Судове рішення #17144791

Справа № 2-0805-468/2011

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И      

11.02.2011  року  Вільнянський районний суд Запорізької області в складі:

          головуючого судді                                                                                              Чорненко Л.І.,  

          при секретарі                                                                                                           Тарасової О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вільнянськ справу за позовом

          ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3  про визнання права власності в порядку спадкування,-

                                                                       В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з позовною заявою до суду і пояснив: ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла  його мама ОСОБА_4.

Після її смерті залишилась  спадщина у вигляді   житлового будинку АДРЕСА_1

19 лютого 1993 року мама склала заповіт, яким заповідала все своє майно після смерті в рівних частках позивачці та сестрам ОСОБА_5, ОСОБА_6 (ОСОБА_6 по батькові змінено згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян №00005092393).

Згідно свідоцтва про право на спадщину виданого Вільнянською державною нотеріальною конторою 23 жовтня 1993 року в право на спадщину на житловий будинок на 1/3 частку вступила позивачка та на 1/3 частку вступила ОСОБА_6(ОСОБА_6). ОСОБА_5 в спадщину не вступала, та свідоцтво не отримувала. Таким чином, 1/3 частка спадщини ОСОБА_5 залишилась не прийнятою.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_6 (ОСОБА_6) померла. Після її смерті спадкоємцями на 1/3 частку житлового будинку залишились її чоловік та син-відповідачі по справі.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_5. Після її смерті єдиним спадкоємцем залишилась позивач по справі.

В зв”язку з тим, що ОСОБА_5 своєчасно не прийняла спадщину нотаріальна контора не має можливості видати позивачці свідоцтво про прийняття спадщини на житловий будинок.

Згідно із ст. 1261 ЦК України   позивач є спадкоємцем   першої черги після смерті матері.

 Тому позивач звернувся до суду  з позовом про встановлення права  власності в порядку спадкування і просить суд:

-          визнати за нею право власності в  порядку спадкування за законом на 1/3 частку   житлового будинку АДРЕСА_1 після смерті  сестри ОСОБА_6 (ОСОБА_6),  померлої  ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

-          визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на 1/3 частку житлового будинку АДРЕСА_1 після смерті мами ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, та сестри ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Відповідачі  з позовом згодні, просять розглянути справу  без їх участі про що надали на ім”я суду письмові заяви.

Заслухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав: ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла  мама позивачкі ОСОБА_4.

Після її смерті залишилась  спадщина у вигляді   житлового будинку АДРЕСА_1

19 лютого 1993 року ОСОБА_4 склала заповіт, яким заповідала все своє майно після смерті в рівних частках позивачці та своїм донькам ОСОБА_5, ОСОБА_6 (ОСОБА_6 по батькові змінено згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян №00005092393).

Згідно свідоцтва про право на спадщину виданого Вільнянською державною нотаріальною конторою 23 жовтня 1993 року в право на спадщину на житловий будинок на 1/3 частку вступила позивачка та на 1/3 частку вступила ОСОБА_6(ОСОБА_6). ОСОБА_5 в спадщину не вступала, та свідоцтво не отримувала. Таким чином, 1/3 частка спадщини ОСОБА_5 залишилась не прийнятою.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_6 (ОСОБА_6) померла. Після її смерті спадкоємцями на 1/3 частку житлового будинку залишились її чоловік та син-відповідачі по справі.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_5. Після її смерті єдиним спадкоємцем залишилась позивач по справі.

          Керуючись ст..ст..  57-60  ЦПК України,  ст..ст.. 1221, 1223, 1261  ЦК України, суд  -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги задовольнити.

-          Визнати за ОСОБА_1 право власності в  порядку спадкування за законом на на 1/3 частку   житлового будинку АДРЕСА_1 після смерті  сестри ОСОБА_6 (ОСОБА_6),  померлої  ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

-          визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на 1/3 частку житлового будинку АДРЕСА_1 після смерті мами ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, та сестри ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

  

Апеляційна скарга  на рішення  суду подається  протягом десяти днів з дня  його проголошення.  Особи, які брали участь у справі,  але не були  присутні  у судовому  засіданні під час проголошення судового рішення,  можуть подати апеляційну скаргу  протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:Л. І. Чорненко


Рішення набуло чинності  22.02.2011 року має силу Закону України та підлягає виконанню.


Суддя:Л. І. Чорненко


Оригінал рішення знаходиться в матеріалах цивільної справи  Справа № 2-0805-468/2011  в архіві Вільнянського районного суду Запорізької області.

















позов задоволено повністю

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація