, ОСОБА_2. на сім'ю із 2-х осіб, 11.09.2006 року видано ордер №415 серії ЖЗХВ на додаткову жилу кімнату з урахуванням жилих приміщень, які вона займала.
ОСОБА_4. на сім'ю із 3-х осіб, 26.09.2006 року видано ордер № 371 серії ЖЗХВ на додаткову жилу кімнату з урахуванням жилих приміщень, які вона займала.
Як встановлено в судовому засіданні, відповідачка ОСОБА_2. на ВАТ «ЖЗХВ» не працювала взагалі, а відповідачка ОСОБА_4. працювала на заводі з 30.09.1997 року по 07.10.1999 року, а отже, виходячи з умов, за яких надавалися жилі приміщення, жодна із них не мала підстав на отримання додаткових жилих кімнат.
Також, видаючи ордер відповідачам на додаткові жилі приміщення, ВАТ «ЖЗХВ» не враховано, що вказані особи займають кімнати, які перевищують розмір, що визначений в наказі від 23.02.2006 року, що склад їх сім'ї не складається з 4-х чи 5-ти осіб.
Єдиною підставою для надання додаткових жилих приміщень відповідачів є те, що відповідачі звернулися до комісії із відповідними заявами, інших підстав суд не вбачає.
Враховуючи вище викладене, суд вважає, що видані відповідачам ордери на зайняття додаткових жилих приміщень повинні бути визнані недійсними, оскільки вони видані без врахування потреби у вказаному житлі інших мешканців гуртожитку, які пропрацювали на підприємстві тривалий час та потребують поліпшення житлових умов. Зокрема, позивачка пропрацювала на підприємстві 22 роки, однак після її звернення, адміністрація не розглянула питання про надання їй, чи відмову у наданні додаткової жилої площі.
Окрім того, при видачі ордерів на додаткові жилі приміщення, адміністрацією ВАТ «ЖЗХВ» порушені умови та порядок надання ордерів на вказані додаткові приміщення, які рахувалися як нежилі приміщення. Рішенням постійно діючої комісії від 21.07.2006 року приміщення, які використовувалися, як побутові, виведені із статусу нежилих та надано їм статус жилих кімнат в гуртожитку поАДРЕСА_1. У зв'язку з вирішенням вказаного питання, комісія не досліджувала вказані приміщення з метою відповідності їх нормам жилого приміщення, оскільки тільки на жиле приміщення може бути видано ордер. Даних про те, що нежилі приміщення відповідають санітарним та технічним вимогам жилого приміщення не надано та не встановлено судом, оскільки підставою для переведення нежилих приміщень в жилі, були лише відповідні приписи органів МЧС та те, що вказані приміщення використовуються мешканцями під склади непотрібних речей. Також, всупереч ст.128 ЖК України, ордери на вказані додаткові приміщення видані на підставі рішення постійно діючої комісії, а не спільного рішення адміністрації та профспілкового комітету. Позовні вимоги про зобов'язання керівництва ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» видати на ім'я позивачки ордер на додаткове жиле приміщення, суд залишає без задоволення, оскільки підстави та порядок надання додаткової жилої площі в гуртожитку відноситься до компетенції
3
адміністрації підприємства та профспілкового комітету. В разі передачі будинку гуртожитку до комунальної власності на підставі рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради №131 від 24.02.2005 року, вказані питання будуть віднесені до виключної компетенції виконавчого комітету.
Керуючись ст.ст. 59, 128 ЖК України, ст. ст. 10,60,208,212 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Визнати недійсним ордер №371 від 29.09.2006 року, який виданий на ім'я ОСОБА_3 на додаткове жиле приміщення згідно рішення постійно діючої комісії ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» від 21.07.2006 року.
Визнати недійсним ордер №415 від 11.09.2006 року, який виданий на ім'я ОСОБА_2на додаткове жиле приміщення згідно рішення постійно діючої комісії ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» від 21.07.2006 року.
В решті, позовні вимоги залишити без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не подано.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та в послідуючому подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.