Судове рішення #1725380
справа № 2-1507/2007 p

справа № 2-1507/2007 p

РІШЕННЯ

іменем      України

16 липня 2007 року        Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого                               судді Савченка СІ.

при секретарі                              Балинській О.С. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду в м. Ірпінь справу за позовом ОСОБА_1до Ірпінської міської ради Київської області,  3-тя особа Ірпінська держнотконтора про визначення часток у праві власності на квартиру, -

встановив:

Позивач в червні 2007 р. звернулася до суду із даним позовом,  в якому посилалася на те,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_2. Після його смерті відкрилася спадщина на належну померлому частку у праві власності на приватизовану АДРЕСА_1. Вона як спадкоємець першої черги за законом прийняла спадщину шляхом подачі заяви до держнотконтори. Вказувала,  що не може оформити спадщину після смерті чоловіка,  бо не визначена його частка у приватизованій квартирі. Посилаючись на те,  що АДРЕСА_1передана у спільну сумісну власність мешканців,  просила визначити частки у праві власності на квартиру,  встановивши,  що їй та чоловіку належить кожному по 1/2 частині цієї квартири.

В попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала,  просила позов задоволити

Відповідач в попереднє судове засідання не з»явився,  подав заяву,  що позов визнає,  а тому відповідно до вимог  ст.  130 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні.

Суд,  заслухавши пояснення позивача,  вивчивши матеріали справи,  вважає,  що позов підлягає до задоволення виходячи із слідуючого.

В судовому засіданні встановлено,  що в березні 1997 р. позивач з чоловіком приватизували займане ними житлове приміщення - АДРЕСА_1. Згідно свідоцтва про право власності на житло,  виданого 20.03.1997 р. Ірпінським міськвиконкомом,  квартира належить мешканцям на праві спільної сумісної власності без визначення часток.

Також судом встановлено,  що ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_2 помер.

Наведені обставини підтверджуються поясненнями позивача,  свідоцтвом про смерть,  свідоцтвом право право власності на житло,  довідками та іншими матеріалами справи.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду»,  згідно ч.2  ст. 8 якого передача наймачам та членам їх сімей займаних квартир здійснюється в спільну сумісну або часткову власність.

Згідно ч.2  ст. 372 ЦК України у разі поділу майна,  що є у спільній сумісній власності,  вважається,  що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними.

Поскільки судом встановлено,  що квартира передана позивачу та померлому ОСОБА_2  у спільну сумісну власність без визначення часток кожного з них,  а також враховуючи,  що відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» житло передається у власність мешканців в рівних частинах,  суд вважає за необхідне встановити,  що в результаті приватизації її учасникам належить кожному по 1/2  стороні спірної квартири.

На підставі Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду",  керуючись  ст.  ст.  10,  11,  60,  130,  212-215 ЦПК України,  суд,  -

вирішив:

Позов задоволити. Визначити,  що ОСОБА_1,  ОСОБА_2,  який помер 08.11.2006 p.,  належить кожному по 1/2 частині АДРЕСА_1на підставі свідоцтва про право власності на житло № 459/267,  виданого Ірпінським міськвиконкомам 20.03.1997 р.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів та наступного подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви.

Рішення   суду   набирає  законної сили   після  закінчення   строку   подання   заяви   про  апеляційне        оскарження,  якщо заяву не було подано,  а у випадку подання заяви - після закінчення строку на подання апеляційної скарги,  якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація