Судове рішення #17219491

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-2240/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія 10.3.1 Савранський О.А.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Сіренко Ю. В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          21 липня 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоСіренка Ю.В.

суддівМіщенко С.В., Магда Л.Ф.

при секретаріКривденко О.О.


 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області на постанову Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 7 липня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_6 до Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про поновлення пропущеного строку щодо звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, -

в с т а н о в и л а :

18 травня 2009 року ОСОБА_6 звернулася до суду із вказаним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області, посилаючись на те, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року і відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (далі – Закон) має статус «Дитини війни».

Згідно ст. 6 Закону вона має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, але відповідачем вимоги даного закону ігноруються і підвищення до пенсії їй, як дитині війни, протягом 2006 року не нараховувалося та не виплачувалося, а протягом 2007, 2008 років нараховувалося та виплачувалося в меншому розмірі, ніж це передбачено законодавством. На підставі наведених обставин позивачка просить суд задовольнити її вимоги, зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії за 2006-2008 роки, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, що становить 3 891 грн. 90 коп.

Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 7 липня 2009 року позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області.

Зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_6 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» та провести виплати у відповідності до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року з урахуванням проведених за цей період виплат.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області, посилаючись на неповне з’ясування обставин справи на порушення норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та закрити провадження по справі.

Перевіривши матеріали справи і доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_6 отримує пенсію за віком та відноситься до категорії громадян, яким встановлено статус дитини війни.

Вирішуючи справу суд правильно виходив з того, що позивачка має право на щомісячну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як дитина війни, оскільки таке право передбачене ст. 6 Закону.

Суд у рішенні всебічно і повно проаналізував відповідні закони та нормативні акти, які регулюють спірні правовідносини сторін.

Висновки суду з цього приводу є обґрунтованими.

Періоди часу дії Закону судом визначено правильно.

Посилання в апеляційній скарзі на статтю 99 КАС не дає підстав для її задоволення, оскільки відповідно до ч.1 статті 100 КАС (в редакції чинній на час розгляду справи в суді) пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін. Проте з матеріалів справи видно, що представник відповідача в суді першої інстанції не наполягав на відмові у позові саме з цієї підстави.

Наведене свідчить, що ухвалене у справі рішення є законним та обґрунтованим і підстав для його скасування за наведеними у апеляційній скарзі доводами колегія суддів не вбачає.

Згідно ст. 200 КАС апеляційний суд залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.195, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,-

у х в а л и л а :

 Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в  Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області відхилити, а постанову Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 7 липня 2009 року у даній справі  залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може  бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація