Судове рішення #17273816

НЕТІШИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

             РІШЕННЯ                                                                   

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ                                 Справа № 2-472/11/2211

                                       

09.08.2011  Нетішинський міський суд Хмельницької області в складі:

головуючого-судді Стасюк   Р.  М.

при секретарі –Федорчук Л.О.   .,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Нетішині цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до  ОСОБА_2  ,третя особа - ОСОБА_3  про  втрату права на жиле приміщення. , -

      ВСТАНОВИВ:

  ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання ОСОБА_2 та малолітньої ОСОБА_4 втратившими право на користування квартирою АДРЕСА_2 В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 15.05.2008 року відповідач забрала усі свої речі та перевезла їх до своїх батьків в АДРЕСА_1. Таким чином відповідачка разом з донькою ОСОБА_4 переїхала на постійне місце проживання в квартиру її батьків.  

В судовому засіданні позивач та її представник – адвокат ОСОБА_5 підтримали позов. Та просили його задоволити з мотивів зазначених у позовній заяві.

Відповідач проти задоволення позову заперечувала, вказавши, що виїхала до батьків так як вони з ОСОБА_3 розлучились і вона не мала змоги проживати в одній квартирі.

Крім того вказала, що в спірну квартиру вона вселилась на підставі ордеру, як член сім'ї квартиронаймача.

Представник органу опіки та піклування при вирішені питання про втрату права на жиле приміщення  ОСОБА_2 покладається на розсуд суду, щодо позовних вимог про визнання втратившою право на жиле приміщення малолітньою ОСОБА_4 заперечував.

Представник КП НМР «ЖКО» в судове засідання не з’явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність.

ОСОБА_3 та ОСОБА_6 також подали відповідні заяви про слухання справи у їх відсутність.

Заслухавши пояснення сторін та їх представників, всесторонньо, повно та об'єктивно дослідивши обставини справи та здійснивши перевірку їх доказами, судом встановлено наступні обставини справи.

Відповідно до ст.60 ч.1, ч. 4  ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог  і заперечень, крім випадків, установлених ст.61 ЦПК України. Доказування не повинно ґрунтуватися на припущеннях. Доказами в розумінні ст.57 ЦПК України є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.  Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, висновків експертів.   

Відповідно до статей 3, 11, 15 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних  прав, свобод чи інтересів. Цивільні права і обов’язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Кожна особа має право на судовий захист.

Право громадян на житло закріплено ст.47 Конституції України. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Відповідно до ст.58 ЖК УРСР на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

27.01.2003 року ОСОБА_1 з сім’єю  5 чоловік було видано ордер №11987 на зайняття жилого приміщення за адресою АДРЕСА_2. Факт отримання ордеру сторонами не заперечується.

Відповідно до ч. 2 ст. 65 ЖК України особи, що вселилися в жиле приміщення як члени сім'ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім'ї права користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім'ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.

Враховуючи вищевикладене ОСОБА_2 набула права користуватися спірною квартирою з моменту вселення.

Відповідно до ст. 107 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття.

У березні 2008 року шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 було розірвано.

15.05.2008 року відповідач переїхала до своїх батьків разом з малолітньою ОСОБА_4

ОСОБА_7 не заперечує факт її  вибуття зі спірної квартири, однак вказала, що виїхала тимчасово, має намір повернутись туди через три роки – коли дочка трохи підросте.

Відповідно до ст. 160 СК України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

Відповідно до п.4 ст. 29 ЦК місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 позбавлений батьківських прав щодо малолітньої ОСОБА_4 Весь час з моменту вибуття із спірної квартири вона проживає разом з матір’ю – ОСОБА_2

Відповідно до абз. 2 п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» від 01.11.1996 №9 при розгляді спорів про право користування жилим приміщенням необхідно брати до уваги, що ст. 33 Конституції гарантує кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, свободу пересування та вільний вибір місця проживання. Це означає, що наявність чи відсутність прописки самі по собі не можуть бути підставою для визнання права користування жилим приміщенням за особою, яка там проживала чи вселилась туди як член сім'ї наймача (власника) приміщення, або ж для відмови їй у цьому.

Відповідно до абз. 3 п. 11 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України"  від 12.04.1985 р №2, на ствердження вибуття суд може брати до уваги будь-які фактичні дані, які свідчать про обрання стороною іншого постійного місця проживання (повідомлення про це в листах, розписка, переадресовка кореспонденції, утворення сім'ї в іншому місці, перевезення майна в інше жиле приміщення, виїзд в інший населений пункт, укладення трудового договору на невизначений строк тощо).

Факт не проживання відповідачки ОСОБА_2 та малолітньої ОСОБА_4 підтверджується актами обстеження матеріально-побутових умов життя та виховання неповнолітніх дітей від 18.03.2009 року та 29.10.2010 року складених комісією з участю служби у справах дітей ВК НМР. В яких зазначено, що вони значаться зареєстрованими  за адресою АДРЕСА_2, а фактично проживають за адресою АДРЕСА_1.

 Отже, враховуючи встановлені судом і наведені вище обставини, те, що відповідач вибула в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті, особистих речей та іншого майна в спірній квартирі не утримує, її відсутність не обумовлена поважними причинами, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України  стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує  з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

За таких обставин, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача, понесені останнім судові витрати, які складаються з судового збору в сумі 8,50 гривень (а.с.2) та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі  37,00 гривень (а.с.1).

Керуючись ст. ст. 5, 6, 8, 10-11, 57-60, 88, 208-209, 213-216, 224-226 ЦПК України, ст.  107 ЖК України,  суд, - 

                                                                         В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задоволити.

Визнати ОСОБА_2 та малолітню ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 втратившими право на користування квартирою АДРЕСА_2 з дня їх вибуття, тобто з 15.05.2008 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 8,5 грн. та 37,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення  може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через даний  місцевий  суд.

Суддя :                                                                                              Стасюк   Р.  М.                                                                                                                                                                                                                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація