Судове рішення #1733910
2-2881/07

2-2881/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ

8 травня 2007 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді -                                                 Олійника А.В.,

секретаря -                                                                Гончарової С.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду цивільну справу  за позовом  ОСОБА_1 до  ОСОБА_2, третя особа - Новомосковська міська державна нотаріальна контора, про визнання часток померлих у спільному майні, -

встановив:

ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2. про виділення частки померлих батьків у спільному майні.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 08.06.1993 року Селищною Радою с.м.т. Меліоративне було видано свідоцтво на право приватної спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1, співвласниками вказаної квартири були ОСОБА_3, який померІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2

Спадкоємцями після смертіОСОБА_3. та ОСОБА_4. є ОСОБА_1. таОСОБА_2., алеОСОБА_2. відмовився від своєї частки спадщини. При зверненні до нотаріальної контори з заявою про право на прийняття спадщини після померлих батьків, ОСОБА_1 отримав відмову, так як нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише за умови виділення (визначення) частки померлого у спільному майні. Якщо за життя між співвласниками такий договір укладений не був, визначити частку за померлим можливо лише у судовому порядку, тому щоб вирішити це питання, ОСОБА_1. звернувся до суду. На момент смерті батьків він проживав з ними в одному помешканні. Після їх смерті він розпорядився спадщиною на свій розсуд, а саме: зробив ремонт в квартирі, сплачував комунальні платежі, тобто вступив в спадок шляхом фактичного вступу до управління та розпорядження спадковим майном.

Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просить суд визнати, виходячи з рівності часток, 1/3 частку квартири АДРЕСА_1, із приватної спільної сумісної власності за ним та 1/3 частки квартири, що належало на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_3, померлому ІНФОРМАЦІЯ_1, 1/3 частку вказаної квартири, що належало на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_4 померлій ІНФОРМАЦІЯ_2

Відповідач в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву про визнання позову в повному обсязі та слухання справи без її участі (а.с. 16).

Представник третьої особи Новомосковської міської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився надавши суду заяву про підтримку позовних вимог та розгляд справи без участі їх представника (а.с. 15).

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню по наступним підставам.

Встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло від 08.06.1993 року, на праві приватної спільної сумісної власностіОСОБА_3., ОСОБА_4 та ОСОБА_1. належить квартира АДРЕСА_1 (а.с. 12).

ОСОБА_3. помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7).

ОСОБА_4. померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (ах. 8).

В судовому засіданні не встановлено наявність іншого договору щодо спірного майна.

Таким чином, суд вважає, що частки осіб, які є власниками квартири на праві спільної сумісної власності, є рівними і за кожним із них необхідно визнати по 1/3 частки квартири.

 

Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст. 346 ЦК України - право власності припиняється у разі смерті власника.

Керуючись ст.ст. 10,60,213,215 ЦПК України, ст.ст. 328,370,1268 ч. 2 ЦК України, ст. ст. 12,16,17, Закону України „Про власність", суд, -

вирішив:

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1.

Визнати право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1, що належало ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати право власності на 1/3 частину квартири АДРЕСА_1, що належало ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та поданням апеляційної скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація