Судове рішення #17280934

НЕТІШИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-а-1983/11/2211

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.08.2011 року

Суддя Нетішинського міського суду Стасюк Р.М. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом   ОСОБА_1  до  управління Пенсійного фонду України в м. Нетішин    про  визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомір-ними та зобов’язання здійснювати виплату  та перерахунок державної та додаткової пенсій без порушень чинного законодавства,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом до управління  Пенсійного фонду України в місті Нетішині Хмельницької області про перерахунок та виплату з 01.05.2010 р. державної та додаткової пенсій відповідно до ч.3 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В позовній заяві зазначає, що як інвалід 3 групи ( довічно ) внаслідок захворювання, пов’язаного з  роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, має право отримувати державну та додаткову пенсії, передбачені статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Ухвалою Апеляційного суду Хмельницької області від 03.02.2011р. апеляційну скаргу УПФУ м.Нетішині Хмельницької області залишено без задоволення, тому постанова Нетішинського міського суду від 12 квітня 2010р.  за позовом ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині Хмельницької обл. про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії  набрала законної сили. Вказаною постановою визнано дії управління  Пенсійного фонду України в місті Нетішин Хмельницької області неправомірними та зобов’язано провести ОСОБА_1 нарахування та виплату недоплаченої суми державної та додаткової пенсії за період з 07 липня 2009 року по 28 лютого 2010 року та з 01.03.2010 року у відповідності до ст.ст.50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням виплачених сум.

Ч.3 ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено підвищення розміру пенсії у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. Проте УПФ України в м. Нетішині не здійснюється перерахунок пенсії відповідно до вищезазначеної норми.  Просить визнати дії відповідача неправомірними і зобов’язати його усунути зазначені порушення, провівши відповідний перерахунок та доплату недовиплаченої державної та додаткової пенсії  з  01.05.2010 року.

Відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.     

Відповідачем - Управлінням ПФУ в м. Нетішині надано письмові заперечення проти позову, в яких відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог посилаючись на те, що на виконання ухвали Апеляційного суду Хмельницької області від 03.02.2011р. та постанови Нетішинського міського суду від 12 квітня 2010р.  було зроблено перерахунок державної та додаткової пенсії з 07 липня 2009 року по  01.05.2010 року  у відповідності до статей  50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням виплачених сум. Оскільки постановою  Нетішинського міського суду від 12 квітня 2010р.  не передбачено в подальшому проведення перерахунків в зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тому підстав для проведення перерахунків немає.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що позивач є постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС І категорії з 21.05.2009 р., що підтверджується відповідним посвідченням. З 07.04.20009 року визнана інвалідом ІІІ групи довічно, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію по інвалідності та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю.

Згідно довідки МСЕК їй встановлено зв'язок між настанням інвалідності та захворюванням,     пов’язаним з  роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  

З травня 2010  року отримує пенсію у розмірах, передбачених  ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, передбачену ст. 50 цього Закону без врахування положень ч.3 ст.67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».    

Відповідно до ч.1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Суд вважає, що нарахування і виплата пенсії позивачу здійснюється з порушенням вимог чинного законодавства за таких міркувань.    

При розрахунку державної та додаткової пенсії, передбачених статтями 49, 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого в Законі про Державний бюджет України на відповідний рік, із якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком.

Відповідно до вимог ч.3 ст.46 Конституції України, пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги,  що є основним джерелом існування,  мають  забезпечувати рівень життя,  не нижчий від прожиткового мінімуму,  встановленого законом.      

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати пенсії згідно із законом про Державний бюджет на відповідний рік і не може коригуватися іншими нормативно-правовими актами.      

Згідно до статті 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір державної пенсії , визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, визначений відповідно до статті 50 цього Закону. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового прожиткового мінімуму.

27.04.2010 року Верховною Радою України ухвалено Закон «Про Державний бюджет України на 2010 рік», яким затверджено розміри прожиткових мінімумів для різних категорій населення. Так, згідно з Документом, нові розміри прожиткових мінімумів встановлюються з 01.01.2010 року; 01.04.2010 року;  01.07.2010 року;  01.10.2010 року;  01.12.2010 року.

Згідно  Закону України «Про бюджет України на 2011 рік»  прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність,  складає  - з 01.01.2011 р.- 750,0 грн., з 01.04.2011 р. - 764,0 грн.

Таким чином, оскільки нарахування та виплата недоплаченої суми державної та додаткової пенсії було здійснено на виконання ухвали Апеляційного суду Хмельницької області від 03.02.2011р. та постанови Нетішинського міського суду від 12 квітня 2010р., то починаючи з 01.05.2010 року відповідач мав би провести нарахування пенсії з урахуванням збільшеного розміру прожиткового мінімуму.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача який вважає, що підстав для проведення перерахунків державної та додаткової пенсій в зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб немає, оскільки в резолютивній частині постанови Нетішинського міського суду від 12 квітня 2010р. не було зазначено ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на підставі якої здійснюється підвищення пенсії у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, положення ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» своєї чинності на сьогодні не втратили та продовжують діяти, тому відповідач зобов’язаний їх виконувати, навіть без вказівки суду на це.

Суд вважає, що позивачем доведено ті обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги про зобов'язання зробити перерахунок пенсії відповідно до ч.3 ст.67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а відповідачем не доведена правомірність своїх дій.

Враховуючи положення абзацу дев’ятого частини 1 статті 256 КАС України, відповідно до якого, негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, постанова суду підлягає негайному виконанню.

Звільнити позивача від сплати судового збору, як особу, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, І категорії  ( інваліда ІІІ групи за захворюванням, пов’язаним з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.51, ч.3 ст. 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 2, 6, 8, 9, 11, 69-71, 79, 86, 94, 158-163, 167,183-2,  256 КАС України,  -   

ПОСТАНОВИВ:

 Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині Хмельницької області, щодо відмови в здійсненні перерахунку  державної та додаткової пенсії ОСОБА_1  відповідно до ч.3 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - неправомірними.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині Хмельницької області здійснити перерахунок державної і додаткової пенсії та провести виплату недоплаченої пенсії ОСОБА_1, виходячи із збільшеного розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до ч.3 ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з 01.05.2010 року до втрати такого права, з  врахуванням проведених виплат.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Судові витрати віднести на рахунок Держбюджету.

  Відповідно до ст. 186 КАС України,  апеляційна  скарга  подається  до  адміністративного суду апеляційної  інстанції  через  суд  першої інстанції, який ухвалив оскаржуване  судове  рішення.  Копія  апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.   

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.             

       


Суддя   Стасюк Р. М.




  




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація