Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #1714521
Справа №2-а-723/08

                                                                                                                         Справа №2-а-723/08

 

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

   08 лютого 2008 року                                    12 год. 50 хв.                                            м. Рівне

 

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Дуляницької С.М. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:                                            

від позивача: Державної податкової інспекції у м.Рівне - представник не з'явився; 

відповідач: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Рівне до відповідача - суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1про припинення підприємницької діяльності, суд, -

 

В С Т А Н О В И В :

Позивач - Державна податкова інспекція у м.Рівне - звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про припинення підприємницької діяльності  суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи-підприємцяОСОБА_1.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання відповідач повідомлявся належним чином, а зокрема відповідачу надсилались копія ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з додатками до неї та повідомлення-виклики до суду. Про причини неявки відповідач суд не повідомив. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.

Від позивача - Державної податкової інспекції у м.Рівне надійшло письмове клопотання, в якому позивач просить провести розгляд справи без участі представника позивача. 

Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані позивачем одночасно із позовною заявою.

           Розглянувши у судовому засіданні клопотання позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд  вважає, що позов підлягає до задоволення  в повному обсязі.

          Відповідно до Довідки виконавчого комітету Рівненської міської ради від 25.07.2007 року №05-2315, відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа 19.04.2002 року (розпорядження № 972Р) (а.с.3).

          За даними податкового обліку, відповідач протягом тривалого часу (більше одного року) не подає до податкового органу податкових декларацій та інших документів фінансової звітності (а.с.2, 4). Недоїмка перед бюджетом та державними позабюджетними фондами, в тому числі до органів Пенсійного фонду відсутня, що підтверджується відповідними довідками (а.с.4-9).

Відповідно до абзацу 3 пункту 2 статті 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій,  документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до статті 247 Господарського кодексу України, неподання суб'єктом господарювання звітності у встановленому порядку та строки суперечить вимогам  спеціального податкового закону. За вказане порушення судом застосовується адміністративно-господарська санкція - припинення державної реєстрації відповідача.

З урахуванням вищевикладеного позовні вимоги про припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності підтверджуються матеріалами справи, а  тому підлягають до задоволення.

Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства  України судові витрати  з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у м.Рівне  задоволити повністю.

Державну реєстрацію відповідача - суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_1,   ідентифікаційний номер НОМЕР_1) - припинити.

         Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. 

 

             Суддя                                                                                               С.М.Шевчук

 

 

Повний текст постанови складено та підписано 09.02.2008 року.

Постанова не  набрала законної сили.

 

 

        

             Суддя                                                                                             С.М.Шевчук