Судове рішення #17195190

Ном.стат.звіту — 47

Справа № 2-2604/09

Код суду —07.07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

3 вересня 2009 року м.Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

в складі: головуючого - судді Рижикова В.Г.

при секретарі Лиснички І.П.

з участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, представника позивача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мукачево справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів,

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою, в якій просить зменшити розмір аліментів, утримуваних з нього за рішенням Мукачівського міськрайонного суду від 22 вересня 2006 року на користь ОСОБА_2 на утримання дітей.

Вказує на те, що за рішенням Мукачівського міськрайонного суду від 22 вересня 2006 року з нього утримуються аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітніх дітей: сина — ОСОБА_4 та доньки - ОСОБА_5 у розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку.

На даний час у нього заробіто невеликий, середньомісячна заробітка плата складає всього 800 грн., а на утриманні ще знаходиться хвора мати, якій 78 років і за якою потрібен постійний догляд, а також значна частина його доходів йде на її лікування.

Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з наведених вище підстав в повному обсязі і просять суд їх задовольнити. А також в судовому засіданні позивач розповів, що він проживає від своєї матері окремо, а разом з нею проживає син, який працює і також її утримує.

Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнала і пояснила суду, що вона отримує на дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_5 від відповідача ОСОБА_1 в місяць 200-300 грн., що є не достатньо на їх утримання. Також розповіла суду, що дане питання вже місяць тому розглядалось і в задоволенні зменшенні позовних вимог відповідачу було відмовлено.

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до її повноліття. Згідно ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров*я когось із них.

Сторони на власний розсуд розпоряджаються своїми процесуальними правами та виконують процесуальні обов’язки, повинні діяти добросовісно, суд вирішує позов в межах заявлених вимог і на підставі наявних доказів.

Враховуючи викладене, суд рахує, що позовні вимоги не доведені і в його задоволення слід відмовити, оскільки позивачем не доведено в суді обставини, що крім нього більше ніхто не може утримувати його маму, і сам розповів, що разом з нею проживає його брат і також її утримує.

Правовідносини між сторонами врегульовані Сімейним кодексом України.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 213-215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 180, 192 СК України, суд -

вирішив:

В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів — відмовити.

На рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження на протязі 10-ти днів після його оголошення та подано апеляційну скаргу на протязі 20-ти днів після подачі заяви в апеляційний суд Закарпатської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація