Справа № 22ас/2582 Головуючий у 1 інстанції Поліщук В.М.
Категорія 13 Доповідач: Головчук С.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 липня 2006 року Апеляційний суд Житомирської області в складі :
головуючого Головчук С.В.
суддів Невмержицької Т.І., Худякова А.М.
при секретарі Прищепі О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області (далі управління автоінспекції) про визнання незаконною постанови про застосування фінансових санкцій
за апеляційною скаргою управління автоінспекції на постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду від 24 лютого 2006 року,
встановив :
В грудні 2005 року ОСОБА_1 звернувся з позовом про визнання незаконною постанови про застосування фінансових санкцій. Він зазначав, що постановою начальника територіального управління від 22.11.2005 року його було притягнуто до відповідальності та застосовано фінансову санкцію в розмірі 340 грн. Посилаючись на те при складанні протоколу про порушення йому не були роз'яснені права, справу розглянуто у його відсутності, фактично порушення він не допускав, оскільки питання про видачу ліцензії не врегульовано відповідачем, просив визнати незаконною зазначену постанову.
Постановою Новоград-Волинського міськрайонного суду від 24 лютого 2006 року позов задоволено. Визнано незаконною постанову відповідача про застосування фінансової санкції до ОСОБА_1 в розмірі 34 0 грн.
В апеляційній скарзі управління автоінспекції просить скасувати постанову суду, посилаючись на те, що територіальне управління не є юридичною особою, тому не може бути належним відповідачем в справі. Крім того, даний спір про застосування фінансової санкції до приватного підприємця підвідомчий господарському суду.
Суд загальної юрисдикції розглянув позов ОСОБА_1 за правилами КАС України.
Із змісту постанови про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій від 21.11.2005 року випливає, що ОСОБА_1 як приватного підприємці притягнуто до відповідальності за порушення вимог Закону України „Про автомобільний транспорт", а не на підставі КпАП України (а.с.5).
Відповідно до вимог ст. 2 ГПК України такий спір підвідомчий господарському суду.
В п. 6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України встановлено, що до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України вирішуються відповідним господарським судом за правилами КАС України. Підсудність таких справ визначається Господарським процесуальним кодексом України.
Враховуючи викладене та на підставі статей 157, 203 КАС України постанова суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку, а провадження у справі закривається.
Керуючись п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, ч.1 ст.157, ч.1 ст.203 КАС України, суд
ухвалив :
апеляційну скаргу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області задовольнити.
Постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду від 24 лютого 2006 року скасувати.
Закрити провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області про визнання незаконною постанови про застосування фінансових санкцій.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця з дня проголошення.