РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2007 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого :-Копаничук С.Г Суддів: Нікушина В.П., Гуцола П,П. При секретарі: Шевчук Л.В..
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання, за апеляційною скаргою ОСОБА_2на рішення Барського районного суду Вінницької області від 2 квітня 2007 року,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1в січні 2007 року звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення з нього аліментів на її користь на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який з 18 липня 2004 року навчається в Одеському інституті сухопутних військ.
Обґрунтовуючи свої вимоги вона посилалась на те, що син навчається на державній формі навчання, але при цьому необхідні значні кошти на придбання підручників, одягу, та оплату навчання, пов'язаного з отриманням посвідчення водія Відповідач отримуючи велику заробітну плату допомоги сину не надає.
Суд першої інстанції позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнив повністю.
ОСОБА_2., не погоджуючись з таким рішенням, оскаржив його в апеляційному порядку, вважаючи його незаконним тому, що при його винесені не були враховані всі обставини по справі, які мали б істотно
Справа № 22-1302 Категорія: 36
Головуючий у першій інстанції: Бурденюк С.І. Суддя-доповідач: Нікушин В.П.
вплинути на визначення розміру аліментів, сплачуваних ним на утримання сина ОСОБА_3. В зв'язку з цим він просить рішення суду першої інстанції скасувати, постановивши нове рішення, яким визначити значно менший розмір аліментів, що підлягатимуть стягненню з нього на утримання сина ОСОБА_3.
Колегія суддів заслухавши доповідача, представника відповідача, яка підтримала апеляційну скаргу, перевіривши обґрунтованість вимог, викладених в апеляційній скарзі, а також законність оскаржуваного рішення, прийшла до наступного висновку.
Вимоги, наведені в апеляційній скарзі, мають під собою підстави і підлягають частковому задоволенню.
Суд першої інстанції, визначаючи розмір аліментів при розгляді даної справи припустився помилки, визначивши їх не в твердій грошовій сумі, як того вимагає ст. 200 СК України Окрім цього судом також не враховані і інші обставини, що впливають на визначення розміру аліментів. Зокрема не враховано те, що син навчається в учбовому закладі і перебуває на повному державному забезпеченні, про що вказано у довідці (а.с.6).
Судом також при стягненні аліментів з відповідача не взяті до уваги можливості самої позивачки щодо надання утримання сину ОСОБА_3.
Із матеріалів справи вбачається , що відповідач не зважаючи на значні розміри заробітної плати несе грошові зобов'язання перед державою у вигляді податків та платежів до кредитних установ.
За наведених обставин та враховуючи те, що батьки зобов'язані приймати рівну участь в утриманні повнолітнього сина, рішення суду першої інстанції слід скасувати як таке, що не відповідає фактичним обставинам справи.
Колегія суддів вважає за можливе ухвалити нове рішення, яким стягувати з відповідача аліменти в межах 1\2 прожиткового мінімуму, встановленому для вікової категорії сина, який продовжує навчання, враховуючи те що і позивачка має приймати участь в його утриманні.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.309, 313 ЦПК України судова колегія,
ВИРІШИЛА:
Апеляцію задовольнити частково. Рішення Барського районного суду Вінницької області від 2 квітня 2007 року скасувати в частині визначення розміру аліментів.
Стягувати з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1щомісячно на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження аліменти у розмірі 284 грн. ( двісті вісімдесят чотири) до завершення ним навчання, або ж досягнення утримуваним сином 23 річного віку.
Справа № 22-1302
Головуючий у першій інстанції: Бурденюк С.І.
Суддя-доповідач: Нікушин В.П.
В решті рішення суду першої інстанції залишити без змін. Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.