Судове рішення #1718090
Справа №2-2264/2007

Справа №2-2264/2007

 

УХВАЛА

 

20.07.2007 року                Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області

Вознюк С. М.  ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей,

 

встановив:

 

13.07.2007 року до Бориспільського міськрайонного суду надійшла заява ОСОБА_1  для розгляду.

В заяві ОСОБА_1  просить збільшити розмір аліментів на дитину,  що стягуються з ОСОБА_2  з 1/3 частини заробітку щомісяця на Уг частину у зв'язку із постійними хворобами дітей,  які потребують дорогих ліків та посиленого харчування,  перебування її у декретній відпустці,  що позбавляє її можливості самостійно заробляти,  також заявниця посилається на сприятливе матеріальне становище відповідача.

Ознайомившись з позовними вимогами ОСОБА_1  вважаю,  що у відкритті провадження за її позовом слід відмовити з наступних підстав.

Частиною 2  ст.  122 ЦПК України передбачені підстави за яких суддя відмовляє у відкритті провадження у справі. Згідно п.3 зазначеної норми Закону суддя відмовляє у відкритті провадження у справі,  якщо у провадженні цього чи іншого суду є справа із спору між тими самими сторонами,  про той самий предмет і з тих самих підстав.

До матеріалів позовної заяви ОСОБА_1  долучено копію рішення Бориспільського

міськрайонного суду Київської області від 20 березня 2006 року,  згідно якого позовні вимоги

заявниці про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей задоволено частково: постановлено

стягнути з                ОСОБА_2на користь ОСОБА_1  аліменти на неповнолітніх синів

ОСОБА_3,  2002 року,  та ОСОБА_4,  2002 року,  в розмірі 1/3 частини заробітку щомісячно,  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину,  починаючи з 1 лютого 2006 року та до досягнення старшою дитиною повноліття.

В рішенні суду від 20 березня 2006 року вказано,  що позивачка просила стягнути на відповідача Уг частину заробітку щомісяця,  у зв'язку із постійними хворобами дітей,  які потребують дорогих ліків та посиленого харчування,  перебування її у декретній відпустці,  що позбавляє її можливості самостійно заробляти,  а також сприятливим матеріальним становищем відповідача.

Враховуючи вказане,  суд приходить до висновку про те,  що в провадженні суду була справа із спору між тими самими сторонами,  про той самий предмет і з тих самих підстав,  по якій постановлено рішення.

Відповідно статті 192 ЦПК України розмір аліментів,  визначений за рішенням суду,  може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів.

При зверненні до суду з позовною заявою 13 липня 2007 року позивачка зазначила ті самі обставини,  які були визначені в позові 2006 року,  у зв'язку з чим у суду немає підстав для відкритті провадження за позовом від 13 липня 2007 року. Крім того,  в позовній заяві заявниця просить визначити розмір аліментів на неповнолітніх дітей,  який буде не менший від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян,  що порушує інтереси дітей,  оскільки рішенням суду від 20 березня 2006 року розмір аліментів встановлених не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

При цьому позивачка має право на звернення до суду з позовом про стягнення додаткових витрат на утримання дітей,  які полягають в оплаті їх лікування,  навчання та інше (стаття 185 Сімейного кодексу України).

 

Таким чином,  рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 20 березня 2006 року вирішено питання за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2,  про зміну розміру аліментів,  який заявлено між тими самими сторонами,  про той же предмет і з тих же підстав,  а тому підстав для прийняття і розгляду зазначеної позовної заяви по суті в суді немає.

На підставі наведеного та керуючись п.3 ч. 2  ст.  122 ЦПК України,

 

ухвалив:

 

Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з моменту постановления ухвали до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне /оскарження до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київсько області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація