Справа № 2о-65/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2007 року
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючої судді Єлізаренко І.А.,
секретаря Кравченко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Новомосковська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин та встановлення факту проживання однією сім'єю зі спадкодавцем на день його смерті, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1., звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин та встановлення факту проживання однією сім'єю зі спадкодавцем на день його смерті.
В обґрунтування заяви, заявник посилається на те, що він являється сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Його мати ОСОБА_2 вийшла заміж за ОСОБА_3. Після укладення шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_2. ОСОБА_3 помер у ІНФОРМАЦІЯ_2 Мати після смерті батька у 1971 році зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 та взяла прізвище чоловіка ОСОБА_2. У цьому шлюбі дітей не було.ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 помер. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_4. Свідоцтво про шлюб його матері і ОСОБА_4 не збереглося. На день смерті його матері ОСОБА_2 залишилось спадкове майно частина жилого будинку за адресою АДРЕСА_1 Звернувшись до нотаріальної контори він отримав письмову відмову нотаріуса у видачі йому свідоцтва на спадщину. Будучи одинокою людиною, він мешкав багато років зі своєю матір"ю за однією адресою АДРЕСА_1 на день смерті. У даний час виникла необхідність встановити факт родинних відносин та встановити факт проживання однією сім'єю зі спадкодавцем на день його смерті, що ОСОБА_2 є його матір"ю, для оформлення спадщини, після її смерті, у зв'язку з чим заявник вимушений звернутися до суду з заявою, в якій просить, встановити юридичний факт родинних відносин між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, померлою ІНФОРМАЦІЯ_4, та ним як сина та матері, встановити факт проживання однією сім'єю зі спадкодавцем ОСОБА_2 на день її смерті.
Заявник у судовому засідання підтримав заяву, посилаючись на обставини, викладенні в заяві, а також на свої пояснення дані в судовому засіданні і просить заяву задовольнити, встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, померлою ІНФОРМАЦІЯ_4, як сина та матері, встановити факт проживання однією сім'єю зі спадкодавцем ОСОБА_2 на день її смерті.
Заінтересована особа - Новомосковська державна нотаріальна контора в судове засідання не з'явилася, звернувшись до суду з заявою слухати справу у відсутності її представника (а. с. 24, 27, 28).
Суд, вислухавши заявника, свідків ОСОБА_5., ОСОБА_6., дослідивши матеріали справи, вважає заяву обгрунтованою та такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено судом і підтверджується матеріалами справи заявник ОСОБА_1 згідно копії свідоцтва про народження, народився ІНФОРМАЦІЯ_5 в м. Новомосковську Дніпропетровської області. Батько - ОСОБА_3. Мати - ОСОБА_2 (а. с. 12).
Згідно наданої копії свідоцтва про смерть, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Новомосковську Новомосковського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області від 03.04.2006 року ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 (а. с. 16).
Як пояснив в судовому засіданні заявник ОСОБА_1., померла ОСОБА_2 була його матір"ю, після повторної реєстрації шлюбу з ОСОБА_4, вона взяла прізвище чоловіка ОСОБА_2, проте свідоцтво про укладення повторного шлюбу його матері з ОСОБА_4 втрачено.
Свідок ОСОБА_5. в судовому засіданні підтвердив, що заявник ОСОБА_1. являється сином ОСОБА_2., що разом з матір"ю ОСОБА_2 він проживав однією сім'єю за адресоюАДРЕСА_1 на день її смерті та у теперішній час.
Свідок ОСОБА_6. в судовому засіданні підтвердив, що ОСОБА_2., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4, дійсно являлася матір"ю ОСОБА_1., і що останній проживав разом з матір"ю ОСОБА_2, доглядав її за життя однією сім'єю за адресоюАДРЕСА_1 на день її смерті, де проживає і на теперішній період часу.
Згідно довідки виданої головою квартального комітету № 8 від 29.10. 2006 року, заявник ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 дійсно проживав однією сім'єю зі своєю матір"ю ОСОБА_2., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4, до теперішнього періоду часу, іншого житла не має (а. с. 14).
Враховуючи вищевикладені обставини, суд, вважає за необхідне заяву задовольнити і визнати юридичний факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженцем м. Новомосковська, Дніпропетровської області та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 як сина та матері, встановити факт проживання однією сім'єю зі спадкодавцем матір"ю ОСОБА_2 на день її смерті.
На підставі викладеного, керуючись 212-215, п.5 ч.2 ст. 234, п.1 ч.1 ст. 256, ч. 2 ст. 256, ст. 259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Новомосковська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин та встановлення факту проживання однією сім'єю зі спадкодавцем на день його смерті -задовольнити.
Встановити юридичний факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженцем м. Новомосковська, Дніпропетровської області та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 як сина та матері.
Встановити факт проживання однією сім'єю ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 зі спадкодавцем матір"ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 на день її смерті ІНФОРМАЦІЯ_4.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Новомосковський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги.