ГАГАРІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
м. Севастополь, вул..Вакуленчука,3, тел. 53-60-10
Перша інстанція
Код суду 2702
Справа № 2-3816/2011
Категорія ____
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2011 року м. Севастополь
Гагарінський районний суд м. Севастополя у складі:
головуючого-судді Майданіка А. П.;
при секретарі –Гладневій Н.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Севастополя цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю “Будіндустрія XXI сторіччя”, третя особа ВДВС Гагарінського району м. Севастополя про визнання власності право на майно, виключення квартири з акту опису та арешту
ВСТАНОВИВ:
Представник позивачки ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом на тих підставах, що 05 червня 2008 року позивачка уклала нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 між ТОВ “Будіндустрія XXI сторіччя”, однак, в силу поважних причин позивачка не здійснила державну реєстрацію даного договору в органах БТІ і ДРОНІ в м. Севастополі.
Приблизно в травні 2011 року позивачці стало відомо, що стосовно ТОВ “Будіндустрія XXI сторіччя”, як боржника, ВДВС Гагарінського району м. Севастополя порушено виконавче провадження та накладено арешт на все належне ТОВ “Будіндустрія XXI сторіччя” майно, у тому числі і на квартиру позивачки, в зв’язку просить визнати право на майно, на куплену квартиру нею і виключити зазначену квартиру з акту опису та арешту.
Представником позивача надана заява про розгляд справи за його відсутність, на позовних вимогах наполягає, просить розглянути справу у заочному порядку.
Відповідач неодноразово належним чином був викликаний в судове засідання, проте, в судове засідання не з'явився, не вказавши поважних причин.
Представником третьої особи подано заяву про розгляд справи за його відсутність.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до положень ст. 328 ЦК України, - право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів; - право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно положень ст. 334 ЦК України, - право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним; - якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.
Положеннями ст. 386 ЦК України передбачено, що власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
На підставі ст. 392 ЦК України, - власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно вимог ст. 655 ЦК України, - за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно положень ст. 657 ЦК України, - договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.
Згідно ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження»в редакції Закону України від 21.04.99р., особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права на майно і про звільнення майна з-під арешту.
В судовому засіданні, встановлено наступне:
Згідно свідоцтва про право власності від 14.11.2007 р. право власності на квартиру належить відповідачеві.
05 червня 2008 року між позивачем та відповідачем укладений нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1
Згідно платіжного доручення № 515 від 05 червня 2008 року позивачем перераховано на рахунок відповідача грошові кошти в розмірі 284 375, 00 грн., за зазначену вище квартиру.
30.09.2010 р. Господарським судом виданий наказ №31/252 про примусове виконання рішення Господарського суду м. Севастополя від 06.07.2010 о що стягнення з відповідача на користь ЗАТ «Агробудмеханізвція»суму боргу у розмірі 4704941, 31 грн. та судових витрат
07.10.2010 р. виконавчою службою Дарницького РУЮ в м Києві винесена постанова про відкриття виконавчого провадження та прийнято рішення про заборону про відчуження майна що належить боржнику та накладений арешт.
Враховуючи зазначені обставини та норми матеріального права суд доходить до висновку що на теперішній час нотаріально-посвідчений договір є дійсним, оскільки на час ухвалення рішення сторонами не надано відомостей про зворотне, сторони по справі виконали усі вимоги передбачені ст.ст. 655, 657 ЦК України, про зазначено у п.п. 5,6 угоди, на час укладення угоди будь-яких заборон щодо відчуження майна не було, про що зазначено у п.7 угоди, окрім того враховуючи що є заборона на відчуження майна, про що зазначено у постанові державного виконавця від 07.10.2010 р., яка на думку суду заважає позивачу реалізувати своє право на реєстрацію права власності на майно, тобто порушує його законі права, окрім того законодавцем не передбачений відповідний строк щодо реєстрації права власності, в зв’язку з чим вважає що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 60, 212, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 328, 334, 386, 392, 655, 657 ЦК України, ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження», суд -
ВИРІШИВ:
Позов –задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1.
Виключити квартиру АДРЕСА_1 з акту опису та арешту.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення не набуло чинності
З оригіналом згідно:
Суддя Гагарінського районного суду
м. Севастополя підпис А.П. Майданік
Суддя Гагарінського районного суду
м. Севастополя А.П. Майданік