Справа № 2-2349/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 серпня 2007року м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Вознюка СМ. ,
при секретарі Іванини О.С. ,
за участю ОСОБА_1 та ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
20 липня 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому вказував, що 29 січня 2004 року відділ реєстрації актів цивільного стану Бориспільського міського управління юстиції Київської області зареєстрував шлюб між ним та відповідачкою - ОСОБА_2, про що було зроблено актовий запис в книзі реєстрації за №21. Під час шлюбу, ІНФОРМАЦІЯ_1, у них народилась донька -ОСОБА_3За час спільного життя стосунки між ним та ОСОБА_2 погіршились, вона часто зникала з дому, залишала дитину, повертаючись нічого не пояснювала, у зв'язку з чим з 15 квітня 2007 року вони проживають окремо, а сім'я практично розпалась. У зв'язку з цим ОСОБА_1 просив суд розірвати шлюб на підставі ст. 110 Сімейного кодексу України.
Відповідачка проти позову не заперечувала.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтвердив, та зазначив, що примирення не можливе, спору щодо майна не має, з ким буде проживати дитина та порядок її забезпечення вони вирішуватимуть самостійно. Відповідачка з позовними вимогами погодилась та пояснила, що їхнє подальше спільне життя неможливе, спору щодо поділу майна між ними немає, відносно місця проживання дитини питання буде вирішуватись в позасудовому порядку. ОСОБА_2 також просила розірвати зареєстрований шлюб.
Заслухавши пояснення сторін у справі, дослідивши наявні в справі матеріали, суд приходить до висновку про достатність підстав для задоволення позову ОСОБА_2
Судом встановлено, що між позивачем та відповідачкою склалися сімейні правовідносини щодо припинення шлюбу, які врегульовуються ст. ст. 104 ч.2, 105 ч.3, 110 ч.1, 112 Сімейного кодексу України.
Так, під час судового слідства встановлено, що дійсно між ОСОБА_1та ОСОБА_2 29 січня 2004 року укладено шлюб, про що свідчить свідоцтво про одруження, видане відділом реєстрації актів цивільного стану Бориспільського міського управління юстиції Київської області, й зроблений в книзі реєстрації актів запис за №21. Від шлюбу сторони мають спільну дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, про що свідчить свідоцтво про народження, видане Іванківською сільською радою Бориспільського району Київської області.
3 наданих в ході судового розгляду пояснень сторін, вбачається, що спільне життя у них не склалося, подальше існування їхньої сім'ї неможливе, у зв'язку з чим вони відмовляються від примирення. Починаючиз квітня 2007 року вони проживають окремо й спільного господарства не ведуть.
Також в судовому засіданні встановлено, що майнового спору між позивачем та відповідачкою не існує, а питання щодо місця проживання спільної дитини буде вирішено ними самостійно, без участі суду.
З урахуванням зазначеного суд визнає встановленим, що між сторонами у справі подальше спільне життя неможливе, у зв'язку з чим позивач звернувся з позовом в порядку ч.1 ст. 110 Сімейного кодексу України.
Саме неможливість примирення, спільного проживання та ведення спільного господарства між сторонами, відсутність спору про майно є підставою позовних вимог ОСОБА_1 При ухваленні рішення судом враховано бажання сторін вирішити питання про місце проживання дитини самостійно.
Враховуючи вказане, суд вважає встановленим, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їхнім інтересам та інтересам їхньої дитини, що має істотне значення, у зв'язку з чим шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід розірвати на підставі ст. 112 Сімейного кодексу України.
Керуючись ст. ст. 110 ч.1, 112 СК України, ст. ст. 213-215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 який зареєстрований 29 січня 2004 року відділом реєстрації актів цивільного стану Бориспільського міського управління юстиції Київської області, запис в книзі реєстрації актів про одруження №21.
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 державне мито в прибуток держави в розмірі 17 грн. ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
В разі оскарження заява про апеляційне оскарження рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.
Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.