Справа №2-1580/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2007 року м.Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира в складі:
головуючого Сингаївського О.П.,
при секретарі Котелянець Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ЖБК №1 про визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовною заявою, в якій зазначила, що вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2. В 1977 році її чоловік став членом житлово-будівельного кооперативу №1 і вони разом сплачували пайовий внесок. В 1992 році вони повністю виплатили пайовий внесок, тобто викупили квартиру АДРЕСА_1. Однак чоловік не зареєстрував право власності на квартиру та 16 лютого 2000 року помер. В зв'язку з викладеним позивач не може прийняти спадщину, що відкрилась після його смерті, а тому просить визнати за ОСОБА_2. та нею власниками квартири в рівних частках.
В судовому засіданні позивач позов підтримала з наведених у ньому підстав.
Представник відповідача ЖБК №1 в судове засідання двічі не з'являвся, про причини неявки не повідомляв. Суд за згодою позивача розглянув справу в заочному порядку.
Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку про обґрунтованість позову виходячи з наступного.
Спірні правовідносини регулюються ст.ст.384, 392 ЦК України, відповідно до яких у разі викупу квартири, член житлово-будівельного кооперативу стає її власником. Власник майна може пред'являти позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Згідно зі ст.48 Закону України «Про власність» власник має право вимагати усунення будь-яких порушень його права.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2(свідоцтво про смерть від 17.02.2000 року), який був членом Житлово-будівельного кооперативу №1 та проживав разом з позивачем в квартирі АДРЕСА_1, що підтвердилось довідкою ЖБК-1. Однак право власності ОСОБА_2. на зазначену квартиру не було зареєстроване в БТІ, що перешкоджає позивачу як спадкоємцю прийняти спадщину. Родинні стосунки позивача та ОСОБА_2. підтвердились в судовому засіданні свідоцтвом про одруження.
В судовому засіданні також встановлено, що квартира АДРЕСА_1була викуплена під час перебування ОСОБА_2. в шлюбі з
2
позивачем, а отже, відповідно до ст.ст.60, 70 СК України їй належить 1/2 частка вказаної квартири.
Приймаючи до уваги викладене, суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог, тому задовольняє позов в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.384, 392 ЦК України, ст.48 Закону України «Про власність» , ст.ст.60, 70 СК України, ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212-215, 224 ЩІК, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2та ОСОБА_1власниками квартири АДРЕСА_2 в рівних частках.
Заочне рішення може бути переглянуте Корольовським райсудом м.Житомира за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.