Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #17188008

Справа № 2-а-3919/11

ПОСТАНОВА  

іменем України

10.06.2011

Суддя Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська Якименко Л.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська про перерахунок щомісячної соціальної допомоги дітям війни, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу з 09.07.2007 року по 31.07.2007 року та з 22.05.2008 року поновити пропущений строк звернення до суду. Ухвалою суду було відкрито скорочене провадження у даній справі.

Представник відповідача надав заперечення на позов, в яких зазначено, що позов не підлягає задоволенню, оскільки вимоги чинного законодавства при виплаті пенсії позивачу дотримуються та доплата проводиться в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Позивачка є особою, на яку поширюється дія абзацу 1 статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», та має статус - «дитини війни».

Статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (2195-15) передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне грошове довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Ч. 2 статті 99 КАС України, визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно зі ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Позивачка звернулася до суду з позовом 18.05.2011 року та просить суд зобов’язати відповідача здійснити нарахування щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період 09.07.2007 року по 31.07.2007 року та з 22.05.2008 року, тобто з пропуском шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду.

На обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду позивачка посилається на те, що про належні їй як дитині війни виплати повідомлено не було, а про факт порушення своїх прав вона дізналася коли письмово звернулася до відповідача із відповідною заявою від 14.04.2011 року, про здійснення їй перерахунку згідно вимог чинного законодавства, на яку 27.04.2011 року було отримано відповідь від Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська, про відмову в здійсненні таких дій.

Вважаю, що наведені позивачкою підстави поважності причин пропуску шестимісячного строку, не грунтуються на вимогах закону, оскільки позивачки було відомо про надання їй статусу дитини війни, про що свідчить відмітка у її пенсійному посвідченні, вона щомісячно отримує пенсію, знав про її розмір, тому своєчасно міг дізнатись або повинна була дізнатись про порушення своїх прав та інтересів в частині невиплати підвищення до пенсії у встановленому законом розмірі, що не перешкоджало її зверненню до Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська з заявою про здійснення йому перерахунку пенсії, в період з 2007 року, а у разі отримання відмови - до суду для захисту порушених прав та інтересів.

Таким чином, оскільки позивачка пропустила шестимісячний строк для звернення до суду з позовними вимогами за період з 09.07.2007 року по 31.07.2007 року та з 22.05.2008 року по 18.11.2010 року без поважних причин, тому позовні вимоги в цій частині підлягають залишенню без розгляду на підставі ст.100 КАС України.   

Відповідач незаконно не нараховував та не виплачував позивачу щомісячну державну соціальну допомогу до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тому така бездіяльність відповідача є протиправною та вважаю зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплатити позивачу підвищення пенсії в межах шестимісячного строку звернення до суду за захистом свого права.

На підставі викладеного, керуючись ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 6-11, 71, 88, 99, 100, 1832 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська про стягнення щомісячної соціальної допомоги дітям війни задовольнити частково.

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська про стягнення щомісячної соціальної допомоги в частині позовних вимог за період з 09.07.2007 року по 31.07.2007 року та з 22.05.2008 року по 18.11.2010 року –залишити без розгляду.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська щодо нездійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 підвищення пенсії, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»починаючи з 18.11.2010 року по 10.06.2011 року у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 підвищення пенсії, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»починаючи з 18.11.2010 року по 10.06.2011 у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

В іншій частині позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі якщо постанова була постановлено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається з дня отримання копії постанови.

Суддя:                                    підпис


                                                                        

 • Номер: 2-аво/639/3/19
 • Опис:
 • Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
 • Номер справи: 2-а-3919/11
 • Суд: Жовтневий районний суд м. Харкова
 • Суддя: Якименко Л.Г.
 • Результати справи:
 • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
 • Департамент справи:
 • Дата реєстрації: 14.08.2019
 • Дата етапу: 15.08.2019