2014/2-920/11
УХВАЛА
Іменем України
08.08.2011 Суддя Зміївського районного суду Харківської області Пархоменко М.О., розглянувши в порядку досудової підготовки позовну заяву ОСОБА_1 про визнання границь земельного участку для єксплуатації та обслуговування жилого будинку
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 5 серпня 2011 р. звернулася до суду з позовною заявою до Чемужівської сільської ради Зміївського району Харківської області, в якій просила: визнати встановленими межі земельної ділянки для експлуатації та обслуговування житлового будинку, розташованого по вул. Перемоги № 3 в с. Пролетарське Зміївського району Харківської області; зобов’язати відповідача затвердити межі її земельної ділянки за фактом їх фактичного використання.
Відповідно до ст. 119 ЦПК України, позовна заява подається в письмовій формі.
Позовна заява повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий;
3) зміст позовних вимог;
4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
7) перелік документів, що додаються до заяви.
3. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
4. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
5. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
6. У разі пред'явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
7. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
8. Позовна заява, подана після забезпечення доказів або позову, повинна містити, крім зазначеного у частині другій цієї статті, відомості про забезпечення доказів або позову.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір чи не оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
2. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, а також оплатить витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України і підлягає залишенню без руху з наступних підстав:
- всупереч п. 3 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, не зрозуміло викладені обставини справи про фактичне невизнання, оспорювання або порушення прав позивача зазначеним ним у позовній заяві відповідачем – Чемужівською сільською радою Зміївського району Харківської області, та в чому фактично полягає спір між сторонами.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 158 Земельного кодексу України, виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.
Відповідно до ч. 3 ст. 158 Земельного кодексу України, органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.
Відповідно до ч. 5 ст. 158 Земельного кодексу України, у разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів спір вирішується судом.
Таким чином, позивачем не зазначено будь-яких доказів про її звернення до Чемужівської сільської ради Зміївського району Харківської області та прийняття з цього питання будь-якого рішення, оскільки вона, відповідно до вимог чинного Земельного кодексу України, спочатку повинна звернутися за вирішенням спору до органу місцевого самоврядування, а у разі незгоди з рішенням органу місцевого самоврядування спір вирішується судом.
Дані обставини позбавляють можливості вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 119-121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Чемужівської сільської ради Зміївського району Харківської області про визнання меж земельної ділянки для експлуатації та обслуговування житлового будинку - залишити без руху та надати строк 3 дні з моменту отримання копії ухвали для приведення заяви у відповідності зі ст. 119 ЦПК України і роз’яснити, що в іншому випадку заява буде вважатися неподаною і їй повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: