Судове рішення #1715700

                                      Справа № 2-42/2007

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 “06” грудня 2007 року          

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

у складі: головуючого судді:     Криворучко І.В.

при секретарі:                    Бердник О.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, завідуючої Бориспільською міською держнотконторою Дідок В.В. про вселення та визнання свідоцтва про право на спадщину частково недійсним, визнання права власності на частину будинку та усунення перешкод в користуванні житлом ,-

В С Т А Н О В И В :

До суду надійшов зазначений позов, обґрунтовуючи і підтримуючи який в судовому засіданні позивачка і представник позивача пояснили, що житловий будинок, що розташований в АДРЕСА_1, належав батькам позивачки. Після смерті її батьків у ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 єдиними спадкоємцями першої черги була вона і її покійний брат ОСОБА_4. Але, після смерті її батьків їй не було видано свідоцтво про право власності на частину спадщини. Її спадщиною користуються відповідачі і тому вона просить суд вселити її у спірний будинок, визнати свідоцтво про право на спадщину, видане на ім*я відповідачів частково недійсним, визнати за нею право власності на частину спірного будинку.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні не з*явились, заперечень не надали.

Відповідач Дідок В.В. позов не визнала, надала письмові пояснення, в яких зокрема зазначила, що нею, як державним нотаріусом, було видано позивачці свідоцтво про право на спадщину за законом після надання нею всіх необхідних документів.

Суд дослідив, проаналізував та оцінив всі зібрані по справі докази у їх сукупності і дійшов висновку, що позов необґрунтований і задоволенню не підлягає.

Як встановлено в судовому засіданні, позивачка звернулась до суду з позовом до відповідачів про вселення та визнання свідоцтва про право на спадщину частково недійсним, визнання права власності на частину будинку та усунення перешкод в користуванні житлом.

Згідно до матеріалів справи (а.с.31) позивачка вже зверталась до суду з позовом до цих же відповідачів про той же предмет, у зв*язку з чим було відкрито провадження по цивільній справі №2-44/2001р. і, ухвалою Бориспільського міськрайсуду Київської області від 16.10.2001р. провадження по справі було закрито, у зв*язку з відмовою позивачки від позову. Тобто, в частині позову відносно визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним і визнання права власності на частину будівлі необхідно відмовити, оскільки зазначений спір між тими ж сторонами вже вирішено судом.

Щодо позовних вимог позивачки про вселення у спірний будинок, суд вважає наступне: Згідно до даних акту обстеження житлових і матеріально-побутових умов від 07.08.2007р., виконаного Депутатом Бориспільської міської ради Київської області (а.с.237), спірний будинок, в який бажає вселитись позивачка, для проживання не придатний. Не придатність для проживання сталася внаслідок пожежі, що підтверджується відповіддю Бориспільського районного відділу ГУ МНС України у Київській області (а.с.113), та даними акту про пожежу (а.с.114).

Згідно до вимог ст..50 ЖК УРСР, жиле приміщення, що надається громадянам для проживання, має бути благоустроєним стосовно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.

Спірний будинок для проживання не придатний, а тому, оскільки судом також відмовлено позивачці у визнанні права власності на частину будівлі, у позовних вимогах в частині вселення в такий будинок також необхідно відмовити.

Крім того, позивачка не довела суду тієї обставини, що їй перешкоджають у користуванні своєю власністю. Як було наведено, вище позивачці відмовлено у визнанні права власності на частину будівлі, крім того, у спірній будівлі ніхто не проживає, внаслідок її непридатності для проживання, а тому, ні хто і не може перешкоджати відповідачці у користуванні своєю часткою будинку.

На підставі наведеного, керуючись ст..50 ЖК УРСР, ст. 3, 6, 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -

 

В И Р І Ш И В :

У позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, завідуючої Бориспільською міською держнотконторою Дідок В.В. про вселення та визнання свідоцтва про право на спадщину частково недійсним, визнання права власності на частину будинку та усунення перешкод в користуванні житлом - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайсуд Київської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

Суддя                                            І.В. Криворучко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація