Судове рішення #1729164
Справа № 2-341/08

         Справа № 2-341/08

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

07.02.2008 року                                                                Ленінський районний суд м. Вінниці

                                                                           в складі : головуючого судді Зайцева А.Ю.

                                                                                            при секретарі  Станіславській І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вінницької міської ради про зобов'язння укласти договір житлового найму, видати  ордер на житло, -

 

В С Т А Н О В И В:

 

           В Ленінський районний суд м. Вінниці звернулась з позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вінницької міської ради про зобов'язання укласти договір житлового найму , видати ордер на житло.

            Позовні вимоги мотивувала тим, що в 1990 році за згодою начальника ЖЕК №2 вона разом з неповнолітньою дочкою ОСОБА_2 поселилася в квартиру АДРЕСА_1. У зв'язку з чим їй були видані розрахункові книжки по сплаті за житло , електроенергію  та комунальні послуги ЖЕК №2 , який на той час здійснював і здійснює на сьогодні обслуговування та утримання будинку .  Протягом часу проживання в спірній квартирі вона  своєчасно та в повному обсязі сплачує всі необхідні експлуатаційні витрати , утримує житло в належному і придатному для проживання стані , за свої кошти проводить ремонтні роботи. Тому , на думку позивача , вона має всі права та несе усі обов'язки наймача житлового приміщення і має право на укладення договору житлового найму на спірне житлове приміщення у зв'язку з чим звернулася до суду з позовом .    

            В судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги посилаючись на обставини викладені в позовній  заяві , просила зобов'язати відповідача укласти з нею договір житлового найму на квартиру АДРЕСА_1та видати ордер на зазначене житло .

            Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, заперечував проти його задоволення та пояснив, що ордер на житлове приміщення видається в установленому порядку, а оскільки позивач не зверталась в установленому порядку з наданням усіх необхідних документів до відповідача, питання про видачу їй ордеру на дну квартиру по суті не розглядалось і їй не відмовляли в цьому. Крім того вказав, що будинок АДРЕСА_1 , в якому проживає позивач ОСОБА_1 згідно рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 18.01.1979 року № 30 «Про заходи по ліквідації бараків , жилих підвалів та ветхих (аварійних) будинків » віднесено до ветхих (аварійних) будинків , що не підлягають ремонту (додаток № 1,2,3) .

          Судом по справі встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

           Як вбачається з позовної заяви та пояснень позивача наданих суду, вона у 1990 році з дозволу начальника ЖЕКу вселилась у квартиру АДРЕСА_1, ордера їй не видавали, договір найму з нею не укладали.

          Згідно ксерокопії паспорта громадянина України , виданого 23 травня 2002 року Ленінським РВ УМВС України у Вінницькій області на ім'я ОСОБА_1 на сторінці під № 11 «місце проживання » вказано : знята з реєстрації 25.07.2007 року , була зареєстрована АДРЕСА_2 з 31.01.1990 року.

          На розрахункових книжках по оплаті за квартиру , електроенергію АДРЕСА_1 , виданих на ім'я ОСОБА_1 за : 1991 -1992 рік ; 1992 - 1993 рік ; 1997 - 1999 рік ; 2007 рік є відмітка «без права на житло».

         Факт того, що позивач ОСОБА_1 проживає в квартирі АДРЕСА_1 не законно, без відповідної првової підстави, не заперечувала у судовому засіданні сама позивач, оскільки ордер на жиле приміщення, як вимагає ст. 58 ЖК України, вона не отримувала, що вбачається з самої позовної заяви та пояснень позивача наданих суду. 

         Крім того, згідно рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 18.01.1979 року № 30 «Про заходи по ліквідації бараків та ветхих (аварійних) будинків» (додаток № 3) - будинок АДРЕСА_1 станом на 01.01.1979 року віднесено до категорії ветхих (аварійних) будинків.

        Судом встановлено, що позивач зверталась щодо вирішення питання узаконення її проживання у квартирі і останнім листом управління житлового господарства Вінницької міської ради від 21.08.2007 року № В-22335  ОСОБА_1 повідомлено, що будинок АДРЕСА_1 включений в списки ветхих рішенням міськвиконкому від 18.01.1979 року № 30. Бувший начальник ЖЕК -2 ОСОБА_3 не мав законних прав надавати дозвіл поселятися в зазначену квартиру без рішення міськвиконкому, і для розгляду її питання заявнику необхідно надати певні документи.

          Позивач не надала суду, відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України, доказів, що вона представила відповідачу всі необхідні документи для рогляду питання передачі їй спірної квартири та видачі ордера з укладанням договору найму і що відповідач розглянувши дане питання по суті відмовив їй.

            Відповідно до ст. 51 ЖК УРСР, жилі приміщення в будинках житлового фонду місцевих Рад народних депутатів надаються громадянам виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті з депутатів Рад, представників громадських організацій, трудових колективів.

          Враховуючи те, що відповідно чинного законодавства жилі приміщення в будинках житлового фонду місцевої ради надаються громадянам лише в установленому порядку, питання надання позивачу у користування квартири АДРЕСА_1 не розглядалось виконавчим комітетом Вінницької міської ради по суті у зв'язку з непредставленням позивачем всіх необхідних для розгляду документів, відповідач не приймав рішень про відмову позивачу у наданні данного житлового приміщення, і така можливість у позивача ще не втрачена, суд прийшов до висновку про відсутність на день розгляду справи порушень прав позивача, а тому в задоволенні позову слід відмовити як з цих підстав так і з підстав того, що суд не є органом, який наділений повноваженнями щодо передачі жилих приміщень в будинках житлового фонду місцевої ради громадянам.                      

          На підставі викладеного ст.ст. 51, 58, 61 ЖК УРСР, ст.ст. 15, 60, 212-215, 218 ЦПК України суд , -              

ВИРІШИВ:

 

            В задоволенні позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вінницької міської ради про зобов'язння укласти договір житлового найму, видати ордер на житло - відмовити.

           Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

            Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

           Рішення набуває чинності, після закінчення строків на апеляційне оскарження, якщо не було подано заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.

           СУДДЯ:

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація