Судове рішення #1718405

                                         Справа №2-3204/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

22 червня 2007 року                                                                                                м. Одеса

Суворовський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого судді     Катаєвої Е.В.

при секретарі    Юзефович Ю.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 10 в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Одеської міської ради про визнання права власності, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулись до суду з позовом і просять визнати за ними право власності на самочинно реконструйовану ними квартируАДРЕСА_1 посилаючись на те, що згідно договору купівлі-продажу від 08 червня 2006 року, вищезазначена квартира належить їм на праві власності в рівних частках. У вказаній квартирі позивачі проживають з січня 2007 року. З метою поліпшення житлових умов у 2006 році вони провели реконструкцію квартири, добудувавши третю кімнату, підвал, веранду та збільшивши площу квартири. На теперішній час реконструйована квартира відповідає усім будівельно-технічним нормам.

Відповідно до статті 383 ЦК України, вони просять визнати за ними право власності на реконструйовану квартиру.

У судовому засіданні позивачі вимоги позову підтримали, посилаючись на викладені у заяві обставини.

Представник відповідача до судового засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, надіслав до суду письмові заперечення на позов. Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника Одеської міської ради, так як у справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін,  позивачі не заперечували проти ухвалення заочного рішення.

Вислухавши позивачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що на підставі фактів, встановлених у судовому засіданні і матеріалів, що є в справі, позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що, згідно договору купівлі-продажу від 08 червня 2006 року, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є власниками квартириАДРЕСА_1 реєстраційний номер НОМЕР_1 по КП «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості».

З метою поліпшення житлових умов позивачі за власні кошти провели реконструкцію зазначеної квартири і на теперішній час вона має загальну площу 96.4 кв. м., житлову - 42.6 кв. м. та складається з трьох кімнат: перша кімната площею 15.5 кв. м., друга кімната площею 11.2 кв. м., третя кімната площею 15.9 кв. м., кухні площею 8.4 кв. м., коридору площею 6.6 кв. м., веранди площею 10.2 кв. м., підвалу площею 24.5 кв. м.

У зазначеному приміщенні позивачі постійно проживають з січня 2007 року.

Згідно технічного висновку про можливість збереження та подальшої експлуатації реконструйованої квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 виконаного Одеською архітектурно-планувальною майстернею (КП федерації профспілок України) Проектно вишукувального інституту „Укркурортпроект", державна ліцензія АБ №105132, видана Одеською облдержадміністрацією, технічний стан реконструйованої позивачами квартири відповідає вимогам норм та правил будівництва, протипожежних та санітарних норм, встановлених для житлових будинків та квартир, житло придатне для проживання як самостійна споруда.

Згідно статті 319 ЦК України власник майна володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно п.3 ст.325 ЦК України,  склад, кількість та вартість майна, яке може бути у

 

2

власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженим.

Відповідно до п.2 ст.383 ЦК України, власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва. Власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Згідно ст.392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Згідно ст.2 Закону України «Про власність» від 07.02.1991 року, кожен громадянин в Україні має право володіти, користуватися і розпоряджатися майном особисто або спільно з іншими, а склад, кількість і вартість майна, що може бути у власності громадян, не обмежується (ч.3 ст.13 Закону України «Про власність» від 07.02.1991 року).

Відповідно до СТ.48 Закону України «Про власність» від 07.02.1991 року, України законодавчо забезпечує громадянам, організаціям та іншим власникам рівні умови захисту права власності. Власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння. Захист права власності здійснюється судом.

За таких обставин суд вважає можливим визнати за ОСОБА_1та ОСОБА_2 право власності на квартируАДРЕСА_1 загальною площею 99.6 кв. м., жилою площею 42.6 кв. м.

Суд не приймає до уваги ствердження, викладені у письмових запереченнях Одеської міської ради, оскільки вони спростовуються встановленими у судовому засіданні фактами.

Відповідно до п.5 розділу V «Прикінцевих положень» Закону України, «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру, реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.

У своїй діяльності по реєстрації прав власності КП «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості» керується Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року №7/5, реєстрації підлягають права власності на об'єкти нерухомого майна, які прийняті в експлуатацію у встановленому порядку, однак в той же час Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» не містить подібної норми.

На підставі встановленого, згідно ст.ст.319, 331, 383, 391 ЦК України, Закону України «Про власність», керуючись ст. ст. 11,209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2, - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1та ОСОБА_2 право власності на квартируАДРЕСА_1 загальною площею 96.4 кв. м., житловою - 42.6 кв. м. що складається з трьох кімнат, перша кімната площею 15.5 кв. м., друга кімната площею 11.2 кв. м., третя кімната площею 15.9 кв. м., кухні площею 8.4 кв. м., коридору площею 6.6 кв. м., веранди площею 10.2 кв. м., підвалу площею 24.5 кв. м.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація