Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1724136095

Справа № 761/37357/24

Провадження № 3/761/8226/2024

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Циктіч Віталій Михайлович, розглянувши справу щодо гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, який офіційно не працевлаштований, фактично мешкає за адресою - АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 1732 КУпАП,

у с т а н о в и в :

гр. ОСОБА_1 04.09.2024, близько 14 год. 10 хв., перебуваючи за місцем свого мешкання за адресою - АДРЕСА_1 , у стані алкогольного сп`яніння, вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно матері ОСОБА_2 , а саме словесно ображав останню нецензурною лайкою.

Вказаними діями гр. ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство, за що передбачена відповідальність за ст. 1732 КУпАП.

Гр. ОСОБА_1 викликався у судове засідання шляхом направлення sms-повістки на зазначений у протоколі номер мобільного телефону, яка отримана адресатом 17.10.2024. Однак ОСОБА_1 до суду не прибув, про поважність причини неявки не повідомив.

З викладеного вище витікає, що судом вжиті необхідні заходи для забезпечення участі гр. ОСОБА_1 у розгляді справи, тому наведені вище обставини дають підстави для висновку про свідоме ухилення гр. ОСОБА_1 від прибуття до суду.

Суддя, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення від 27.09.2024 серії ВАВ № 584500, який складений уповноваженою особою, письмові пояснення потерпілої ОСОБА_2 , постанову судді Шевченківського районного суду м. Києва від 10.01.2024 (справа № 761/46296/24), дійшов висновку про таке.

Статтею 173-2 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності), зокрема, фізичного та психологічного характеру, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному здоров`ю потерпілого.

Відповідно до положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі - Закон) домашнє насильство - це діяння фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються, зокрема, між родичами.

У силу п. 14 ст. 1 Закону психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи.

Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що матеріалами справи доведено, що ОСОБА_1 у порушення вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» вчинив психологічне насильство відносно своєї матері ОСОБА_2 .

З рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 10.01.2024 (справа № 761/46296/24) вбачається, що ОСОБА_1 підданий адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 1732 КУпАП у виді громадських робіт, що свідчить про повторне протягом року вчинення останнім правопорушення за ст. 1732 КУпАП, тому ОСОБА_1 підлягає відповідальності за ч. 2 ст.1732 КУпАП.

Крім того, відповідно до ст. 391 КУпАП у разі вчинення домашнього насильства суд під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про направлення особи, яка вчинила домашнє насильство, на проходження програми для таких осіб, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Згідно з ч. 6 ст. 28 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» кривдника може бути направлено судом на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року у випадках, передбачених законодавством.

Суб`єктами, відповідальними за виконання програм для кривдників, є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування, які організовують та забезпечують проходження кривдниками таких програм (ч. 1, 2 ст. 28 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»).

Таким чином, суд, вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, з метою припинення вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства у майбутньому, зміни його насильницької поведінки, формування нової неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках зі своїми рідними та близькими, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, вважає за необхідне одночасно вирішити питання про направлення останнього на проходження програми для кривдників, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 1732 КУпАП, оскільки матеріалами справи доведено, що останній у порушення вимог Закону вчинив домашнє насильство відносно матері ОСОБА_2 .

Керуючись ст. 247, 256, 278, 284 КУпАП, суддя

п о с т а н о в и в :

гр. ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню за ч. 2 ст.1732 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 (шістсот вісімдесят) грн.

Стягнути з гр. ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.

Направити ОСОБА_1 до Управління соціального захисту Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації (м. Київ, вул. О. Теліги, 43) для проходження програми для кривдників, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» строком на 3 (три) місяці.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі неявки для проходження програми для кривдників або ухилення від проходження програми без поважних причин суб`єкти, відповідальні за виконання програм для кривдників, надають протягом трьох робочих днів письмове повідомлення про це уповноваженому підрозділу органів Національної поліції України для вжиття заходів. Притягнення кривдника до відповідальності за непроходження програми для кривдників не звільняє його від обов`язку пройти таку програму.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником упродовж десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Відповідно до вимог ст. 307-308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.






Суддя В.М. Циктіч



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація