ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
06.10.06р. | Справа № 18/322-06 |
За позовом Виконавчого комітету Бабушкінської районної
у місті Дніпропетровську ради
м.Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Едельвейс" м.Дніпропетровськ
про зобов'язання знести будівлі
Суддя Петрова В.І.
Представники:
від позивача: Весніна Т.М.( дов. № 67 від 09.08.06 р.)
від відповідача: Єфремова О.І.(дов.№ 2 від 03.04.06 р.)
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить зобов'язати відповідача знести самочинно побудовані будівлі Р-2 та С-2, що розташовані за адресою: м.Дніпроптеровськ, вул.Комсомольська, 10-А (ТОВ "Едельвейс") за рахунок ТОВ "Едельвейс".
Відповідач позов не визнає, зазначає, що на час перевірки він дійсно був власником зазначеного майна, але згідно договору купівлі-продажу від 28.03.2006 р. ці об'єкти були відчужені гр.Сахарову О. В., який зареєстрував своє право власності у Державному реєстрі прав власності.
За згодою сторін в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
26.10.2005 р. фахівцем 1-ї категорії інспекції ДАБК Василевським А. В. у присутності директора, Товариства Зайцева О. В. проведено перевірку виконання будівельних робіт на будівництво будівель Р-2, С-2 по вул.Комсомольська, 1-А.
У результаті перевірки було встановлено, що зазначені будівлі позивач збудував самочинно.
За загальним правилом, самочинно збудоване нерухоме майно підлягає знесенню особою, яка його здійснила, або за її рахунок.
Відповідач не заперечує, що будівля, яка знаходилася в аварійному стані, була перебудована, але зазначає, що на даний час він не є власником цих будівель, оскільки вони були відчужені за договором купівлі-продажу від 28.03.2006 р. гр.Сахарову А. В., який зареєстрував право власності на ці будівлі в КП "Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації" 24.09.2006 р. (докази відчуження спірного об'єкту та його реєстрації в КП БТІ' підтверджується матеріалами справи).
Згідно ст.316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
Примусове відчуження об'єктів права власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості, крім випадків, встановлених частиною другою статті 353 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
В позові відмовити.
Суддя | В.І. Петрова |
Рішення підписано 11.10.2006 р.
|
|
|